Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Güçlü kas ve kemik yapısını destekliyor! Bebeklere zeytin ne zaman verilir?

Mavi Kadın>Anne çocuk>Güçlü kas ve kemik yapısını destekliyor! Bebeklere zeytin ne zaman verilir?

Anne sütünden sonra ek gıdaya geçen bebeklerin ne yemesi gerektiği konusunda annelerin kafası karışık. En güzel ve doğal besinlerden biri olan zeytinin tuzsuz ve ezilmiş şekilde verilmesi öneriliyor. Peki bebeklere zeytin ne zaman verilir?

Güçlü kas ve kemik yapısını destekliyor! Bebeklere zeytin ne zaman verilir?

Bebek kahvaltısında annelerin en çok tercih ettiği besinler arasında ev yapımı yoğurt, patates, havuç gibi besinler bulunur. Bebeklere zeytin ne zaman verilir? sorusuna cevap arıyorsanız haberimizi okumaya devam edin...

BEBEKLERE ZEYTİN NE ZAMAN VERİLİR?

İlk aylar sadece anne sütü alan bebekler ek gıdaya geçtikleri zaman anneleri bir telaş alır. Kimi çocuk ek gıda dönemini sevinçle karşılarken kimisi de iştahsız gözükebilir. Unutmayın ki bu dönem sadece bir geçiş dönemi... İşte bu dönemde en doğal verebileceğiniz besinlerden biri de zeytindir. Bebeklere 7. aydan sonra tuzu alınmış veya tuzsuz zeytinler ezilmiş hale getirilerek verilebilir. 

Yine de bebeğinizin kaçında ayında zeytin yemesi gerektiğini mutlaka doktorunuza danışmanızda fayda var.

BEBEKLERE NE KADAR ZEYTİN VERİLİR?

Bebeğinize suda beklettiğiniz zeytini rahatlıkla yedirebilirsiniz. Kaç adet yemesi gerektiği konusunda bebeğinizin sağlık durumuna göre doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Genellikle tuzu alınmış zeytini ezilmiş bir şekilde bir tatlı kaşığı kadar vermeniz öneriliyor.  

Güçlü kas ve kemik yapısını destekliyor! Bebeklere zeytin ne zaman verilir?

ZEYTİN ÇOCUKLAR İÇİN İYİ Mİ?

A, D, E ve K vitaminlerini yapısında bulunduran zeytin özellikle büyüme çağında olan çocuklar için çok önemlidir. Güçlü kas kemik yapısının oluşmasına destek veren zeytin kahvaltınızdan eksik edilmemelidir. Zeytin sevmeyen çocuklar için zeytini salata içinde vermek iyi bir fikir olabilir. 

EN TUZSUZ ZEYTİN HANGİSİ?

Bebekler için az tuzlu zeytin tarifi:

Malzemeler:

Yarım kilo yeni olgunlaşmış zeytin
1 yemek kaşığı iri tuz
1 yemek kaşığı ev yapımı sirke
1 litrelik şişe

Hazırlanışı:

Temiz ve güzel gözüken zeytinler seçilip saplarından ayrılır ve güzelce yıkanıp kurulanır.

1 litrelik şişenin içerisinde önce tuz sonra sirke eklenir. Şişenin kapağına delikler açılır. Gaz olmaması için şişe ara ara çalkalanır. 

Güneş almayan serin bir yerde zeytinler kapağı kapalı olarak en az 1,5 ay beklemeye bırakılır. Bu süreçte zeytinleri mutlaka zeytinleri gözlemleyin. 

Süre sonunda zeytinleri temiz bir kavanoz içine koyun. İsteğe göre üzerine biraz zeytinyağı da koyup tüketebilirsiniz. 

Kaynak : yasemin.com, nefisyemektarifleri.com
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...