Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Çörek Otu Yağı Saç Çıkarır mı, Çörek Otu Yağı Saç Beyazlaması İbrahim Saraçoğlu

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Çörek Otu Yağı Saç Çıkarır mı, Çörek Otu Yağı Saç Beyazlaması İbrahim Saraçoğlu

Çörek otu yağı ölümden başka bütün derde deva olarak bilinir. Çörek otunun sayısız faydalarından biri de saçları kökten uca besleyip, sağlıklı, güzel ve parlak

Çörek Otu Yağı Saç Çıkarır mı, Çörek Otu Yağı Saç Beyazlaması İbrahim Saraçoğlu

Çörek otu yağı ölümden başka bütün derde deva olarak bilinir. Çörek otunun sayısız faydalarından biri de saçları kökten uca besleyip, sağlıklı, güzel ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlamaktır. Bu makalemizde çörek otu yağının saça faydaları hakkında bilgiler vereceğiz.  Ayrıca bu yazımızda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen çörek otu yağı ile saç beyazlamasını gideren kürü de okuyabilirsiniz.

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları

 1. Çörek otu yağı %35 bitkisel yağ, %20 protein, %35 karbonhidrat içeriği sayesinde saç derisini güçlendirir, saç dökülmesini önler ve saçların kolay, hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
 2. Çörek otu yağı kalsiyum, demir, çinko, sodyum, potasyum, bakır, magnezyum, fosfor, A, B ve C vitaminini de içerdiğinden saçı güçlendirir, saç kırıklarını ve saç dökülmesini önler.
 3. Kepek, kuru saç derisinde oluşan bir saç problemidir. Kuruyan ve pul pul dökülen saç derisinin saçların arasında belirgin olarak görünmesiyle ortaya çıkar. Çörek otu yağı içeriğindeki mineral ve vitaminler sayesinde saç derisindeki kuruluğu önleyip saçlardaki ve saç derisinde kepek oluşumunu engeller.
 4. Matlaşan ve cansız görünen saçları canlandırmak için çörek otu yağı kullanılabilir.
 5. Çörek otu yağı sayesinde hasar görmüş saç kökünden daha sağlıklı ve parlak bir biçimde uzar.
 6. Çörek otu yağı saçı hasardan korumak için gerekli olan yağ asitlerini içerdiği için birçok nemlendirici özelliğe sahiptir. Bu asitler saçın etrafına bir tabaka örerek saçı toksinlerden, zararlı elementlerden ve günlük kullanma ve aşınmadan korur.
 7. Çörek otu yağı yağ asitleri sayesinde saçları içten besleyip koparak dökülmeleri engeller.
 8. Çörek otu yağı saçlardaki beyazların giderilmesine, beyaz saçların eski rengine dönmesine yardımcı olur.
 9. Çörek otu yağı yeni saçların çıkmasında önemli rol oynar.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Çörek Otu Yağı İle Saçları Gürleştiren, Parlatan Maske Tarifi

Sual: Saçlarımın gürleşmesi ve ışıl ışıl parlaması için yararlanabileceğim bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 çorba kaşığı susam yağını 1’er çorba kaşığı ceviz yağı ve çörekotu yağıyla karıştırın. Karışımın içine 1’er kapsül B ve E vitamini kırın. Sonra da 1 kapak çam terebentin ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı saç diplerinize sürün. Saçlarınızı streç filmle sarın ve yaklaşık 2 saat boyunca bu şekilde bekleyin. Bu sürenin sonunda saçlarınızı uygun bir şampuanla yıkayın. Bu formülü haftada 2 kez uygulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Çörek Otu Yağıyla Yıpranmış Saçları Onaran Maske Tarifi

Sual: Saçlarım son günlerde fazla fön çektirmekten çok yıprandı. Evde hazırlayıp uygulayabileceğim bir bakım kürünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1’er çorba kaşığı lavanta yağı, defne yağı, menekşe yağı ve saf zeytinyağını, 1’er çay kaşığı kekik yağı, çam terebentin ve çörekotu yağıyla karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün. 2 saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu formülü haftada 1 kez mutlaka uygulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çörek Otu Yağı İle Saç Dökülmesini Durduran Maske Tarifi

Sual: Saçlarım çok dökülüyor. Saç dökülmesinden kurtulmak için doğal bir tarif var mı?

CEVAP

Suna Dumankaya'dan saç dökülmesi için maske; Bir çay kaşığı ir çorba kaşığı saf zeytinyağı, bir tatlı kaşığı yaş maya, bir çay kaşığı çörek otu yağı ve bir çay kaşığı deniz tuzunu karıştırıp krem kıvamına getirin. Bu karışımla her akşam saç diplerinize masaj yapın. En az iki saat beklettikten sonra da, saçlarınızı uygun bir şampuanla yıkayın. Bu formülü, haftada en az bir gün uygulayın.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’tan Çörek Otu Yağı İle Saç Bakım Maskesi Tarifi

 1. 1 Tatlı kaşığı çörek otu yağı
 2. 1 Tatlı kaşığı zeytin yağı
 3. 1 Tatlı kaşığı argan yağı

Normal uzunlukta saçlar için verilen oranlardaki karışımı avucumuzda ısıtarak saç uçlarına yedirdikten sonra bir tarak yardımı ile tarayarak saça yayılır. En az 25 dk. en fazla 1 saat saçta bekletilip yıkanır.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’tan Çörek Otu Yağı İle Yıpranmış Saçları Onaran Maske Tarifi

 1. 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı
 2. 1 ampul B vitamini
 3. 2 yemek kaşığı fındık yağı
 4. 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Yıpranmış saçlar, aslında sağlıksız saçlarında göstergesi olmaktadır. Aslında bunların olmasının nedeni saçlarımızı sürekli şekillendirmek olmaktadır. Gerek düzleştirici olsun gerek ise de fön makineleri olsun, saçlarımızı zamanlar yıpratmaktadır. Bu söylediğimiz malzemeleri bir kap içerisinde karıştırıp uyguladıktan ve düzenli olarak kullandıktan sonra; yıpranmış saçlarınızdan eser kalmayacaktır. Karışımı saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza yedirmelisiniz. Daha sonra ise bir bone ya da streç film ile saçınızı sarın. 15-20 dakika bekledikten sonra saçınızı iyice durulayın. 15 günde bir bu maskeyi uygulayarak, sonuçlarını kısa sürede alabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Beyaz Saçları Koyulaştıran Maske Tarifi

Sual: Saçlarımdaki beyazlamayı durduran, beyaz saçları koyulaştıran bir kür tarifi verir misiniz?

CEVAP

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun cevabı: İhtiyacınız olacak malzemeler;Yoğurt (bir yemek kaşığı), çörekotu (bir çay kaşığı) Öncelikle çörekotunu demir havanda iyice dövüp ardından miktarını belirttiğimiz yoğurdumuzu karıştırıp yiyelim. Bu tarifi bir ay boyunca her gün düzenli olarak tüketelim. Bir aylık süremiz bittikten sonra yedi gün ara verip tekrar başlayalım. Ayrıca, Bektaşi üzümünü, (Amla olarak da bilinir) Hindistan cevizi yağıyla karıştırarak saçlı deriye düzenli olarak sürün. Birkaç kurutulmuş Amla’yı Hindistan cevizi yağıyla siyaha dönene kadar kavurun.Elde edilen yağı saçlı deriye sürün. Bu karışım gri saçları siyaha döndürecektir.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çörek Otu Yağı İle Saçları Uzatan Maske Tarifi

 1. 1 fincan kaliteli zeytinyağı
 2. 1 çorba kaşığı çörekotu yağı
 3. 1 çorba kaşığı defne tohumu yağı
 4. 1 çorba kaşığı maydanoz tohumu

Malzemelerin tamamını bir kasede karıştırdıktan sonra bir fırça yardımı ile önceden temizlenmiş saçlarınızın önce diplerine ardından tamamına sürün. Saç diplerine friksiyon yaparak yedirdikten sonra eç filmle sarın. 2 Saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada 1 kez uygulanabilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan İnce Telli Saçlar İçin Maske Tarifi

Sual: Saçlarım çok ince telli ve dökülüyor. Daha gür olması için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Her birinden birer tatlı kaşığı olmak üzere Hint yağı, lavanta, defne, menekşe, zeytinyağı, kekik yağı, susam yağı, çörek otu yağı ve kuru mayayı karıştırın. Saçlarınızın parlaması için bu karışıma elma sirkesi de ekleyin. Saçlarınızı streçle sarıp iki saat bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kere bu işlemi tekrarlayın)

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’tan Çörek Otu Yağı İle Doğal Kahverengi Saç Boyası Tarifi

 1. 1 yemek kaşığı çörek otu yağı
 2. 1 tatlı kaşığı çörek otu
 3. 10 adet ceviz yaprağı
 4. 10 adet defne tohumu
 5. 5 adet tane karanfil
 6. 4 yemek kaşığı kına

Önce iki bardak suda ceviz yapraklarını kaynatın. Ardından defne tohumu, karanfil,çörek otunu atıp 10 dk daha kaynatın. Kınanın içine karışımı kıvama gelecek kadar karıştırın. Çörek otu yağını da ekleyip, iyice karıştırın. Fırça yardımıyla boyar gibi saçlarınıza sürün. 25 dk – 1 saat arası bekletip, suyla durulayın.

Saça Zeytinyağı Sürmek Zeytinyağı Saç Maskesi Zeytinyağının Saça Faydaları Tıklayınız

Susam Yağının Saça Ve Cilde Faydaları, Cilde Nasıl Uygulanır? Tıklayınız

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır, Kullanılır, Saça Faydaları Nelerdir? Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...