Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu kimdir kaç yaşında nereli? Dilek Kaya İmamoğlu mesleği, çocukları...

Mavi Kadın>Biyografi>Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu kimdir kaç yaşında nereli? Dilek Kaya İmamoğlu mesleği, çocukları...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek Kaya, giyimi, konuşması, özel hayatı ile merak konusu. Peki Dilek Kaya İmamoğlu kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Dilek Kaya İmamoğlu ne mezunu, çocukları var mı? İşte biyografisi ve hayatı.

Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu kimdir kaç yaşında nereli? Dilek Kaya İmamoğlu mesleği, çocukları...

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde belediye başkan adaylarının kendileri kadar eşleri de oldukça merak ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu da o isimlerden biri. Dilek Kaya İmamoğlu kimdir, ne iş yapar? Mavi Kadın editörü Dilek Kaya imamoğlu’nun biyografisini derledi. 

DİLEK KAYA İMAMOĞLU KİMDİR, NERELİ?

Dilek Kaya İmamoğlu 18 Kasım 1974 tarihinde Trabzon’da doğdu. 10 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. İlk ve orta öğrenimini Trabzonda tamamladı ve üniveriste eğitimini İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü’nde aldı. 1995 yılında Ekrem İmamoğlu ile evlendi. 2019 yılında Madame Figaro dergisinin kapağında "İstanbul’un First Lady"si olarak yer almıştır. 

DİLEK KAYA İMAMOĞLU NE İŞ YAPAR? 

Dilek Kaya İmamoğlu Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Kadınların iş alanında yaşadıkları sorunları anlatan Cam Tavan Sendromu hakkında tez yazdı. Cam Işığı Kesemez adında bir kitabı vardır. Şu anda da "Y kuşağının liderlik beklentileri, demokratik ve otokratik liderlik tarzlarının bütünleşik kalkınmaya etkisi’’ hakkında doktora çalışmasına devam ediyor.

Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu kimdir kaç yaşında nereli? Dilek Kaya İmamoğlu mesleği, çocukları...

DİLEK KAYA İMAMOĞLU’NUN KAÇ ÇOCUĞU VAR?

Dilek Kaya İmamoğlu’nun Ekrem İmamoğlu ile evliliğinden 1997 doğumlu Mehmet Selim İmamoğlu, 2005 yılı doğumlu Semih İmamoğlu ve 2011 doğumlu Beren İmamoğlu adında 3 çocuğu var. 

DİLEK KAYA İMAMOĞLU SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Instagram hesabından sık sık paylaşım yapan Dilek Kaya İmamoğlu’nun instagram adresi @dk_imamoglu ‘dur. X adresi de aynı şekilde  @dk_imamoglu ‘dur. Sosyal medya hesabı üzerinden katıldığı programalr, etkinlikler ve siyasi paylaşımlar yapmaktadır.

DİLEK İMAMOĞLU KAZANDIĞI ÖDÜLLER

Dilek Kaya İmamoğlu engellilerin yaşadığı sorlukları anlamak için Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ile İstanbul’da bir gün boyunca tekerlekli sandalye ile dolaştı. Engelli bireylere yönelik yaptığı bu farkındalık çalışmasıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği atarfından Şükrü Sürmen Ödülünü aldı. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...