Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Işın Karaca saçlarını kızına kazıttı! Duygusal anlar hüzne boğdu

Mavikadin>Magazin>Işın Karaca saçlarını kızına kazıttı! Duygusal anlar hüzne boğdu

Işın Karaca'nın yakalandığı Alopesi areata hastalığı nedeniyle saçlarını kazıttı. Karaca, "Saçlarımı çekip elimde kalacağına kızım hepsini kesti" dedi. Peki Alopesi areata hastalığı nedir? Tedavisi var mı?

'Saçlarımı çekip elimde kalacağına Mia hepsini kesti'
'Saçlarımı çekip elimde kalacağına Mia hepsini kesti'

Bir süredir Alopesi areata hastalığı ile mücadele eden şarkıcı Işın Karaca saçlarını kazıttı. Saçlarını kızı Mia'ya kazıttığı anları sosyal medyada yayınlayan Karaca,  "Saçlarımı çekip elimde kalacağına kızım hepsini kesti" dedi.

Hastalığını geçen yıl paylaştığı bir fotoğrafla duyuran Işın Karaca saçlarını kazıtırken de yine sosyal medya hesabından paylaşmayı ihmal etmedi. 

'KAHRAMAN KIZIM MİA'

Karaca, "Saçlarımı çekip elimde kalacağına Mia hepsini kesti. Farkındalıktan çok sevgi, iyilik ve yüksek bilinç... Kahraman kızım Mia" notunu düştü.

Saç dökülmesi nedeniyle kansere yakalandığı düşünülen ünlü sanatçının hastalığı Alopeci Universal yani saç kıran hastalığı... Karaca, geçtiğimiz yıl hastalığıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Gördüğünüz üzere saçım yok, kaşlarım yok, kirpiklerim de... Hatta vücudumun hiçbir yerinde kıla dair bir şey yok. Bugüne kadar verdiğim lazer epilasyon paralarına yazık. Siz bilmeden ben neler atlatmışım... Siz bilmeden en zor günümde bile peruk takıp, şarkılarını bangır bangır söyledim. Çünkü hayat bunu gerektiriyordu… Saklamak artık daha zor gelmeye başladı hastalıktan. Paylaşma sebebim bu…" demişti.

Işın Karaca saçlarını kızına kazıttı! Duygusal anlar hüzne boğdu

ALOPECİ UNİVERSAL HASTALIĞI NEDİR?

Halk arasındaki adıyla saçkıran ya da kılkıran hastalığı olarak bilinen Alopesi areata saçlı deri, sakal bölgesi, kaşlar, kirpikler ve diğer vücut kıllarının, belli bir belirti olmaksızın tüm vücuda yayılmış bir biçimde dökülmesiyle kendini gösteren bir hastalıktır.

Gıdalarla ilişkisi olmayan bu hastalık diğer sağlık problemlerinde olduğu gibi stresli bir olaydan sonra başlayabilir. 

TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Hastalığın kesin bir tedavisi olmamakla beraber hastalık yavaş bir şekilde kendiliğinden iyileşebilir. Bazen gelen saçlar beyaz ya da gri renkte olsa da daha sonra orijinal renklerine dönerler.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...