Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Hatıran yeter sahnesinden sonra İnci Taneleri'nden özür geldi

Mavi Kadın>Magazin>Hatıran yeter sahnesinden sonra İnci Taneleri'nden özür geldi

İnci Taneleri dizisinin son bölümünde yayınlanan "Hatıran Yeter" adlı arabesk şarkının Ahmet Selçuk İlkan'a ait olan bestesinin yanlışlıkla Ferdi Tayfur'a ait olduğu belirtilmişti. Diziden konuyla ilgili özür açıklaması yapıldı.

Hatıran yeter sahnesinden sonra İnci Taneleri'nden özür geldi

İnci Taneleri'nde Yılmaz Erdoğan'ın oynadığı Azem karakteri, dizinin 3. bölümünde sanatçı Ferdi Tayfur'un seslendirdiği "Hatıran Yeter" adlı şarkıyı söylediği sahnede, şarkının bestesinin de Tayfur'a ait olduğunu belirtildi. Bu sahnenin yayınlanmasının ardından diziden özür açıklaması gecikmedi.

Birsen Altuntaş'ın haberine göre, İlk bölümünden itibaren üst sıralardaki reyting başarısını sürdüren dizinin 3. bölümünde yer alan sahneyle ilgili açıklamada, şarkının Ferdi Tayfur'a atfedilen bestesinin şair Ahmet Selçuk İlkan'a ait olduğu kaydedildi.

"YANLIŞLIK İÇİN ÖZÜR DİLERİZ"

Açıklamanın tamamında ise şu sözler yer aldı:

“İnci Taneleri’nin 3. bölümünde ilk olarak Ferdi Tayfur ustamızın yorumuyla ünlenen ‘Hatıran Yeter’ şarkısını bestesinin de Ferdi Tayfur’a ait olduğu söylendi. Bu yanlışlık için özür dileriz. Bu şarkının sözleri Şair Ahmet Selçuk İlkan’a, müziği ise Sayın Yılmaz Tatlıses’e aittir. Bu harika eseri hayatımıza katan ustalara saygılarımızı sunuyor, bu vesileyle Sayın Yılmaz Tatlıses’i rahmetle anıyoruz…”

Öte yandan Serkan Kaya'nın yorumladığı 'Hatıran Yeter' şarkısının dizide çalınmasının ardından Kaya'dan açıklama geldi:

"Severek takip ettiğim Yılmaz Erdoğan projesi “İnci Taneleri” adlı dizi filmde dün gece sürpriz yaşadık mutlu olduk. Yakın zamanda seslendirdiğimiz “Hatıran Yeter” adlı eser Kanal D ekranlarından gönülleri ısıttı. Sürprizinden dolayı abim üstad halk ozanı Yılmaz Erdoğan’a şarkıyı bize ilk sevdiren Ferdi Babaya ve bu diziyi bizlere ulaştıran Kanal D'ye sevgilerimi sunarım. Ve bu kıymetli şarkının dünyaya gelmesine vesile olan üstad Ahmet Selçuk İlkan ve bestecisi rahmetli Yılmaz Tatlıses abimize de şükranlarımızı sunuyorum.

Sevgilerimle Serkan Kaya"

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...