Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cildi en az 5 yaş gençleştiren ekmek mayası maskesi nasıl yapılır?

Mavi Kadın>Güzellik>Cildi en az 5 yaş gençleştiren ekmek mayası maskesi nasıl yapılır?

Yoksa siz mayayı sadece ekmeği kabartmak için mi kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse çok şey kaybettiniz demektir. Mayayı yüzünüze sürdüğünüzde neler olabileceğini tahmin etmek imkansız değil mi? Sizi maya maskesiyle tanıştıralım o halde. Bu maske yaşlanma etkilerini durduracak ve cildinizi olduğundan en az 5 yaş genç gösterecek.

Cildi en az 5 yaş gençleştiren ekmek mayası maskesi nasıl yapılır?

Konu genç görünmek olduğunda akan sular duruyor. Güzelleşmek için türlü türlü yöntemlere başvuruyoruz. Yaşlanmak kaçınılmaz olsa da biyolojik yaşından daha genç bir görünüme sahip olmayı herkes ister öyle değil mi? O halde size güzel haberi verelim: Kuru maya maskesi ile 5 yaş daha genç görünmenin yolu mutfağınızdan geçiyor. Biraz kuru maya ve biraz su ile bu işin de üstesinden geliyoruz.

Uygulaması oldukça kolay olan bu maskenin cilt üzerindeki olumlu etkileri düşünüldüğünde denemeye değer olduğunu göreceksiniz. 

HÜCRELERİ YENİLİYOR, CİLDİ ONARIYOR

Kuru maya, mayanın çeşitli yöntemlerle kurutularak ince granüller haline getirildiği ve toz halde kullanılan maya türüdür. Genellikle hamur işlerinde kullanılan kuru mayanın içeriğinde bulunan protein, demir, krom, magnezyum, fosfor, çinko ve B vitamini adeta şifa kaynağıdır. İçeriğindeki faydalı maddeler nedeniyle kozmetik sektöründe kullanılmaktadır. Yüksek miktarda protein içerir, cildinizdeki hücrelere canlılık veriyor. 

Hücrelerin yenilenerek cildin onarılmasına katkı sağlayan maya maskesi, hem kuru hem de yağlı cilt tiplerine uygulanabiliyor. Haftada iki kere 2 ay boyunca uygulandığında net sonuçlar veren basit, ekonomik ve uygulaması kolay bir cilt maskesidir. Eğer siz de cildinizin daha pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlayacak ve yaşlanma etkilerini yavaşlatmaya yardımcı olacak maya maskesi ile bir an önce tanışmak istiyorsanız hemen tarifi paylaşalım.

Cildi en az 5 yaş gençleştiren ekmek mayası maskesi nasıl yapılır?

KURU MAYA MASKESİ NASIL HAZIRLANIR

 • 1 paket 25 gr'lık kuru maya
 • Su

HAZIRLANIŞI

Maskeyi uygulamadan önce cildinizi temizlemeyi unutmayın!

Kuru mayayı bir kap içerisine boşaltın. Daha sonra krem kıvamına gelene kadar üzerine yavaş yavaş su ilave edin. Ardından krem kıvamına gelen mayayı göz çevresi hariç yüzünüzün her tarafa iyice sürün. Sürdükten sonra temiz bir havluyu sıcak su ile ıslatarak yüzünüze bırakın. Havlu soğudukça ortalama 4-5 kez bu işlemi tekrar edin. Son olarak yüzünüzü yıkayıp iyi bir nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. 

KURU MAYA MASKESİNİN CİLDE FAYDALARI

 • İyi bir cilt nemlendiricisidir
 • Cilt yüzeyindeki pullanmayı ortadan kaldırır
 • Doğal bir peeling etkisi yaratır ve ölü deriyi ciltten temizler
 • Ciltteki yağın dengelenmesini sağlar
 • Siyah nokta ve akne oluşmasının önüne geçer
 • Cilt lekelerini yok eder, cilt tonunu eşitler
 • Hücrelerin yenilenmesini sağlar
 • Ciltteki sarkmaların toparlanmasında etkilidir
 • Yaşlanma belirtilerini azaltır ve yeni oluşumların önüne geçer
 • Egzama tedavisinde yardımcıdır
 • Cilde canlı ve parlak bir görünüm kazandırır

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...