Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Evde egzersiz için en iyi YouTube kanalları hangileri?

Mavi Kadın>Yaşam>Evde egzersiz için en iyi YouTube kanalları hangileri?

Spor salonuna gidecek vakit bulamayan kadınlar, evde egzersiz yapmanın yollarını arıyor. Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım platformu olan YouTube'da evde egzersiz yapmak isteyenler için yüzlerce kanal bulunuyor. Peki en iyileri hangileri? Mavi Kadın editörü araştırdı.

Evde egzersiz için en iyi YouTube kanalları hangileri?

Milyonlarca aboneleri var, her gün yüz binlerce kadına fit kalmaları için mentörlük yapıyorlar. Her yıl sayıları da giderek artıyor. İşte spor salonuna gidemeyen kadınların tercih ettiği YouTube'daki en iyi egzersiz kanalı: 

1-CHLOE TING

Şu anda 25 milyonu aşkın abonesi bulunan Chloe Ting, kısa süreli tam vücut egzersizleri ve düzenli meydan okumaları bulunan bir kanal. Chloe aynı zamanda farklı vücut kısımları için egzersiz programları oluşturmanın yanında nasıl beslenilmesi konusunda da abonelerine tavsiyeler veriyor.

2-WHITNEY SIMMONS

Ağırlık antrenmanlarına odaklanan Whitney Simmons, spor salonunda veya evde yapılabilen birçok antremanı kullanılarla paylaşıyor.

3-KAYLA ITSINES

Kayla Itsines, kadınların evde barındırılabilecek ekipmanlarla kardiyo ve kuvvet antremanı programları oluşturuyor.

4- MR AND MRS MUSCLE

Hem kadınlar hem de kadınlar için egzersizler sunan MrandMrsMuscle kanalı, vücut ağırlığı veya minimum ekipman kullanılarak yapılabilecek yüksek yoğunluklu antrenmanları içeriyor.

5-POPSUGAR FITNESS

POPSUGAR Fitness, YouTube kanalında hip-hop dans derslerinden yüksek yoğunluklu aralıklı antrenmana kadar birçok antreman seçeneğini aboneleriyle paylaşıyor. Kanala zaman zaman Kayla Itsines ve Megan Roup gibi ünlü eğitmenler de konuk oluyor.

6- HOLLY HONJO

Şu anda 164 bin abonesi olan Holly Honjo, sadece zayıf olan kişilerin antreman yapabileceği algısını kırmaya çalışıyor. Honjo'nun videoları arasında tam vücut antremanlarıi üst vücut antrenmanları, yoga ve temel egzersizler gibi çeşitler bulunuyor.

7-BLOGILATES (CASSEY HO)

Cassey Ho tarafından yönetilen Blogilates, pilates odaklı egzersizler paylaşıyo. Vücudun belirli bölgelerine odaklanan kısa egzersizler ve günlük antrenmanlar sunan kanalda pilatesin yanında kardiyo egzersizleri de bulunuyor.

8- MADFIT

MadFit, enerjik spor egzersizleri sunuyor. Kanalda şarkıların ritimlerine göre egzersiz koreografiler bulunuyor.

9-LIVESTRONG WOMAN

Livestrong Woman isimli YouTube kanalı squat ve tuck jumps gibi temel egzersiz hareketleri için rehber oluşturuyor. Bunun yanında abonelere sağlıklı tarifler vererek destek oluyor.

10-TONI MITCHELL

Toni Mitchell, apartmanda yaşayanlar için atlamasız kardiyo, egzersizler ve minimum alan gerektiren esneme rutinleri sunuyor.

11-REBECCA-LOUISE

Rebecca-Louise, az ekipmanla veya hiç ekipman olmadan yapılabilecek tüm vücut egzersizleri çekiyor. 40 dakikalık tam vücut antrenmanlarından kısa, hedefe yönelik videolara kadar çeşitli içerikler kanalda bulunuyor.

12- BOHO BEAUTIFUL

Juliana ve Mark Spicoluk isimli antrenörlerin kanalı olan Boho Beautiful, doğa manzarası eşliğinde yoga, pilates ve meditasyon egzersizleri paylaşıyor.

13-EFIT30

eFit30, 30 dakika veya daha kısa süren yoga ve pilates antrenmanları paylaşıyor. Kanal, özellikle vücut ağrısı yaşayanların rahatsızlıklarını hafifletmeyi amaçlıyor.

14-ALIGN PILATES

Deanna Dorman tarafından hazırlanan Align Pilates, vücudunuzu şekillendirmenize ve güç kazanmanıza yardımcı olacak 15-20 dakikalık pilates antrenmanları öneriyor.

Kaynak : mavikadin.com
Editör : Zeynep Ulukut
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...