Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar için şartlar belli oldu

Mavi Kadın>Tekno kadın>Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar için şartlar belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine ücretsiz cep telefonu ve bilgisayar uygulamasının detaylarını açıkladı. Bir defaya mahsus olmak üzere, 9 bin 500 TL'yi geçmeyen mobil cihazlarda 5 bin 500 TL'ye kadar maddi destek sunulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar için şartlar belli oldu

Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar uygulaması netlik kazanmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü kabine toplantısının ardından, üniversite öğrencisi milyonlarca genç tarafından merak edilen bu konuya açıklık getirdi.

ÖĞRENCİLERE 9 BİN 500 TL TELEFON DESTEĞİ

TGRT Haber'in haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, piyasa satışı 9 bin 500 TL'yi geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için 5 bin 500 TL'ye kadar destek verileceğini duyurdu.

Erdoğan, alınan bu kararla birlikte öğrencilere, cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4’üne, bilgisayarlar için piyasa fiyatının yüzde 16,7’sine kadar bir tutarda destek sağlanmış olacağını belirtti.

YERLİ ÜRETİM SINIRI YOK

Vergisiz telefon ve bilgisayar uygulaması için 'Türkiye'de üretim' şartı arandığı iddia ediliyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir sınırlama olacağından bahsetmedi. Ayrıca uygulamadan yalnızca örgün eğitimdeki üniversiteli gençler faydalanabilecek

10 GB ÜCRETSİZ İNTERNET MÜJDESİ

Gençlere müjdeleri peş peşe sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık 10 GB ücretsiz internet sunulacağını aktardı. Bu haktan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinin tamamında faydalanılabilecek.

Kaynak : TGRT Haber
Editör : Ömer Faruk Doğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...