Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Doğal taşlardan alınabilecek maksimum verimi sağlıyor! Siyah güç obsidyen taşının bilinmeyen 6 faydası

Mavi Kadın>Yaşam>Doğal taşlardan alınabilecek maksimum verimi sağlıyor! Siyah güç obsidyen taşının bilinmeyen 6 faydası

Obsidyen taşı volkanik olaylar sonucunda oluşan cam formlu bir magmatik kaya türüdür. Çeşitli işlemler sonucunda farklı formlara da giren bu taş siyah rengiyle de dikkat çekiyor. Stres, bağışıklık, kan dolaşımı ile ilgili sorunlara olumlu etkileriyle bilinen bu taş, takı veya süs eşyası olarak da kullanılıyor. Bilinen ve bilinmeyen obsidyen taşı faydaları için doğru yazıdasınız.

Doğal taşlardan alınabilecek maksimum verimi sağlıyor! Siyah güç obsidyen taşının bilinmeyen 6 faydası

Bu taş lavların büyük bir hızla soğukla tanışması sonucunda oluşmakta ve esrarengiz görünüme kavuşur. Oluşan bu obsidyen taşı genellikle lav akıntılarının kenarında gün yüzüne çıkar. Böylelikle keşfedilmesi ve bulunması son derece kolaydır.

Bu taş son derece şekilsiz ve sert olmasıyla bilinir. Obsidyen taşı nasıl kullanılır diye merak edenler için ilginç bilgiler var:

Birçok kaynaktan alınan bu bilgilere göre geçmişte obsidyen barut olmadan yapılan silahlarda kullanılmıştır. Bu silahlarda genellikle balta ucu, mızrak ucu veya bıçak olarak kullanılmıştır. Bir dönem deney amaçlı cerrahi bir bıçak türü olan neşter yapımında da kendisini gösteren bu taş, son günlerde takılarda ve farklı dekorasyon ürünlerinde de kullanılıyor.

OBSİDYEN TAŞI NE İŞE YARIYOR?

Doğal taşlar denince akla ilk gelenlerden olan obsidyen taşı nasıl oluşur biliyor musunuz? Bu taş çeşitli volkanik olaylar sonucunda oluşumunu tamamlar ve bir çeşit cam formuna ulaşır. Ayrıca birçok alanda da kullanılır.

Doğal taşlardan alınabilecek maksimum verimi sağlıyor! Siyah güç obsidyen taşının bilinmeyen 6 faydası

Bu taşın ne işe yaradığı, doğal taşlara karşı ilgisi olan insanlar için son derece büyük merak konusu oluyor. Eğer siz de obsidyen taşı faydaları neler diye merak ediyorsanız sizin için bir liste hazırladık. Birçok insan bu taşların bir etkisinin olmadığını savunsa da aşağıdaki etkileri duyunca büyük bir şaşkınlık yaşayabilirler:

1. KARACİĞERİ TEMİZLİYOR

Obsidyentaşı bazı organların temizlenmesinde yarar sağlar. Bunlardan başlıca olanı karaciğer organına sağlamış olduğu katkılardır.

2. KEMİK AĞRILARINA İYİ GELİYOR

Günümüzde birçok insan kemik ağrısından şikayetçi. Bu ağrılar obsidyen taşıfaydaları sayesinde sonlandırılabilir.

3. KAN DOLAŞIMINI DÜZENLER

İnsan vücuduna birçok fayda sağlar, kan dolaşımını olması gereken hıza getirmesi de bunlardan bir tanesidir.

4. BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR

Dışarıdan vücudunuza giren çeşitli bakteri, virüs ya da mikroplar bağışıklık sisteminize zarar verebilir. Bu taş sayesinde bağışıklık sisteminizin güçlendirilmesi son derece mümkün.

Doğal taşlardan alınabilecek maksimum verimi sağlıyor! Siyah güç obsidyen taşının bilinmeyen 6 faydası

5. VİTAMİN EMİLİMİ İÇİN ETKİLİ

Vücudumuz bazı durumlarda vitamin ve mineralleri yeterince alamayabilir. Bu noktada bu doğal güzellikten destek almak son derece mantıklıdır. Bu sayede vitamin ve mineral emilimleri artar.

6. STRESİ AZALTIR

Stresten kaynaklanan kişilik bozukluklarının önlenmesinde yardımcı olmasıyla birlikte tedavi edici bir güce sahip olduğu da kullananlar tarafından ifade ediliyor.

OBSİDYEN TAŞI ÖZELLİĞİ NEDİR?

Böylesine güzel, sağlam ve şık görünen taşın elbette ki bazı özellikleri var. Bu özelliklere inanlar olduğu gibi inanmayanlar da bulunuyor. Fakat doğadan gelen bu güzellik şu özelliklerle tanınıyor: 

  • Doğal olaylar sonucunda oluşumu tamamlanan bu taşın özellikleri arasında sezgiyi güçlendirmesi başta geliyor. Obsidyen taşını vücudunda taşıyan kimselerin sezgisel güçlerinin arttığı gözlemlenmiştir.
  • Hem beden sağlığınızı hem de ruh sağlığınızı korumasıyla da bilinir. Bunu yapabilmesinin sebebi ise vücudunuzda biriken olumsuz ne kadar duygu varsa hepsinin uzaklaşmasını sağlamasıdır.
  • Düşünme gücünü arttırdığı bilinir. Bundan dolayı obsidyen taşıyakınında olan kişilerin daha kolay karar verdiği düşünülür. Obsidyen taşı kolye veya bileklik olarak kullanılabilir.

Doğal taşlardan alınabilecek maksimum verimi sağlıyor! Siyah güç obsidyen taşının bilinmeyen 6 faydası

  • İnsanların her birinin içinde birbirinden farklı ve birbirinden özel güçler bulunur. Bu güçlerin ortaya çıkması için meditasyona ihtiyaç var. İçe yönelme uygulamaları esnasında bu taşı kullanan kişilerin kendi gücünü ve potansiyelini fark etmesi çok daha rahat olur.
  • Birçok insan rüya görememekten yakınır. Bu taş sayesinde rüya görmenizi kolaylaştırabileceğiniz de söyleniyor. Söylenenler yalnızca bununla da kalmıyor. Görmüş olduğunuz rüyaların çok daha net ve gelecekle alakalı olabileceği düşünülüyor. Bu sayede geleceğe dair plan yaparken rüyalarınızdan fikir alabilirsiniz.
  • Çevreden gelen negatif enerjilere karşı bir çeşit bariyer oluşturur. Bu sayede çok daha pozitif bir kişiliğe sahip olursunuz.

OBSİDYEN TAŞI HANGİ BURÇLARLA UYUMLU?

Doğal taşlar burçlarla da ilişkilendirilir. Bazı burçlar bu taş ile çok daha rahat uyum sağlar. Fakat bu bilgi bu taşın yalnızca onlar tarafından kullanılabileceği anlamına gelmiyor. Kullanan herkes faydalarını görebilir. Ancak yine de temsil ettiği burçları söyleyelim. Obsidyen taşı Akrep, Yay ve Oğlak burçları ile son derece iyi şekilde uyum yakalayabilir. Bundan dolayı genellikle sıralanan burçların taşı olduğu söylenir.

Etkilerini görmek istiyorsanız obsidyen taşı bileklik, kolye, süs eşyası olarak kullanılabilir. Siz de doğal taşları seviyorsanız bunlardan birini edinerek sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...