Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
10-01-2023 17:06 | Güncelleme : 10-01-2023 19:24

Herkes bu akımı konuşuyor… Instagram’ı kasıp kavuran yapay zekâ: Instagram avatar resmi nasıl yapılır?

Google News

Instagram yapay zekâ desteği sayesinde hazırlanan avatar görselleri ile çalkalanıyor. Ünlüler, içerik üreticileri ve birçok bireysel kullanıcı özçekim fotoğrafları ile oluşturduğu avatarlarını takipçileriyle paylaştı. Beğeni yağmuruna tutulan bu fotoğrafların avatara dönüştürülmesi sanıldığından çok daha kolay. Uygulama sayesinde 10 dakikada hazırlanan avatarlar dijital sanat eserine dönüşüyor. Peki Instagram yapay zekâ ile avatar yapma uygulaması nasıl kullanılır? Avatar hangi programla yapılır?

Son zamanlarda Instagram kullanıcılarının avatara dönüştürerek paylaştıkları özçekim fotoğraflar yeni bir akım oluşturdu.
Son zamanlarda Instagram kullanıcılarının avatara dönüştürerek paylaştıkları özçekim fotoğraflar yeni bir akım oluşturdu.

Her geçen gün yeni akımların gündeme geldiği Instagram’da sıkı bir kullanıcıysanız avatar oluşturma akımından haberdar olmalısınız. Pek çok kişinin hatta ünlülerin bile akın ettiği avatar fotoğraflarının nasıl yapıldığı bir hayli merak ediliyor. Yapay zekâ desteği ile hazırlanan avatar görselleri usta ressamın elinden çıkmış gibi gerçekçiliği ile ilgi çekiyor. Siz de bu deneyimin bir parçası olmak istiyorsanız bu yazımız size yol gösterecek.

INSTAGRAM YAPAY ZEKA AVATAR NASIL YAPILIR?

Her geçen gün artan teknolojinin getirdiği yeniliklerin yeni nesil uygulamalara entegre edilmesiyle yapay zekâya ulaşım artık çok daha kolay. Yapay zekâ desteğiyle tasarlanan avatar yapma uygulamaları ile oldukça gerçekçi ve canlı sonuçlar alınabiliyor. Kendi fotoğraflarınızı kullanarak dijital temsilinizi kolayca yapmak isterseniz buyurun devam edelim.

Herkes bu akımı konuşuyor… Instagram’ı kasıp kavuran yapay zekâ: Instagram avatar resmi nasıl yapılır?

DAWN.Aİ UYGULMASI NASIL KULLANILIR?

Dawn.ai uygulaması ile avatar görsellerini 10 dakika içerisinde hazırlayabilirsiniz. Bu işlemleri yerine getirebilmek için öncelikle İOS cihazlar için App Store, Android cihazlar içinse Google Play Store aracılığıyla dawn.ai isimli uygulamayı indirin.

Yapay zekâ desteğiyle kendi avatarınızı yapmaya başlamadan önce yüz görünürlüğünüzün net olduğu 8 adet fotoğrafınızı seçin.

Yüklediğiniz fotoğraflar ortalama 10 dakika içerisinde yapay zekâ tarafından işlenecek ve hazır hale getirilecektir. (Dilerseniz bu aşamada uygulamadan çıkıp, 10 dakika sonra yeniden ziyaret edebilirsiniz.).

Avatarlarınız hazır olduğunda "AI Avatar" sekmesinde "Generated For You" başlığı altından görüntüleyebilirsiniz.

Beğendiğiniz avatarı, paylaş butonu ile paylaşabilir ya da indirme seçeneğini kullanarak cihazınızda depolayabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz avatarı, "Generate More Images" seçeneğine tıklayarak benzer yüz hatları ile çoğaltabilirsiniz.

Uygulama ücretli olduğu için indireceğiniz avatarların sağ üst kısmında uygulamanın filigranı bulunacaktır. Ancak uygulamayı satın almanız halinde bu filigran kaldırılacaktır.

Herkes bu akımı konuşuyor… Instagram’ı kasıp kavuran yapay zekâ: Instagram avatar resmi nasıl yapılır?

LENSA AI UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Avatar yapmak için Lensa AI uygulamasını, İOS cihazlar için App Store, Android cihazlar için de Google Play Store üzerinden indirin.

Uygulamaya girdikten sonra "Fotoğraflar" sekmesinden beğendiğiniz karelerinizi uygulamaya yükleyin.

"Sihirli Avatarlar' yazan sarı alana tıklayın ve devam seçeneğine tıklayıp 10 ila 20 selfie seçin.

Fotoğraflarınızı seçtikten sonra cinsiyetinizi belirleyin.

Ardından ödeme aşamasına geçmiş olacaksınız.

20 dakika sonra, avatarlarınızın görüntülenmeye ve kaydedilmeye hazır olacak. Bilgilendirme alacaksınız.

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.