Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Şeriat paylaşımı tepki çeken Feyza Altun'a 9 ay hapis cezası

Mavi Kadın>Yaşam>Şeriat paylaşımı tepki çeken Feyza Altun'a 9 ay hapis cezası

Sosyal medya hesabından yaptığı 'Şeriat' paylaşımı nedeniyle hakkında dava açılan avukat Feyza Altun'un yargılandığı davada karar çıktı.

Şeriat paylaşımı tepki çeken Feyza Altun'a 9 ay hapis cezası

Avukat Feyza Altun, geçtiğimiz aylarda sosyal medya hesabından yaptığı şeriat paylaşımı nedeniyle gözaltına alındı. İfadesinin ardından serbest bırakılan Altun hakkında üç yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

FEYZA ALTUN BUGÜN HAKİM KARŞISINA ÇIKIYOR

İddianamede, Altun'un soruşturma kapsamında verdiği ifadesine yer verildi. Altun, söz konusu paylaşımı kendisinin yaptığını kabul ederken, şeriatın bir din değil, siyasi bir rejim olduğunu, dolayısıyla dini bir inanca hakaret etmediğini savundu. Altun, üzerine atılan suçlamayı kabul etmediğini dile getirdi.

Hakkında dava açılan Altun, bugün saat 15.40'ta Beykoz 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

Şeriat paylaşımı tepki çeken Feyza Altun'a 9 ay hapis cezası

"İKİ AYRI KOMBİNİM VAR GÖZÜNÜZ BENDE OLSUN"

Sosyal medyadan açıklama yapan ünlü avukat Feyza Altun, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün sabah Cumhurbaşkanına hakaret, sonrasında öğlen şeriat davam var. Önce eleştirinin hakaret olmadığını sonra de ülkede şeriat olmadığını Türkiye Cumhuriyeti Savcı ve Hakimlerine anlatmaya çalışacağım. İki ayrı kombinim var gözünüz bende olsun."

9 AY HAPİS CEZASI

Altun'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle yargılandığı davada karar çıktı. Beykoz 5. Asliye Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında sanık Altun, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

"TÜRKİYE LAİKTIR LAİK KALACAK"

Kararın ardından ünlü avukat Feyza Altun Instagram hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Laik Türkiye Cumhuriyeti olmasa savcı makamında oturamayacak bir kadın savcı üst hadden cezalandırılmamı istedi. Pişman olmadığım için HAGB de vermeden 9 ay hapis cezası verildi. Türkiye LAİKTİR LAİK KALACAK"

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...