Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kalıcı oje tırnağa zarar verir mi? Ne kadar süre kalır?

Mavi Kadın>Güzellik>Kalıcı oje tırnağa zarar verir mi? Ne kadar süre kalır?

Günümüzde pek çok kadının tercihi olmuş kalıcı oje uygulamasının tırnağınıza zarar verip vermeyeceğini mi merak ediyorsunuz? Hem şık duran hem de tırnakları uzun süre temiz gösteren bu işlem hakkında detaylı bilgilerle geldik.

Kalıcı oje tırnağa zarar verir mi? Ne kadar süre kalır?

Kalıcı oje modelleri çok şık göründüğünden, haftanın her günü ve daha uzun süreler boyunca bozulmadan kalması sebepleriyle bir hayli fazla tercih ediliyor. Adından dolayı kalıcı oje ömür boyu tırnaklarınızı süsleyecek bir izlenim bıraksa da bir süre sonra tırnaklarınız uzar ve çıkarılması gerekir. Diğer oje türlerine nazaran çok daha fazla süre dayanabildiğinden bu ismi almış olmasıysa gayet normal.

Bu ojenormal ojeden çok daha farklıdır. Bundan dolayı kısa sürede silinmeye başlayan ve kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratan ojelerden çok daha fazla dikkat çeker. Ojeler sahip oldukları parlak renkler sebebiyle oldukça ilgi çekicidir. Bunun üzerine bir de kalıcılık özelliği eklendiği zaman tüm gözler bu ojelere çevrilir. Peki, kalıcı oje tırnağa zarar verir mi? Diğer ojelerden farkı oluyor mu? Kalıcı oje zararları neler? Tüm bu sorulara sizin için yanıt vereceğiz.

Oldukça fazla merak edilen kalıcı oje modelleri hakkında internet üzerinde birçok bilgi bulunur. Bu bilgilerin büyük çoğunluğu ne yazık ki kulaktan dolma, asılsız olabiliyor. Bundan dolayı kaliteli ve doğru bir rehberi siz değerli kullanıcıların huzuruna sunmak istedik.

KALICI OJE İŞLEMİ NEDEN TERCİH EDİLİR?

İnsanlar ojelerin silinmemesi için ellerini genellikle titiz ve dikkatli bir şekilde kullanır. Fakat yine de ojeler kısa süre içinde deforme olurlar. Bu kaliteli ve güvenilir markalardan oje satın alan kullanıcıların bile dahil olduğu bir şikayettir. Bu yüzden ilk sürüldüğü andaki kalitesini kaybeden ojeler ‘Acaba bunun kalıcı olanları var mı?’ sorusu akıllarda belirmesine neden olur.

Kalıcı oje tırnağa zarar verir mi? Ne kadar süre kalır?

Kalıcı olan oje modelleri tabii ki de vardır. Fakat bu ojeyi kullanmak için bir güzellik merkezine başvurmanız gerekir. Bu oje türünün uygulanma şekli normal olsa da kurutulmasında son derece farklı aşamalar vardır.

En basitinden kalıcı oje UV ışınları sayesinde tam anlamıyla kurur ve kalıcılığını yakalar. Bundan dolayı bir güzellik merkezine başvurulması gerekir. Kullanıcılar genellikle ‘Özel ışınla kurutulmasa ne olur?’ sorusunu internette aratıyor. Fakat cevap sorunun içinde saklı, kurumaz.

KALICI OJE NE KADAR KALIR?

Bu oje türünü araştıran kullanıcıların büyük bir kısmı kalıcı oje zararları hakkında pek çok şeyi merak ettikleri gibi, parmaklarının ne kadar süre boyunca parıl parıl parlayacağını da merak eder. Biz de zararları olup olmadığına geçmeden önce kalıcılık süresinden biraz bahsedelim.

Kısaca cevap vermek gerekirse 2 – 3 hafta boyunca işlem ilk uygulandığı günkü gibi durur. Fakat tabii ki bu sürecin sonunda yavaş yavaş normal ojeler gibi soyulmalar ve dökülmeler başlar. Ayrıca tırnaklarınız da uzadığından, ojenin dipleri kötü görünmeye başlar.

Kalıcı oje tırnağa zarar verir mi? Ne kadar süre kalır?

Her nedense insanlar isminde ‘kalıcı’ kelimesi geçen her ürünü ömür boyu kalıcı sanır. Fakat ne yazık ki henüz ömür boyu kullanılabilecek kadar dayanıklı bir oje türü bulunmadı. Zaten vücudumuz canlı bir organizma olduğundan dışarıdan gelen müdahalelerin geçici olması son derece normaldir.

Kalıcı oje şimdilik hatırı sayılır bir süre boyunca parmaklarınızda kalır. Bu süre yaklaşık olarak 3 hafta, iyi bir bakıma sahip olunduğunda da bir ay kadardır.

KALICI OJE ZARARLI MI?

Normal bir ojenin neden olduğu tüm zararlar bu tür ojeler için de geçerlidir. Gerçekten de 3 – 4 hafta olan süreyi sonuna kadar kullanacak olan kullanıcılar için bu durum çok daha ciddidir. Yani sorunuzun cevabına ‘evet’ demek doğru olacaktır. Kalıcı oje zararları gözle görülür düzeyde olmasa da sonuçlarının bilinmesi elbette ki önemli konulardan biri.

Bu kalıcı kozmetik ürünü gerçekten de ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Fakat şunu belirtelim; kalıcı oje ile normal ojenin zararlı birbiriyle benzer oluyor. Sadece bu tür ojeler çok daha uzun süre boyunca etkisini sürdürdüğü için sonuçları çok daha net hissedilir.

‘Kalıcı oje tırnağa zarar verir mi’ diye sorduğunuzda, pek tabii ki kimyasallarla üretilen bu malzemenin bazı zararlarının olduğunu bilmelisiniz.

Kalıcı oje tırnağa zarar verir mi? Ne kadar süre kalır?

Bu ojenin kalıcı hale gelmesi ve kolay çıkmaması için birçok kimyasal kullanılır. Bundan dolayı sağlık için tehlike teşkil eder. Ojeyi kullanırken dikkatli olmanızı bu sebeple tavsiye ediyoruz. Aksi durumda sağlınız riske girecektir.

Ayrıca kalıcı oje çıkarıldıktan sonra birtakım yöntemlerle tırnaklarınıza bakım yapmanızı şiddetle öneriyoruz. Milliyet'in haberine göre; tırnağın en üst tabakası temizlik işleminden sonra kaybolacağı için takviye olarak bakım yağlarının kullanılması gerekir. Uzun süre kalmış ve bakteri oluşmuş ise antiseptik ve antifungal solüsyonlar kullanılmalıdır.

ASETON KALICI OJEYİ ÇIKARTIR MI?

Siz de kalıcı oje nasıl çıkar diye merak ediyor musunuz? Üzgünüz, aseton bu işlem için pek uygun bir madde değil. Aseton sıradan bir ojeyi çıkartmak için kullanılır. Bu yüzden farklı kimyasallar kullanılarak yapılmış ve UV ışınlarıyla kurutulmuş olan kalıcı ojeyi çıkartmaz.

Asetonun temizleyici etkisi yalnızca sıradan ojeyle sınırlıdır. Kalıcı olanlarsa bir güzellik merkezinde, özel solüsyonlar kullanılarak çıkartılır.

Kalıcı oje tırnağa zarar verir mi? Ne kadar süre kalır?

Asetonun kalıcı oje modelleri ile renklendirilmiş bir tırnağa uygulanması bir etki etmez. Yaklaşık bir ay boyunca tırnakta kalacak olan oje aseton ile zarar görmez.

Artık daha uzun ömürlü olan kozmetik ürünlerinin arasında kullanımı en popüler olan kalıcı ojedir. Bu oje türü kişi istediği rengi ve deseni uzun bir süre yıpranma olmadan tırnağında taşıma şansına erişir. Ancak kalıcı oje zararları da akılda tutulmalı, risk göze alınmadan bu işlem kullanılmamalıdır.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...