Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

En az botoks kadar etkili! Bu yağ herhangi bir işleme gerek bırakmıyor

Mavikadin>Güzellik>En az botoks kadar etkili! Bu yağ herhangi bir işleme gerek bırakmıyor

Botoks kolay bir çıkış yolu olsa da sarkan ciltten kurtulmanın yaygın olarak bilinmeyen birçok doğal yolu var. Dilerseniz botoks işlemi yerine bazı doğal yollarla yaşlanma sürecini bir hayli yavaşlatabilirsiniz.

Cildimizi yaşlanmanın etkilerinden korumak için birçok yol düşünürüz. Kırışıklıkları önlemenin birbirinden farklı çözümü olmasına rağmen botoks, dolgu gibi işlemler deri altına hızlıca nüfuz ederek sorunu ortadan kaldırır ve bu yüzden de sıklıkla tercih edilir. Fakat bu doğal olmayan yöntemlerdense, cildi içten dışa sağlıklı nemlilik kazandıracak doğal yöntemler de var. Bunlardan biri Hindistan cevizi yağı. Hindistan cevizi yağı, kuru cildi etkili bir şekilde nemlendirmesiyle biliniyor.

Cildin nem dengesini sağlamak için doğal yağlar gerçekten önemli. Cildi besleyici bu yağlar, yapay işlemlerden çok daha etkili ve güvenli. Tabii ki yapay işlemlerin aniden etki etmelerinin yanında doğal yöntemler biraz yavaş kalsa da sonuçlar mükemmel. İşte bu sonuçlar için Hindistan cevizi yağı kullanımı da birebir.

Bu yağ cildi besleyerek ve onararak pürüzsüzleştirir, gözenekleri ve kırışıklıkları doldurur. Bunların yanı sıra su bazlı nemlendiricilerin aksine Hindistan cevizi yağının içerisindeki asitler cildinizin doğal protein yapısını da korur.

En az botoks kadar etkili! Bu yağ herhangi bir işleme gerek bırakmıyor

Ulusal Sağlık Enstitüsü kuru cildi etkili bir şekilde nemlendirebilir. Böylece güzelliğinizin kaynağı olabilir. Bu yağı cildinizde etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız sabahları az miktarda uygulayabilir, geceleri bu kullanımı iki katına çıkarabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağının gücü herkes tarafından biliniyor, hatta memorial.com.tr adresindeki bir makalede işlem görmemiş Hindistan cevizi yağının yüksek miktarda E vitamini, steroller ve polifenoller gibi biyoaktif bileşikler içerdiği söyleniyor. Peki, bu yağın zararları yok mu? Uzmanlar bu konuda neler söylüyor?

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ ZARARLARI VAR MI?

Bu yağın kullanımıyla birlikte cildinizde birçok fayda görebilirsiniz. Fakat eğer zararlarını merak ediyorsanız bu konuda da bilgilendirelim.

Hindistan cevizi yağı ciltte oldukça faydalı. Özellikle içerisindeki laurik asit sayesinde sivilce oluşumunu bile azaltır. Ancak Hindistan cevizi yağını tüketirseniz düşük porsiyonda yüksek kaloriye sebep olabilir. Doymuş yağ asidi içerdiğinden vücuttaki yağ oranını artırabilir. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...