Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Fön Suyu (Mavi Su) Nedir Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Fön Suyu (Mavi Su) Nedir Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Fön suyu halk arasında mavi su olarak da adlandırılmaktadır.

Fön Suyu (Mavi Su) Nedir Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Fön suyu halk arasında mavi su olarak da adlandırılmaktadır. Fön suyu bir nevi sıvı saç kremidir. Yani duş sonrası veya saçlarını taradıktan sonra saç kremi tercih etmeyen kişilerin kullandığı bir üründür. Fön suyu nedir, nasıl kullanılır, kullananların görüşleri nasıldır, faydaları ve zararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını yazımızın devamında bildirdik.  

Fön Suyu (Mavi Su) Nedir?

Fön suyu bir diğer adıyla mavi su saç bakım ürünüdür. Fön suyunu duştan veya fön çektikten sonra, saçları taramadan önce kullanılır. Saçların kolayca taranmasını sağlar ve saçı şekillendirir. Aynı zamanda saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Saça fön çektikten sonra uygulandığında, fönün saçta daha kalıcı olmasına yardımcı olur.  Mavi su saçları yumuşacık yapar ve saçların mis gibi kokmasını sağlar. Fön sularının kozmetik dünyasında birçok rengi ve çeşidi bulunur. Saç tipine göre yahut boyalı boyasız saçlara göre istenilen fön sularını tercih edilebilir.

Fön Suyu (Mavi Su) Saça Faydaları Nelerdir?

Saçlar nemsiz kaldığı zaman kurur ve bu da saç dökülme gibi sorunlara yol açar. Fön suyu, saça nem kazandırır böylece saçın ihtiyaç duyduğu nem oranını dengeler.

Fön suyu saçların daha sağlıklı uzamasını teşvik eder, saçları parlatır ve daha gür görünmesini sağlar.

Fön suyu içerisindeki bileşenler sayesinde saçları korur ve saç dökülmesini önler.

Fön suyu saç köklerine nüfuz ederek yeni saçların oluşmasına da yardımcı olur.

Mavi su, saçların yumuşacık olmasını ve mis gibi kokmasını sağlar.

Fön suyu (mavi su) duştan sonra kullanıldığında saçların nem oranına katkı sağlar ve saçların kuru görümünü engeller.

Maşa, düzleştirici gibi saç şekillendiricileri kullandıktan sonra fön suyu kullanmak bu ısı aletlerinin verdiği zararları en aza indirir.

Fön suyu duş sonrası nemli saçlara uygulandığında saçların elektriklenmesini önler ve kolayca taramanızı sağlar.

Fön Suyu (Mavi Su) Zararları Nelerdir?

Fön suların bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak aşırı kullanılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde saçları azaltabilir yahut yıpratabilir. Aynı zamanda çok sık fön suyu kullanmak saçı söndürebilir ve erken yağlanmasına neden olabilir. Bunun için kararında kullanmak saç sağlığı için en doğru karar olacaktır.

Fön Suyu (Mavi Su) Nasıl Kullanılır?

Fön suyu duş veya saç şekillendirici kullandıktan sonra ve saçları taramadan önce saçların uç kısımlarına uygulanır. Böylece saçlar daha canlı ve parlak görünür, mis gibi kokar.  

Fön suyunu kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, yanlış kullanımdır yani sadece saç uçlarına uygulanmalıdır. Saç diplerine uygulandığında saçların yıpranmasına veya çok çabuk yağlanmasına neden olabilir.

Fön Suyu (Mavi Su) Kullananların Olumlu Ve Olumsuz Yorumları Nelerdir?

Ben fön suyunu duş sonrası kıvırcık saçlarım için kullanıyorum. Çok başarılı bir ürün, saçlarımı kolaylıkla taranmasını sağlıyor ve yumuşacık yapıyor. Aynı zamanda kolay fön çekmenizi sağlıyor ve fön öncesi sıktığınızda saçların elektriklenmesini önlüyor.

Evde fön suyu kullanmıyorum. Ancak kuaförlerde saçıma fön çektirdikten sonra uygulandığı için biliyorum. Benim görüşüm fön suyu saçların daha çabuk yağlanmasına neden oluyor.

Fön suyunu bir süredir kullanmaktayım. Bazen diyorum böyle güzel bir ürünü nasıl daha önce kullanmamışım. Gerçekten harika bir ürün. Saçlarım kuru olduğu için saç uçlarım da keçe gibi oluyordu ve bakımsız duruyordu. O kadar saç bakım ürünü kullanamam rağmen olumlu sonuç alamamıştım. Fön suyu kullandığımdan beri saç uçlarımdaki o kötü görüntü gitti ve saçlarım yumuşacık oldu. Aynı zamanda çokta güzel kokuyor.


Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Kerem06 Ocak 2023 - 20:41
Saçıma toz wax dokuyorum her duş sonrası böyle saçımı yapıyorum ama fön çekmeden saçımı dökmeden önce fön suyu sıkıyorum ve güzelde oluyo ama tanıdıklarım wax kullandığım için ilerde kel kalacağımı soyluyolar fön suyu bunu engellermi veya doğrumu söylüyorlar?
Sonraki Haber Yükleniyor...