10 Ağustos 2022, Çarşamba 02:08

Doğum Kontrol Hapı Saç Dökülmesini Önler mi, Saç Uzatır mı?

Doğum Kontrol Hapı Saç Dökülmesini Önler mi, Saç Uzatır mı?

Doğum kontrol hapı saç uzatır mı ve saç çıkarır mı? Cevap Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanı Prof. Dr. Fatih Durmuşoğlu'nun cevabı bu konuda şöyledi

Doğum kontrol hapı saç uzatır mı ve saç çıkarır mı?

CEVAP

Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanı Prof. Dr. Fatih Durmuşoğlu'nun cevabı bu konuda şöyledir; doğum kontrol hapının saç dökülmesinde tedavi edici özelliği vardır, fakat saç çıkarma gibi bir özelliği yoktur. Dökülen saçı engellediği için saçlara tekrar gürleşme sağlar.

Doğum kontrol hapı saç uzatır mı?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Ceyberi'nin cevabı; doğum kontrol haplarının saç uzattığına dair ciddi bilimsel araştırmalar mevcut değildir ancak doğum kontrol hapları anti androjenik özelliği ile saç dökülmesini önleyebilir.

Doğum kontrol hapıyla saç bakımı yapılır mı?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  Op. Dr. Orhan Orhan'ın cevabı; doğum kontrol hapları kadınlık hormonu içerdiği için ve erkeklik hormonun karşıtı olduğu için saç ve cilt üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Doğum kontrol hapını şampuan ile karıştırınca saçları gürleştirir mi?
CEVAP
Doç. Dr. Osman Fadıl Kara'nın cevabı: (Doğum kontrol haplarının şampuana katılması zaman zaman gündeme gelen bir konudur. Ancak doğum kontrol hapını şampuana eklemek yerine doktorunuza danışıp içmek saçlar için daha faydalı olacaktır. Bunun nedeni ise doğum kontrol hapının östrojen etkisi hap olarak kullanıldığında daha güçlü olabilmesidir. Yani doğum kontrol hapını kullandığınız sürece saçlarınızın dökülmesi de engellenmiş olur.)

Doğum kontrol hapı saçları uzatır mı?

CEVAP

Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel'in cevabı: (Bilimsel olarak doğum kontrol hapının saçı uzattığına dair herhangi bir çalışma yoktur. Hastalarımdan da lokal olarak saçlarına doğum kontrol hapı uyguladıklarını duydum fakat bunla ilgili bir bilimsel araştırmaya rastlamadım. Şayet doğum kontrol hapını kullanan hastada testesteron hormonu artışına bağlı bir dökülme söz konusuysa, doğum kontrol hapının antiandrojenik etkisinden dolayı bu kişiler saçlarında doğum kontrol hapı kullanımıyla fayda görmüş olabilirler.)

Doğum kontrol hapı saç gürleştirme ve saç uzatan maske tarifi

 1. Herhangi bir marka doğum kontrol hapı
 2. Tokmak ve havan
 3. Şampuan

7-8 tane doğum kontrol hapını ezip toz haline getirin. Dilediğiniz marka bir şampuana (organik, doğal şampuan olsa daha iyi) bu toz haline getirdiğimiz doğum kontrol haplarını katıp iyice çalkalıyoruz. 3-4 gün içinde bekletip, her zamanki gibi kullanmaya başlıyoruz. Bu tarifle saç dökülmesi sorunundan kurtulabilirsiniz.

Not:doktorunuza danışmadan doğum kontrol hapını saçlarınızda kullanmayın.

Saç Uzatma İçin Evde Uygulayabileceğiniz En Etkili 21 Yöntem Tıklayınız

Saç Gürleştirme, Saç Çıkarma İçin Ev Yapımı Doğal Tarifler Tıklayınız

Suna Dumankaya’dan Saç Dökülmesi İçin Kesin Çözüm Doğal Maske Tarifleri Tıklayınız

Aspirinin Saça Faydaları Nelerdir Ve Aspirinle Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

17 Yorum

 1. Kerim

  Ben saç çıkaran binox serum kullanıyorum saçlarım çıktı ama fiyatı yüksek olduğu için imkanım yetmiyor diane de acaba tüylenme mi yapıyor yoksa binox gibi kel kafadan saç çıkarıyor mu eğer çıkarıyorsa diane kullanayım birde binox da hiç yan etki görmedim diane de görürüz mü

 2. merhaba

  ben pek faydasını göremedim şu an bir set kullanıyorum çokta memnunum saçlarımı çok hızlı bir şekilde uzatıyor aynı zamanda saçlarımı besliyor çok memnunum kullandığım setin ismi hızlı saç uzatma 4'lü set sizlere de öneriyorum arkadaşlar :)

 3. salih

  peki dogum kontrol hapını sampuanla karıstırıp bir erkek kullanırsa herhangi bir sorun problem olur mu ya da olma ihtimali var mı?

 4. Selma

  Arkadaslar ben kullandim kadın doğum kontrol hapını Saçlarım çok uzadı tavsiye ediyorum size de Kendi saçlarımı açmayı dönerken yandığı için saçlarımı kesmek zorunda kaldım Pazartesi günü yeniden kullanma ya başlayacağım Bir ayda belime kadar gelir zaten deneyinn pisman olmazssiniz

 5. Selma

  Arkadaslar ben kullandim kadın doğum kontrol hapını Saçlarım çok uzadı tavsiye ediyorum size de Kendi saçlarımı açmayı dönerken yandığı için saçlarımı kesmek zorunda kaldım Pazartesi günü yeniden kullanma ya başlayacağım Bir ayda belime kadar gelir zaten deneyinn pisman olmazssiniz

 6. Melek

  Regl dönemindeykem bu kadin dogum hapiyla sac yikama vs yapilabilir mi

 7. Ranya

  Kaç tane hap içine atcam iki tana koydum iki gün bekledim azmi oldu acaba

 8. Misafir

  Ben bi erkek olaraktan kullanıyorum bi hafta oldu maşşallah saçım çıkmaya başladı diane ismi hapın doğum kontrol hapı yani dalinle yıkıyorum saçımı 5tanesini ezip karşıtırın çalkalayın faydasını göreceksiniz kızlara özel olduğu için bu hap daha çok etkisi olacak tabi iyi günleer ..

 9. Andullaha Sevgilerle

  Ilık olursun Andullaaahh

 10. Sibel

  Ben kullaniyorum ve haydasinida goruyorum memnunum yani

 
 
KAPAT