Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Birini çekiştirirken bir kez daha düşünün! Google Gemini sizi ele verebilir

Mavikadin>Tekno kadın>Birini çekiştirirken bir kez daha düşünün! Google Gemini sizi ele verebilir

Cep telefonlarındaki sohbet programlarında yapılan sohbetler, 'çekiştirmeler' veya sarf edilen kötü sözler silinse de sonradan karşınıza çıkabilir. Google Gemini sohbet ve verileri 3 yıla kadar saklayabiliyor.

Birini çekiştirirken bir kez daha düşünün! Google Gemini sizi ele verebilir

Google, yapay zeka odaklı yeni uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Bunlardan biri de Google Gemini uygulaması. Kadınlar arasında yapılan gizli konuşmaların, çekiştirmelerin ve hatta tüm verilerin 3 yıla kadar saklandığı yer. Gemini uygulamaları ABD’de başladı ve Türkiye’de de özellikle kadınlar arasında merak edilen bir uygulama oldu. Bu uygulama ile gizli konuşmalara, fotoğraf ve videolara dikkat! Silinse de 3 yıl boyunca saklanıyor.

GOOGLE GEMINI NEDİR?

Bugün Google, web, Android ve iOS için Gemini sohbet robotu uygulamalarının kullanıcılarından nasıl veri topladığını açıklayan bir destek belgesi (Google support) yayınlandı. Bu, bir nevi kamu hizmeti duyurusu görevi üstleniyor.

Google'dan yapılan açıklamada, dünyanın her yerinde çok sayıda kullanıcının geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana iş görüşmelerine hazırlanmak, kodlarda hata ayıklamak, yeni iş fikirleri için beyin fırtınası yapmak veya görüntüler oluşturmak için Bard'ı kullandığına işaret edildi. Bard'ın artık "Gemini" olarak adlandırılacağı belirtilen açıklamada, Gemini ile halihazırda "Pro 1.0" modeliyle 40'tan fazla dilde, 230'dan fazla ülke ve bölgede sohbet edilebileceği kaydedildi.

Birini çekiştirirken bir kez daha düşünün! Google Gemini sizi ele verebilir

Google'a göre, gerçek kişiler Gemini ile yapılan konuşmaları Google hesaplarına bağlı olmasalar bile hizmeti geliştirmek için düzenli olarak okuyor, etiketliyor ve işliyor. Bu ek açıklamalar, Google tarafından şirket içi veya dış kaynaklı olup olmadığı belirtilmedi. Bu durum da veri güvenliği açısından düşündürücü olabilir. Bu konuşmalar, ek verilerle birlikte üç yıl süreyle saklanıyor. Kullanıcıların dil tercihleri, cihaz bilgileri ve konumu kayıt altına alınıyor. Artık Google, kullanıcılara Gemini ile ilgili hangi verilerin tutulduğu ve nasıl yönetildiği konusunda bir miktar kontrol sahibi olma olanağı da sağlamış oluyor.

Varsayılan olarak etkin olan Google'ın "Etkinliğim" kontrol panelinde Gemini Uygulama Etkinliğinin devre dışı bırakılması, Gemini ile gelecekte yapılacak görüşmelerin incelenmek üzere bir Google Hesabına kaydedilmemesini sağlar. Bu, üç yıllık inceleme aralığının geçerli olmayacağı anlamına gelir. Bu arada, Gemini Uygulama Etkinliği ekranından bireysel istemleri ve konuşmaları silme seçeneğiniz de vardır. Google'a göre Gemini Uygulama Etkinliğini kapatsanız bile Gemini konuşmaları maksimum 72 saat boyunca bir Google hesabında saklanmaya devam edecek. Bu, Gemini uygulamalarının emniyetini ve güvenliğini sağlamak ve performanslarını artırmak için yapılıyor.

GOOGLE GEMINI ÜCRETSİZ Mİ?

Google kullanıcılara, incelemecilerin erişmesini veya Google'ın ürünlerıni, hizmetlerini ve makine öğrenimi teknolojilerini geliştirmek için kullanılmasını istemeyecekleri hassas bilgileri veya verileri paylaşmaktan kaçınmalarını tavsiye eder.

Gemini Advanced'in yeni "Google One AI Premium" planının bir parçası olarak ayda 19,99 dolara, 2 aylık ücretsiz deneme süresiyle kullanılabileceği açıklandı. 

GOOGLE GEMINI NE ZAMAN KULLANILACAK?

Google Gemini uygulaması 8 Şubat 2024 tarihi itibari ile Android ve iOS uygulamalarında kullanılmaya başlandı.

 

GOOGLE GEMINI NASIL BİR UYGULAMA?

Aslında, Google'ın GenAl veri toplama ve saklama politikaları rakiplerinin politikalarına oldukça benzer nitelikler taşıyor. Örneğin, OpenAI, konuşma geçmişi özelliğinin devre dışı olup olmadığına bakılmaksızın ChatGPT ile yapılan tüm sohbetleri 30 günlük bir süre boyunca saklar. Bunun tek istisnası, kullanıcının kişiselleştirilmiş veri saklama politikasına sahip kurumsal düzeyde bir plana abone olması durumudur.

Google'ın politikası, gizlilik ile kişisel gelişim için kullanıcı verilerine dayanan GenAl modellerinin geliştirilmesi arasında bir denge bulmanın zorluklarını vurguluyor. Belirli satıcılar tarafından uygulanan son veri saklama politikaları, mevzuatla ilgili endişelere ve tepkilere de neden oldu.

Birini çekiştirirken bir kez daha düşünün! Google Gemini sizi ele verebilir

GEMINI UYGULAMASI İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Gemini Uygulamaları deneysel bir teknolojidir ve bazen Google'ın görüşlerini yansıtmayan hatalı veya uygunsuz bilgiler verebilir.

Gemini Uygulamalarından gelen yanıtlara tıbbi, hukuki, mali veya diğer profesyonel tavsiyeler olarak güvenmeyin.

Geri bildiriminiz Gemini Uygulamalarının daha iyi hale getirilmesine yardımcı olacaktır.

Gemini Apps ile konuştuğunuzda Google ses ve ses verilerinizi işler ancak varsayılan olarak bu bilgiler Google sunucularına kaydedilmez.

Kaynak : Mavi Kadın, Editorialge, Google Support
Editör : Fatma Zeybek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Tekno Kadın
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Çalışan anneler, aktif kariyer sahibi genç kadınlar veya birden fazla işi ve sorumluluğu olanlar… Hepimiz için ortak olan şey, zamana karşı yarışıyor oluşumuz. Gün içerisinde işlerimize yetişmeye çalışırken kendimize ayıracak vakti bulmak çoğunlukla imkânsız hale geliyor. Sizin için kişisel bakımınıza vakit ayırmayı hem kolaylaştıracak hem eğlenceli hale getirecek hızlı ve etkili yöntemleri listeledik.
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Tekno Kadın
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, pratik atıştırmalıkların kurtarıcısı olan tost makineleri artık sadece ekmek kızartma işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Tost makinesi markaları arasından seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz? Hangi markalar güvenilir ve dayanıklı ürünler sunuyor? İşte tüm bu soruların cevaplarına göz atacağız.
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Tekno Kadın
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Kadınlar için hediye seçimi karmaşık bir süreç olabilir ve hediyenin özel ve anlamlı olmasını isteriz. Ancak, bir erkeğe hangi hediyenin beğenileceğini belirlemek bazen zor olabilir. İşte bu noktada, burçlara göre hediye rehberi devreye giriyor. Her burcun kendine özgü bir karakteri bulunmaktadır ve bu karakterlere uygun hediyeler seçmek, karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir. Burçlara göre hediye seçimleri, alıcıya özel ve düşünceli bir armağan sunma fırsatı tanır. İşte Burçlara göre erkeklere alınabilecek hediyeler… 
Sonraki Haber Yükleniyor...