Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Gözlerinizi iki kat daha büyük göstermek için bilmeniz gereken tüyo! Çarpıcı bakışların sırrı

Mavi Kadın>Güzellik>Gözlerinizi iki kat daha büyük göstermek için bilmeniz gereken tüyo! Çarpıcı bakışların sırrı

Makyajın en ön plana çıkan kısmı ve çekici bakışların olmazsa olmaz adımı: Göz makyajı. Doğru tekniklerle yapılan göz makyajıyla gözlerini daha büyük gösterebilir ve çarpıcı bakışların sahibi olabilirsiniz. Peki, gözleri büyük göstermek için nasıl makyaj yapmalı? Detaylar haberimizde…

Gözlerinizi iki kat daha büyük göstermek için bilmeniz gereken tüyo! Çarpıcı bakışların sırrı

Gözünüze yapacağınız makyaj, gözlerinizi olduğunda küçük ve yorgun gösterirken, doğru tekniklerle yapacağınız göz makyajı ise gözlerinizi daha iri, canlı ve çarpıcı gösterebilir. Küçük gözlü ve düşük göz kapakları olan kadınların da büyük gözlere sahipmiş gibi görünmesi için birkaç makyaj tüyosunu bilmesi yeterli.

Üsküphaber.com sitesinde yer alan bir içerikte bakışları karşı konulmaz hale getirecek ve gözleri büyük gösterecek makyaj tüyoları paylaşıldı. İşte, göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar:

GÖZLERİ BÜYÜK GÖSTEREN MAKYAJ TÜYOLARI

Bakışları çekici gösteren ve makyajın en önemli detaylarından biri kirpikler. Kirpikleriniz az ve düzse bunun için kaş-kirpik serumlarından yararlanarak kirpiklerinizi uzun ve kıvrık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken ikinci nokta renk seçimi. Gözlerinizin içine süreceğiniz koyu renk kalemler gözünüzü daha küçük gösterebilir. Bu nedenle göz içine açık renk kullanarak gözlerinizi daha iri gösterebilirsiniz.

Göz kapağınızın orta noktasından pınarlarına doğru açık renk ışıltılı ya da mat bir far kullanın. Bu sayede gözlerinizin arasındaki mesafe artacak ve gözleriniz daha büyük ve güzel görünecek.

Eyeliner kullanacaksanız mümkün olduğunda ince şekilde eyeliner çekin. Göz kapağınızı eyeliner ile kaplamak gözlerinizi küçük gösterebilir.

Kullanacağınız farları birbirine yakın tonlar seçin, örneğin açık kahve ve koyu kahveyi birlikte kullanıp göz pınarları ve kaş altlarına da aydınlatıcı bir far ya da ürün kullanabilirsiniz.

Gözlerinizi iki kat daha büyük göstermek için bilmeniz gereken tüyo! Çarpıcı bakışların sırrı

GÖZLERİ BÜYÜK GÖSTEREN MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Gözünüze yapacağınız makyaj gözlerinizi küçük ve yorgun gösterebilirken yapacağınız doğru bir göz makyajı gözlerinizi iri, canlı ve güzel gösterebilir. Güzel bir göz makyajı için yapmanız gerekenler şöyle:

Kirpik kıvırıcı kullanarak kirpiklerinizi kıvırın. Bu, gözlerinizin daha büyük görünmesini sağladığı gibi bakışlarınızı da etkileyecektir.

Eyeliner çekerek gözlerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Gözlerinizin iç köşelerindeki siyah eyeliner, gözlerinizin daha büyük ve daha canlı görünmesini sağlar.

Gözlerinizi iki kat daha büyük göstermek için bilmeniz gereken tüyo! Çarpıcı bakışların sırrı

Göz altlarında kullanacağınız göz kalemi, gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Açık renkli göz farları kullanarak göz kapaklarınızın üst kısmını aydınlatın. Bu, gözlerinizin daha büyük ve daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Siyah rimel kullanın. Bu, kirpiklerinizi daha uzun hale getireceği gibi gözlerinizin de iri görünmesini sağlar.

Gözlerinizin iç köşelerini aydınlatarak gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Bu, gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

Kaynak: Üsküphaber.com Derleme: Mavikadın.com.tr

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...