Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Instagram'da takip edilenler neye göre sıralanıyor? Instagram takipçi sıralaması değiştirme yöntemi...

Mavi Kadın>Tekno kadın>Instagram'da takip edilenler neye göre sıralanıyor? Instagram takipçi sıralaması değiştirme yöntemi...

Instagram, sık sık değişen algoritması nedeniyle oldukça karışık bir sosyal medya platformu haline geldi. Kullanıcılar da karışık algoritmanın takipçiler ve takip edilenler listesindeki hesapları neye göre sıralandığını merak ediyor. Peki, Instagram'da takipçiler ve takip edilenler neye göre sıralanıyor? İşte cevabı.

Instagram'da takip edilenler neye göre sıralanıyor? Instagram takipçi sıralaması değiştirme yöntemi...

Instagram, sık sık değişen algoritması nedeniyle karışık bir platform haline geldi. Karışık algoritma da Instagram'ın neredeyse her yerine yön veriyor.

Algoritmanın büyük etkisi nedeniyle kullanıcılar, sosyal medya platformunun listelerindeki hesapları neye göre sıraladığını merak ediyor. Peki, Instagram'da takip edilenler ve takipçiler neye göre sıralanıyor? Instagram'da takip edilenlerin sıralaması nasıl değiştirilir? Hep birlikte göz atalım.

INSTAGRAM'DA VARSAYILAN TAKİP EDİLENLER NEYE GÖRE SIRALANIYOR?

Instagram'da takip edilenler sekmesi; varsayılan, en yeni ve en eski olmak üzere üç farklı şekilde değiştirilebiliyor. En yeni ve en eski seçenekleri, adından da belli olduğu gibi takip edilme zamanına göre kronolojik olarak sıralanıyor.

Takip edilenler sekmesindeki "varsayılan" seçeneği ise hesaplar arasındaki etkileşim yoğunluğuna göre sıralanıyor. Sürekli olarak etkileşim kurulan hesaplar, en üstte yer alıyor. En az etkileşim kurulan hesaplar ise diğerlerine göre alt sıralarda bulunuyor.

INSTAGRAM'DA TAKİP EDİLENLER SIRALAMASI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Instagram'da takip edilen hesapların sıralaması varsayılan, en yeni ve en eski olmak üzere üç farklı şekilde değiştirilebiliyor. Takip edilen hesapların sıralamasını değiştirmek için listeye gelerek "ters yönlü oklar" simgesini seçmek gerekiyor. Ardından da "Sırala" başlığı altındaki üç seçenekten birini tercih etmek yeterli olacaktır.

Kaynak : Haber Merkezi
Editör : Helin Pastacı
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...