Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kalıcı kaş silinir mi? 'Sıkıldım' diyenlere en iyi yöntem hangisi?

Mavikadin>Güzellik>Kalıcı kaş silinir mi? 'Sıkıldım' diyenlere en iyi yöntem hangisi?

Kadınların en çok tercih ettiği ve ilgi gösterdiği kozmetik işlemlerin başında kalıcı kaş işlemi geliyor. Kaşlarınız ifadenizi mutsuzmuş gibi gösteriyor olabilir ya da seyrek kaşlarınız özgüveninizi zedeliyor olabilir. Bu ve benzeri nedenler ile kadınlar her yıl değişen kalıcı kaş trendlerini takip ediyor ve uyguluyor. Peki kalıcı kaş silinebilir mi? İşte bu noktada işler biraz karışıyor.

Kalıcı kaş silinir mi? 'Sıkıldım' diyenlere en iyi yöntem hangisi?

Kalıcı kaş işlemi dövme prosedürü ile benzerlik gösterir. Pratikte aynı işlemdir fakat uygulanışı uzmanlık gerektirir. Birçok kadın kalıcı kaş mağduriyeti yaşayabiliyor, zira yapılan işlemler yüzeysel değil derinlemesine yapıldıysa ve de kullanılan boya malzemesinin kalitesi standartları karşılamıyorsa kaş bölgesine uygulanan kalıcı işlem tamamen geri alınamayabilir.

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu'na göre en etkili geri alma işlemi için kozmetik amaçlı kullanılan medikal lazerlerdir. Lazerle kaş silme işlemlerinde yüzde yüze yakın sonuçlar alınabileceği gibi her zaman sonuç yeterli olmayabilir. Bu durumda silüet halinde yapılan eski kalıcı kaş işlemi hala daha kendini gösterebilir. Ancak lazerle silme sonrası silüet olarak kalan kaş üzerine tekrar yeni bir kalıcı kaş işlemin yapılması mümkün olur. Uzmanlar kalıcı işlemin silinmesi için solüsyon gibi kimyasal süreçlerin deri tipine göre iz bırakma, renk değiştirme, kanama gibi ciddi sağlık sorunlarına sebep olabileceği konusunda uyarıyor ve bu işlemlerin mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılması gerektiği ile ilgili uyarıda bulunuyor.

LAZERLE  KAÇ SEANSLA KAŞ SİLİNİR?

Lazerle kaş silme işlemi, önceden kullanılan malzemenin kalitesine göre değişmekte olup ortalama 3-6 seans sürer.

Bireylerin cilt hassasiyeti farklılık gösterir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda kaş silme işlemi sonrası,işlem yapılan bölge 24-48 saat içerisinde iyileşir. 2-3 gün sonra ise kabuklanma oluşur.

KAŞ SİLDİRDİKTEN SONRA NE YAPMALI?

Kaş silme uygulaması sonrasında ilk 2 gün o bölgeye su ya da başka bir sıvı değdirilmemeli. Kuru ve temiz bırakılmalı. Kozmetik ürünler kullanılmamalı. Uygulama sonrası iyileşme süresi genelde maksimum 1 hafta olsa da kişinin hassas cilt yapısına göre bu süre değişkenlik gösterebilir. İşlem yaptıran kişiler, uygulama sonrasında ilk iki hafta deniz, havuz ve hamam gibi aktivitelere gitmemeli. Süreçle ilgili tüm ayrıntılı bilgileri işlem yaptırdığınız doktorunuza danışmalısınız.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Fatma Zeybek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...