Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Göbek yağlarını parçalayarak yok ediyor! Vicks ile dümdüz bir karın artık hayal değil!

Mavikadin>Diyet>Göbek yağlarını parçalayarak yok ediyor! Vicks ile dümdüz bir karın artık hayal değil!

Göbek bölgesindeki yağlar kadın, erkek çoğu kişinin ortak sorunu. Göbek yağlarından kurtulmak için sağlıklı beslenme, mekik çekme, düzenli egzersiz yapma etkili olabileceği gibi bazı ilginç alternatiflerin de göbek erittiği iddia ediliyor. Bu değişik yöntemlerden biri de göbek yağlarını eritmek için vicks kullanımı. İşte vicks ile göbek eritme yöntemi:

Vicksi göbek eritmek için tek başına kullanabilir yahut içerisine kafur ve karbonat da katabilirsiniz.
Vicksi göbek eritmek için tek başına kullanabilir yahut içerisine kafur ve karbonat da katabilirsiniz.

Göbek bölgesindeki yağlar yalnızca estetiksel bir sorun olmakla kalmıyor, sağlığı da tehdit ediyor. AARP bülteni, göbek bölgesinde yağlanma olan kişilerin kalp hastalığı, şeker hastalığı, felç ve bazı kanserler açısından daha yüksek risk altında olduğu konusunda uyarıyor. Göbek yağlarından kurtulmak için diyetisyen yardımı alabilir yahut vicks ile de göbek bölgesine elveda diyebilirsiniz. Kulağa ilginç gelse de vicks göbek eritmeye yardımcı bir yöntem. Göbek eritmek için vicks şöyle kullanılabilir:

GÖBEK ERİTMEK İÇİN VİCKS NASIL KULLANILIR?

Vicks VapoRub 1890 yılından beri satışta olan bir krem. Vicks kremin o kadar çok kullanım alanı var ki şifası saymakla bitmiyor: öksürüğü kesiyor, ağrıları gideriyor, tırnak mantarını yok ediyor, saçtaki kepeğe iyi geliyor, ciltteki çatlakları onarıyor. Vicksin bir diğer ilginç kullanım alanımı da göbek eritmeye yardımcı olması. Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz. Evet kulağa ilginç gelse de Vicks krem göbek eritiyor. Nasıl mı? Buyurun devam edelim:

Step to Health Dergisi, Vicks VapoRub'ın aktif bir bileşeni olan kafurun, mide de dahil olmak üzere vücudun belirli bölgelerinde yağ yakımını uyarmak için kullanılabileceğini ortaya koyuyor.

Vicks ile göbek eritmekte en basit yöntem olan vicks ve streç film kullanımıdır. Göbek bölgenize vicks sürün ardından streç filmle birkaç kez streç film belinizi de dolayacak şekilde sarın. Bu şekilde yürüyüş yapabilirseniz göbek eritmekte daha etkili olacaktır. Ayrıca göbeğinize vicks sürdükten sonra birkaç saatten fazla streç filmle durarak daha fazla terleyip daha çok göbek eritebilirsiniz.

Göbek yağlarını parçalayarak yok ediyor! Vicks ile dümdüz bir karın artık hayal değil!

Vicks ile göbek eritmek için bir diğer yöntem şöyledir:

Gerekli Olan Malzemeler

  • Vicks
  • Kafur
  • Karbonat

Hazırlanışı

Bir kaseye 1 yemek kaşığı vicks, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı kadar kafur ekleyip karıştırın.

Bu karışımı karın bölgenize ya da inceltmek istediğiniz bölgeye mesela bacak bölgesine sürün. Ardından streç filmle bölgeyi sarın.

1-2 saat bu şekilde bekledikten sonra çıkarabilirsiniz. Haftada 2 kez bu işleme devam ettiğinizde göbek yağlarınızın günden güne eridiğine şahit olacaksınız.

VİCKS GÖBEK ERİTMENİN ZARARLARI NELERDİR?

Vicks ile göbek eritme genel anlamda güvenli bir yöntem. Ancak özellikle cildi hassas olan kişilerde bu yöntem sonucunda şu yan etkiler ortaya çıkabilir:

Midede Yanma Hissi

WebMD'ye göre, bazı kişiler cildi için Vicks VapoRub kullandıktan sonra ciltte yanma ve karıncalanma hissi bildiriyor.

Kontakt Dermatite Yol Açabilir

Vicks VapoRub'ın mideye uygulanması kontakt dermatite neden olabilir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...