Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cildi mermer gibi yapıyor! Canan Karatay pürüzsüz cildin sırrını açıkladı

Mavi Kadın>Güzellik>Cildi mermer gibi yapıyor! Canan Karatay pürüzsüz cildin sırrını açıkladı

Ezber bozan açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Canan Karatay pürüzsüz ve ışıltılı cildin sırrını paylaştı. Karatay'a göre, canlı bir cilt ve sağlıklı saçlar için vazgeçilmez bir ürün olan ve her evde bulunan bu sabunu mutlaka kullanmalısınız.

Cildi mermer gibi yapıyor! Canan Karatay pürüzsüz cildin sırrını açıkladı

Yıllardır sağlıklı beslenme ile ilgili açıklamalarıyla gündem olan Canan Karatay bu defa cam gibi cilt için dikkat çeken bir tavsiyede bulundu. Yıllardır doğal yeşil sabun kullandığını belirten Canan Karatay ABD'de yaşadığı dönemde de Elazığ'dan getirttiğini ve yeşil sabunun ülkede popüler olduğunu açıkladı.

Canan Karatay'a bir röportajında şu soru soruldu:

"Cildiniz çok güzel görünüyor. Herhangi bir ilaç kullanmadığınızı belirtiyorsunuz. Enerjinizdeki ve cildinizdeki sırrın sebebi nedir?"

Amerika'da geçen bir hikayesini anlatan Karatay "Yeşil kalıp sabun, Yıllarca yeşil kalıp sabun kullanırım. Amerika'dayken de gelen gidenlerden hep yeşil kalıp sabun istedik. Şöyle bir anım var. Bir arkadaşımın kız kardeşine onkoloji tedavisi uygulanıyordu. Meme kanseri oldu. Kemoterapi sırasında ayaklarında ve ellerinde yaralar açıldı. Amerika'da her şey denendi. Konuşurken arkadaşıma kardeşi için yeşil kalıp sabunu önerdim. Elazığ'dan saf zeytinyağlı sabun geldi. Kimyasalları kesti ve o kız sabun kullandı. 15 günde ellerinde hiçbir şey kalmadı. Bu şekilde sabun popüler oldu. Bundan sonra misafirliğe giderken Amerikalılar benden sadece yeşil kalıp sabun istedi. Bu da arkadaşlarım arasında böyle bir anıydı."dedi. 

Cildi mermer gibi yapıyor! Canan Karatay pürüzsüz cildin sırrını açıkladı

Karatay'ın tavsiye ettiği yeşil kalıp sabun zeytinyağlı sabun olarak biliniyor. Kadınların çok eski çağlardan bu yana zeytinyağlı sabunu, saç ve cilt güzelliği için kullandığı bilinmektedir. Annelerimizin de güzellik sırrı olan bu ürün, ciltte oluşan sorunları iyileştirme özelliğine sahiptir. Popülerliği günümüzde de devam eden zeytinyağlı sabun yüksek oranda E vitamini içermektedir. Doğal olduğu için hassas ciltlerde rahatlıkla kullanılabilen zeytinyağlı sabun bebeklerde de güvenle kullanılabilir. Faydaları saymakla bitmeyen ve cilt güzelliği için tercih edilen en doğal sabunlardan biridir. 

ZEYTİNYAĞLI SABUNUN CİLDE FAYDALARI

 • Cildi yumuşatır ve cildin yağ nem oranını dengeler. Cildin gün boyunca nemli kalmasını sağlar
 • E, D ve K vitaminlerini içeren zeytinyağlı sabun, sivilceli ciltler üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir
 • Hücre yenileyici özelliği sayesinde ciltte oluşan hasarları iyileştirir
 • Kızarıklık ve kaşıntı gibi cilt problemlerini giderir
 • Gözenekleri temizleyerek cildin rahat nefes almasını sağlar
 • Göz çevresindeki kırışıklıkları ve dudak üzerindeki sarkmaları düzeltir
 • Cilde ışıltı verir
 • Cilt lekelerinin azaltılmasında etkilidir
 • Ciltteki ölü derinin atılmasına yardımcı olur
 • Egzama, sedef vb. hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur
 • Selülitlerin giderilmesine yardımcı olur

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...