Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cezaevinde açlık eylemi yapan Nihal Candan'ın son durumu ürküttü

Mavi Kadın>Magazin>Cezaevinde açlık eylemi yapan Nihal Candan'ın son durumu ürküttü

Sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal, 5.5 ay önce dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklandı. Cezaevinde başladığı yemek yememe eylemi, anoreksiya hastalığına (yemek yememe) yakalanan Nihal Candan 37 kiloya düştü.

Cezaevinde açlık eylemi yapan Nihal Candan'ın son durumu ürküttü

Lüks yaşamlarını sosyal medyada sergileyerek tanınan Nihal ve Bahar Candan kardeşler cezaevinde olmalarına rağmen sık sık gündeme geliyor.

Geçtiğimiz yıl, fenomenlere yönelik yapılan operasyonlar kapsamında, Candan kardeşler de bu operasyonlara dahil edildi.

Cezaevinde açlık eylemi yapan Nihal Candan'ın son durumu ürküttü

YEMEK YEMEME HASTALIĞINA YAKALANDI

İddialara göre, ucuz otomobil vaadiyle bir şebeke ile iş birliği yaparak birçok kişiyi dolandırdılar. Candan kardeşler, 14 Kasım 2023'te gözaltına alındı ve 16 Kasım'da tutuklandı.

Silivri'deki Marmara Cezaevi'ne konulan kardeşlerden Nihal Candan, tutuklanmasını protesto etmek için cezaevinde yemek yemeyi reddetti. Ancak zamanla yeme alışkanlığı bozulan Nihal Candan, anoreksiya nevroza (yemek yememe hastalığı) adı verilen bir hastalığa yakalandı.

"CENNETE GİTMEK İSTİYORUM"

Nihal Candan'ın kilosunun 37'ye kadar düştüğü ve psikolojisinin de bozulduğu belirtildi. 

Avukatları Kasım Ergün, "Nihal, tutuklanmasına isyan ederek yemek yemeyi bıraktı ve bu durum kalıcı hale geldi. Psikolojisi bozuk, 'Cennete gitmek istiyorum' diyor. Hastaneye sevk edilmesi için cezaevi idaresine başvurduk" açıklamasını yaptı.

Nihal ve Bahar Candan'ın anne ve babası da kızlarının acil bir şekilde tedavi edilmesi gerektiğini ifade etti ve "Nihal'in sağlığından endişe ediyoruz" dedi.

Cezaevinde açlık eylemi yapan Nihal Candan'ın son durumu ürküttü

CANDAN KARDEŞLERİN KOĞUŞ ARKADAŞI SEÇİL ERZAN

Kardeşlerin cezaevindeki koğuş arkadaşı ise bankacı Seçil Erzan. Erzan, futbol dünyasının ünlü isimleri de dahil olmak üzere birçok kişiyi yüksek kar vaadiyle milyonlarca dolar dolandırdığı iddiasıyla tutuklanmıştı. 

Kasım 2023'te Bakırköy Kadın Cezaevi'nden Silivri'ye nakledilmiş ve Candan kardeşlerin kaldığı 3 kişilik koğuşa yerleştirilmişti.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...