Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Diyetçilerin göz bebekleri: Tüketildiğinde 8 saat midede yer kaplıyor, uzun süre tok tutuyor!

Mavikadin>Diyet>Diyetçilerin göz bebekleri: Tüketildiğinde 8 saat midede yer kaplıyor, uzun süre tok tutuyor!

Sık sık tekrarlayan açlık atakları birçok kişi için günlük hayatını etkileyen problem haline gelebiliyor. İşte bu açlık hissini ortadan kaldıracak yiyecekleri listeledik.

Diyetçilerin göz bebekleri: Tüketildiğinde 8 saat midede yer kaplıyor, uzun süre tok tutuyor!

Yediğimiz esinlerden aldığımız enerji gün içinde zinde kalmamızı sağlar. Vücut enerjisini besinlerden karşıladığı için yemeklerden birkaç saat sonra tekrar acıkmış hissederiz. Tok kalabilme ve bu duyguyu güçlü tutabilmenin yolu elbette var. Bazı yiyecekler var ki midede yer kaplayarak açlık hissinin önüne geçebiliyor. Bu yiyecekleri doğru şekilde tüketirseniz en az 8 saat yemek yemekten uzak kalabilirsiniz.

MİDEDE YER KAPLAYARAK TOK TUTAN YİYECEKLER

Diğer besinlere göre daha çabuk doyuran ve uzun süre tok tutan yiyecekleri sıralayalım:

YUMURTA

Yumurta yüksek oranda A, B5, B9 (folik asit), B12, D, E, K, B6 vitaminleri içerir. Fosfor, selenyum, kalsiyum, çinko minerallerinden de oldukça zengin.

AVOKADO

Avokado tekli doğmamış yağ, potasyum, E vitamini, folik asit içerir ve lifli yapısıyla tok tutar.

KARABUĞDAY

Karabuğday protein, polisakkarit, diyet lifi, lipit, polifenoller açısından zengin. İçeriğindeki bileşenler ve antioksidanlar sayesinde uzun süre tok tutar.

MEVSİM SALATA

Yüksek lif içerikli mevsim salatasıyla mide hacminizi doldurarak daha fazla tokluk hissi sağlayabilirsiniz. Ayrıca lor peyniri ve mevsim salata kombinasyonu ile daha uzun süre tok durabilirsiniz.

Diyetçilerin göz bebekleri: Tüketildiğinde 8 saat midede yer kaplıyor, uzun süre tok tutuyor!

LOR PEYNİRİ

Lor peyniri yüksek oranda protein içeriği ve hacmi sayesinde uzun süre tok hissetmenize böylece kilo kontrolüne yardımcı olur.

BADEM

Badem enerji ve besin öğesi değerleri bakımından oldukça zengin. İçeriğinde bulunan yüksek kaliteli protein, birçok mineral ve kaliteli yağ asitleri sayesinde iki kat daha hızlı doymayı sağlar.

TARÇIN

Termojenik özelliğe sahip olan tarçın vücut sıcaklığının yükselmesini sağlayarak metabolizmayı hızlandırır uzun süre tok tutar.

BEYAZ PEYNİR

Peynir yüksek protein içeriği sayesinde açlık hissini bastırır.

BROKOLİ

Brokoli süt proteinleri, kalsiyum içeriği ve probiyotik özelliği sayesinde uzun süre doygunluk hissettiriyor.

SÜT

Mideye indiğinde yarı katı bir yiyecek olarak algılanan süt tokluk hissine katkıda bulunur.

TAHILLI EKMEK

Tahıllı ekmek diyet lif oranı yüksek olduğu için acıkmayı geciktirir.

YULAF

Diyet listelerinin vazgeçilmezi yulaf; içeriğindeki vitamin, mineral, protein ve nişasta oranı ile tüm tahıllar içerisinde en fazla oranda çözünür life sahiptir. Tok tutma gücü oldukça yüksektir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...