Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Efe Önbilgin'den Deniz Akkaya'yı kızdıracak istek! Mahkemeden jet karar

Mavi Kadın>Magazin>Efe Önbilgin'den Deniz Akkaya'yı kızdıracak istek! Mahkemeden jet karar

Eski model Deniz Akkaya'nın sosyal medyada yaptığı skandal açıklamaların ardından 16 yaşındaki kızı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altına alındı. Babasının yanında yaşayıp okuluna devam etmek istediğini belirten Ayşe'nin pasaportu annesinde olduğu için yurt dışına çıkamıyor. Baba Efe Önbilgin kızının yanına gelebilmesi için pasaportunu istedi ancak annesinin kızının pasaportunu vermediğini belirterek eve çilingirle girilmesini talep etti. Mahkeme ise bu talebe hayır dedi.

Eski Manken Deniz Akkaya, iş insanı Efe Önbilgin ile evliliğinden olan kızı Ayşe Önbilgin'in saldırısına uğradığını iddia ederek sosyal medya hesabından yaptığı peş peşe paylaşımlarla duyurmuştu. 

Akkaya'nın kızı Ayşe, olaylar sonrasında Sosyal Hizmetler'de kalmaya başlamıştı. Mahkeme, Akkaya'nın kızı Ayşe'nin babasıyla kalmak istediğini ve eğitimine babasının yanında devam etmek isteğini belirttiği için Önbilgin'e teslim edilmesine karar vermişti. 

ÇİLİNGİR TALEBİ

İş insanı Efe Önbilgin kızının yanına İngiltere'ye gelebilmesi için pasaportunu istedi ancak annesinin kızının pasaportunu vermediğini belirterek eve çilingirle girilmesini talep etti. Önbilgin'in bu talebi mahkeme tarafından reddedildi.

Efe Önbilgin'den Deniz Akkaya'yı kızdıracak istek! Mahkemeden jet karar

Sabah'tan Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre, Deniz Akkaya ve kızıyla yaşadığı gerilimde sular durulmuyor. Baba Efe Önbilgin, kızının yanına gelebilmesi için pasaportunu istedi. Deniz Akkaya'nın tatilde olduğunu öğrenen Önbilgin, çilingir ve polisler birlikte pasaportun alınmasını talep etti.

Yurt dışındaki Efe Önbilgin avukatı aracılığıyla Aile Mahkemesi'ne dilekçe vererek yeni bir talepte bulundu. İngiltere'de yaşayan baba, kızının pasaportunun anneden alınıp kendisine verilmesini istedi. Önbilgin, kızının pasaportunun çilingir ve polis eşliğinde alınmasını talep etti.

MAHKEMEDEN RET KARARI

Bu talebi değerlendiren mahkeme, 16 yaşındaki Ayşe'nin kurumdan alınarak babasına teslim edilmesi konusunda karar verildiği, geçici velayet konusunda henüz bir kararın verilmediğini belirtti. Çocuğun resmi dairelerdeki işlemleri kimlik ile yapılacağını ifade eden mahkeme, babanın talebini reddetti.

Efe Önbilgin'den Deniz Akkaya'yı kızdıracak istek! Mahkemeden jet karar

Efe Önbilgin'in avukatı aracılığıyla mahkemeye sunulan dilekçede, kızının İngiltere'ye gidebilmesi için pasaportuna ihtiyacı olduğu, Deniz Akkaya'nın her ne kadar kızının babasının yanına gidebileceğine dair izin vermiş olsa da kızının hayatı üzerinde oyunlar oynamaya devam ettiğini iddia etti.

Ayrıca Akkaya'nın Sosyal Hizmetler'e İzmir'de olduğu ve bayramdan sonra döneceğini söylediği bilgileri de yer aldı. Dilekçede "Anne yalan söylemektedir. Tek amacı kızına ve babasına hayatı zindan etmektir. Ayşe'nin babasıyle birlikte olmasını engellemeye çalışmaktadır" ifadelerine yer verdildi.

Efe Önbilgin'den Deniz Akkaya'yı kızdıracak istek! Mahkemeden jet karar

OLAYIN GEÇMİŞİ

Manken Deniz Akkaya, Efe Önbilgin ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Ayşe Önbilgin'in saldırısına uğradığını iddia etmişti. Deniz Akkaya'nın paylaşımları sonrası 16 yaşındaki kızı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altına alındı.

Baba Efe Önbilgin, Aile Mahkemesi'ne başvurarak kızının velayetini istedi. Mahkeme, Ayşe'nin babasıyla kalmak istediğini ve eğitimine babasının yanından devam etmek isteğini göz önünde bulundurdu. Mahkeme, Ayşe'nin Sosyal Hizmetlerden ayrılarak baba Efe Önbilgin'e teslim edilmesine karar verdi.

Kaynak : Mavi Kadın, Sabah
Editör : Mehmet Nuri Turan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...