Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Doğum Kontrol Hapı Saç Dökülmesini Önler mi, Saç Uzatır mı?

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Doğum Kontrol Hapı Saç Dökülmesini Önler mi, Saç Uzatır mı?

Doğum kontrol hapı saç uzatır mı ve saç çıkarır mı? Cevap Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanı Prof. Dr. Fatih Durmuşoğlu'nun cevabı bu konuda şöyledi

Doğum Kontrol Hapı Saç Dökülmesini Önler mi, Saç Uzatır mı?

Doğum kontrol hapı saç uzatır mı ve saç çıkarır mı?

CEVAP

Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanı Prof. Dr. Fatih Durmuşoğlu'nun cevabı bu konuda şöyledir; doğum kontrol hapının saç dökülmesinde tedavi edici özelliği vardır, fakat saç çıkarma gibi bir özelliği yoktur. Dökülen saçı engellediği için saçlara tekrar gürleşme sağlar.

Doğum kontrol hapı saç uzatır mı?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Ceyberi'nin cevabı; doğum kontrol haplarının saç uzattığına dair ciddi bilimsel araştırmalar mevcut değildir ancak doğum kontrol hapları anti androjenik özelliği ile saç dökülmesini önleyebilir.

Doğum kontrol hapıyla saç bakımı yapılır mı?

CEVAP

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  Op. Dr. Orhan Orhan'ın cevabı; doğum kontrol hapları kadınlık hormonu içerdiği için ve erkeklik hormonun karşıtı olduğu için saç ve cilt üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Doğum kontrol hapını şampuan ile karıştırınca saçları gürleştirir mi?
CEVAP
Doç. Dr. Osman Fadıl Kara'nın cevabı: (Doğum kontrol haplarının şampuana katılması zaman zaman gündeme gelen bir konudur. Ancak doğum kontrol hapını şampuana eklemek yerine doktorunuza danışıp içmek saçlar için daha faydalı olacaktır. Bunun nedeni ise doğum kontrol hapının östrojen etkisi hap olarak kullanıldığında daha güçlü olabilmesidir. Yani doğum kontrol hapını kullandığınız sürece saçlarınızın dökülmesi de engellenmiş olur.)

Doğum kontrol hapı saçları uzatır mı?

CEVAP

Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel'in cevabı: (Bilimsel olarak doğum kontrol hapının saçı uzattığına dair herhangi bir çalışma yoktur. Hastalarımdan da lokal olarak saçlarına doğum kontrol hapı uyguladıklarını duydum fakat bunla ilgili bir bilimsel araştırmaya rastlamadım. Şayet doğum kontrol hapını kullanan hastada testesteron hormonu artışına bağlı bir dökülme söz konusuysa, doğum kontrol hapının antiandrojenik etkisinden dolayı bu kişiler saçlarında doğum kontrol hapı kullanımıyla fayda görmüş olabilirler.)

Doğum kontrol hapı saç gürleştirme ve saç uzatan maske tarifi

  1. Herhangi bir marka doğum kontrol hapı
  2. Tokmak ve havan
  3. Şampuan

7-8 tane doğum kontrol hapını ezip toz haline getirin. Dilediğiniz marka bir şampuana (organik, doğal şampuan olsa daha iyi) bu toz haline getirdiğimiz doğum kontrol haplarını katıp iyice çalkalıyoruz. 3-4 gün içinde bekletip, her zamanki gibi kullanmaya başlıyoruz. Bu tarifle saç dökülmesi sorunundan kurtulabilirsiniz.

Not:doktorunuza danışmadan doğum kontrol hapını saçlarınızda kullanmayın.

Saç Uzatma İçin Evde Uygulayabileceğiniz En Etkili 21 Yöntem Tıklayınız

Saç Gürleştirme, Saç Çıkarma İçin Ev Yapımı Doğal Tarifler Tıklayınız

Suna Dumankaya’dan Saç Dökülmesi İçin Kesin Çözüm Doğal Maske Tarifleri Tıklayınız

Aspirinin Saça Faydaları Nelerdir Ve Aspirinle Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...