Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Emzirirken bilmeniz gerekiyor! Gözenekleri sıklaştırıyor, cilt lekelerini siliyormuş…

Mavikadin>Güzellik>Emzirirken bilmeniz gerekiyor! Gözenekleri sıklaştırıyor, cilt lekelerini siliyormuş…

Anne sütü gerçekten abartılmaya değer bir besin kaynağı. En harika bebek besini olmasının yanı sıra içeriği itibariyle cilt için de inanılmaz bir bileşen. Peki anne sütü cilde sürülür mü, faydaları nelerdir? Anne sütünün cilde faydalarını derledik. Keyifli okumalar

Çalışmalar, anne sütündeki doğal bileşenlerin çeşitli cilt sorunlarına iyi geldiğini gösteriyor.
Çalışmalar, anne sütündeki doğal bileşenlerin çeşitli cilt sorunlarına iyi geldiğini gösteriyor.

Bebekler için en iyi besin kaynağının anne sütü olduğunu kanıtlayan binlerce bilimsel çalışma var. Son yapılan klinik çalışmalar ise anne sütünün bebek sağlığına faydalı olmasının dışında farklı kullanım alanları olabileceğini gösteriyor. Güzellik trendine dönüşen anne sütünün kulağa şaşırtıcı gelse de sivilceden pişiğe birçok cilt sorununun doğal devası olduğu biliniyor.

Womenshealt.com’da yer alan içerikte Healthcare'in kurucusu Dr Grace Hula anne sütünün cilde faydalarından bahsetti.

ANNE SÜTÜNÜN CİLDE FAYDALARI

Bebekler için tüm besin öğelerini tek başına ilk 6 ay sağlayabilen anne sütü, cilde sayısız fayda sağlayabilecek vitaminler, mineraller ve besinlerle dolu.

Anne sütü laktik asit içerir ve bu sayede ciltteki ölü deri hücrelerinin nazikçe pul pul dökülmesine yardımcı olur ve yağ içeriği ile cildi nemlendirir.

‘GENÇ GÖRÜNÜM KAZANDIRIR’

Cildi gerginleştirerek daha genç görünüm kazandırır. İçeriğindeki doğal antikorlar, bakteri ve enfeksiyonlarla savaşarak ciltteki lekeleri ve kusurları geçirmede etkilidir.

Aynı zamanda ciltteki kızarıklık, akne, hassasiyet, kaşıntı, yağlı cilt ve hatta sedef hastalığı gibi pek çok rahatsızlığın semptomlarını azaltır.

Emzirirken bilmeniz gerekiyor! Gözenekleri sıklaştırıyor, cilt lekelerini siliyormuş…

‘CİLDİ PIRIL PIRIL AYDINLATIR’

Anne sütü cildi aydınlatmak, yaşlanma belirtilerini en aza indirmek için harika bir bileşen. İçerdiği Beta Hidroksi Asitler (BHA'lar) sayesinde hafif peeling görevi görür ve deri altındaki pürüzsüz cildi ortaya çıkarır.

Anne sütü yüksek laurik asit içeriği ile akne ve sivilcelerle savaşıyor. Yağ türü bakımından zengin olan laurik asit aynı zamanda hindistancevizi yağının bir bileşeni ve bu maddenin akne ile savaştığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

ANNE SÜTÜNÜN RENGİ NASIL OLMALI?

Zaman zaman anneler anne sütü renginde değişiklik meydana gelebilir ve bu durum doğaldır. Anne sütünün rengi, emzirme dönemine göre değişkenlik gösterir. Doğumdan sonraki ilk 3-4 gün boyunca ürettiği süte kolostrum adım verilir ve koyu sarı renktir. Kolostrum döneminden sonra anne sütünün içerisindeki şeker ve yağ oranı artış gösterir ve süt beyazlar.

Doğumdan sonra ilk günlerde gelen süt sarı ve koyu turuncu renginde olur.

Kremsi beyaz renkte süt, doğumun 4. Gününden sonra gelir.

Pembe ya da kırmızı renginde süt genelde tıkalı kanal olduğu zaman oluşur.

Yeşil renkli süt, yeşil gıdalar ile beslendikten sonra olur.

Gri renkli süt ise kullanılan ilaçlar nedeniyle meydana gelir.

kaynak: womenshealt.com

derleyen: mavikadin.com 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...