Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

WhatsApp'ta "ghostlandığınızı" nasıl anlayabilirsiniz? İşte 5 yöntem

Mavi Kadın>Tekno kadın>WhatsApp'ta "ghostlandığınızı" nasıl anlayabilirsiniz? İşte 5 yöntem

Konuştuğunuz bir kişinin açıklama yapmadan ortalıktan kaybolması ve sizi görmezden gelmesi durumu olarak açıklanan "ghosting" özellikle WhatsApp'ta çok sık karşılaşılan sorunlardan biri olarak biliniyor. Özellikle gençler arasında çok yaygın olan bu durumla karşı karşıya kaldığınızı nasıl anlayabilirsiniz? WhatsApp'ta ghostlandığınıza işaret eden davranışları listeledik.

WhatsApp üzerinden başınıza gelen bazı durumlar 'ghostlandığınız' anlamına gelir ve bu işaretleri okumak önemlidir.
WhatsApp üzerinden başınıza gelen bazı durumlar 'ghostlandığınız' anlamına gelir ve bu işaretleri okumak önemlidir.

Konuştuğunuz bir arkadaşınız, dostunuz veya flörtünüzün size açıklama yapmadan, aniden ortadan kaybolması veya sizi görmezden gelmesi durumu "ghostlanmak" tabiriyle açıklanıyor. Çoğunlukla terk edilmek ile karıştırılsa da, iki kelime arasında çok önemli bir fark var:

Konuştuğunuz kişi terk etmeyi kafasına koyduysa, ayrılmak istediğini size söyleyebilir ve artık konuşmak istemediğini belirtebilir. Ghostlanma durumunda ise "Gidiyorum" bile demeden sizinle birdenbire iletişimi keser. Ve bunu genellikle sizi engelleyerek ya da kendi hesabını kapatarak / dondurarak yapar.

Günümüzde özellikle genç kadınların ve erkeklerin baş belası olan bu olayın insan psikolojisine olumsuz etkileri bir yana, ghostlandığınızı nasıl anlayabileceğinizi bilmeniz, ne tür bir sorunla karşı karşıya olduğunuzu anlamanız açısından önemli. WhatsApp'ta ghostlanmış olabileceğinizi gösteren 5 kritik noktayı anlattık.

1-) "GÖRÜLDÜ" YEME SIKLIĞINIZ ARTTI MI?

Partneriniz, günlük hayatındaki küçük / büyük meşguliyetlerine bağlı olarak size WhatsApp'ta görüldü atabilir. Ancak bu durum son zamanlarda artmaya başladıysa, yani önceden yapmadığı kadar mesajınıza cevap vermezlik ediyorsa, ghostlanmış olabilirsiniz

WhatsApp'ta

2-) İLGİSİ AZALDI MI?

"İlgi" dendiğinde aklınıza sadece sürekli iltifat etmesi ya da her daim sizinle konuşmaya çalışması gelmesin. Örneğin WhatsApp'ta ya da Instagram'da, sizinle okuduğu kitaplar hakkında tartışmayı ya da izlediği bir dizi hakkında fikir alışverişinde bulunmayı alışkanlık haline getirmiş olabilir. Bunun gibi spesifik örneklerin azaldığını hissediyorsanız, ghostlanmış olabileceğinizi değerlendirin.

Tabii onun meşguliyetine bağlı olarak size vakit ayıramıyor olması ile karıştırmamalısınız. Bilinçli olarak sizden uzaklaşmaya çalışıyorsa, mutlaka bunu hissettirecektir.

3-) WHATSAPP PROFİL FOTOĞRAFINI KALDIRDI MI?

Size haber bile vermeden WhatsApp profil fotoğrafını kaldırdıysa, üstelik kaldırdıktan sonra da bununla ilgili hiç konuşmuyor, sorularınızı da geçiştiriyorsa, artık fikirlerinizi eskisi kadar önemsemiyor olabilir. Henüz ghostlanmamış olsanız bile ghostlanmanıza çeyrek vardır büyük ihtimalle.

WhatsApp'ta

4-) ÇOK SIK UYUYA KALIYOR MU?

Flörtünüz ya da arkadaşınız, kim olursa olsun, WhatsApp üzerinden yazışırken veya konuşurken bir anda ortadan kaybolmasını "uyuya kaldım" ifadesiyle açıklıyor olabilir. Nitekim bu doğru da olabilir, örneğin o gün çok yoğun bir iş temposu vardır ve gerçekten istem dışı bir şekilde uyuya kalmıştır.

Karar vermeniz gereken nokta; bunu sık sık yapmaya mı başladı? Geçerli bir sebep sunmadan, uykuyu bahane ederek WhatsApp mesajlarınıza cevap vermezlik mi ediyor? Eğer "evet" cevabı ağır basıyorsa, ghostlanmış olma ihtimaliniz çok yüksek diyebiliriz.

5-) "GÖRÜLDÜ" ÖZELLİĞİNİ ANİDEN KAPATTI MI?

Habersiz bir şekilde WhatsApp'taki "görüldü" özelliğini kapattıysa, muhtemelen ghostlamaya zemin hazırlıyor. Çünkü gönderdiğiniz mesajları okuduğunuzu bilmesini ve uzun süre cevap vermediğinizi düşünmenizi de istemiyor. Bunun için de "görüldü" bilgisini kapatarak, kafası rahat etsin istiyor olabilir.

WhatsApp'ta

Anlattığımız yöntemler, yüzde 100 ghostlandığınızı göstermemekle birlikte, bu durumu yaşamanızın an meselesi olduğuna işaret ediyor olabilir. Siz yine de pireye kızıp yorgan yakmayın.

Kaynak : Makeuseof.com, Chroniclelive.co.uk
Editör : Ömer Faruk Doğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...