Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Hailey Bieber’dan tüm güzellik Influencerlarına: “Strawberry Girl” nam-ı diğer çilek kız makyajı  

Mavikadin>Güzellik>Hailey Bieber’dan tüm güzellik Influencerlarına: “Strawberry Girl” nam-ı diğer çilek kız makyajı  

Mevsim her ne olursa olsun pembenin doğallığından ve ışıltısından vazgeçemeyenler için harika bir makyaj trendi: Çilek kız makyajı! Ünlü model Hailey Bieber ile ünlenen bu makyaj trendi daha fresh ve doğal bir görünüm isteyenler için harika bir alternatif sunuyor.

Hailey Bieber’dan tüm güzellik Influencerlarına: “Strawberry Girl” nam-ı diğer çilek kız makyajı  

Çilek kız makyajı! Ünlü model Hailey Bieber ile ünlenen bu makyaj trendi daha fresh ve doğal bir görünüm isteyenler için harika bir alternatif sunuyor. Çilek kız makyajı trendi̇, çok sevi̇len yaz meyvesi̇nden i̇lham alarak çi̇lek aromalı ve kokulu ürünleri̇n yani sıra pembeler ve kırmızılardan oluşan bi̇r renk paleti̇ vurguluyor. Çilek kız olmak için ihtiyaç duyacağınız şeyler: Nemli bir cilt, kızarmış yanaklar, sahte çiller ve parlak dudaklar!

Kırmızı ve pembeyi bir araya getiren bu makyaj stili, gayet hoş görünmesinin yanı sıra mis gibi de çilek kokuyor. Eğer siz de çilek makyajı da denen bu makyajı cildinizde uygulamak istiyorsanız geç kalmadan başlayın.

ÇİLEK KIZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Hailey makyajına, dolgunlaştırıcı jel serumla cildini hazırlayarak başlıyor. Ardından, kontür ürününü ve kabarık bir fırçayı kullanarak yanaklarının ve alnının hatlarını bronzlaştırıp belirginleştiriyor. Son olarak, göz altlarına, burun ve dudak köşelerine kapatıcı uygulayarak hafif ve doğal görünümlü bir baz oluşturuyor.

Hailey Bieber’dan tüm güzellik Influencerlarına: “Strawberry Girl” nam-ı diğer çilek kız makyajı  

Ardından çilek kız makyaj trendinin en önemli ürünü geliyor: pembe krem allık. Hailey, markasını açıklamadığı allığı yanakları ve elmacık kemikleri boyunca bolca sürüyor. Allıktan sonra, yanaklarındaki sıcak pembe tonlara boyut katmak için şeftali rengi krem bir highlighter kullanıyor. Ardından, bir çil kalemi kullanarak (süper ince bir kaş kalemi de işe yarar), burun köprüsü ve elmacık kemikleri boyunca birkaç çil çiziyor. Gözlerini kahverengi likit eyelinerla çiziyor, sade birkaç dokunuşla kirpiklerini belirginleştiriyor ve kaş jeliyle kaşlarını sabitleştiriyor.  

Son olarak, Hailey dudaklarını bir dudak kalemi ile belirginleştiriyor ve aynı iki ton krem allığı dudaklarına sürdükten sonra dudakları besleyen çilekli lip balm ile kalın bir kat ekliyor. Eğer pembe dudak parlatıcısı sevmiyorsanız, bunun yerine çilek aromalı bir dudak kremi de deneyebilirsiniz.

Bu makyaj stilini her zaman kullanabilir, günlük yaşamınıza da dahil edebilirsiniz.

TA TA TA TAM!

Sonuç doğal görünümlü ve her event için uygun capcanlı pembe tonlarında bir makyaj. Göz kamaştırmaya hazır olun!

Kaynak : mavi kadın
Editör : Cemile Atli
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...