Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kan donduran cinayette karar: Tarkan’ın kuzeni Servet Tevetoğlu'na ağırlaştırılmış müebbet

Mavi Kadın>Magazin>Kan donduran cinayette karar: Tarkan’ın kuzeni Servet Tevetoğlu'na ağırlaştırılmış müebbet

Esenyurt'ta iş yerinde silahla vurulan ve ardından dükkanda yakılarak öldürülen Ercan Gönülkırmaz cinayeti davasında, ünlü şarkıcı Tarkan'ın kuzeni Servet Tevetoğlu ve diğer 5 sanığın yargılandığı davada mahkeme, 5 sanığın 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Kan donduran cinayette karar: Tarkan’ın kuzeni Servet Tevetoğlu'na ağırlaştırılmış müebbet

İstanbul Esenyurt'ta 17 Ocak 2017 tarihinde iş yerinde silahla vurulan ve ardından yakılarak öldürülen Ercan Gönülkırmaz cinayetine ilişkin olarak Tarkan'ın kuzeni Servet Tevetoğlu dahil olmak üzere 6 sanığın yargılandığı davanın kararı açıklandı.

Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Servet Tevetoğlu SEGBİS sistemiyle hazır edildi. Müştekiler Yüksel Çelik, Hava Gönülkırmaz ve taraf avukatları da duruşmaya katıldılar. Duruşmada mahkeme, sanık Turgay Tokur hakkındaki kırmızı bültenin infaz edilmediğini belirtti.

"7 YIL OLDU, KATİLLER HALA YAKALANMADI"

Müşteki Yüksel Çelik, "Sanıkların en ağır cezayı almalarını istiyorum" dedi. Maktulün annesi Hava Gönülkırmaz ise "7 yıl oldu, katiller hala yakalanmadı. En ağır cezayı almalarını istiyorum" şeklinde beyanda bulundu. Son sözü sorulan sanık Servet Tevetoğlu ise beraatini istediğini kaydetti.

"TASARLAYARAK KASTEN ÖLDÜRME"

Kararını açıklayan mahkeme, firari sanık Turgay Tokur hakkındaki kırmızı bülten ve yakalama emrinin bugüne kadar infaz edilmemesi nedeniyle sanığın dosyasının ayrılmasına karar verdi. Mahkeme, sanıklar Servet Tevetoğlu, Akın Özagin, Arif Rasim Topçu, Nihat Budak ve Murat Budak'ın "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti. Kararda tutuksuz yargılanan Akın Özagin, Arif Rasim Topçu, Nihat Budak ve Murat Budak hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması da kararlaştırıldı. Öte yandan sanıkların "mala zarar verme" suçundan ise her birine ikişer yıl hapis cezası verildi.

NE OLMUŞTU?

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 17 Ocak 2017 tarihinde Esenyurt'ta gerçekleşen olay anlatılmıştı. İddianamede olayın, gece 02.00 sularında Yüksel Çelik'e ait bir şarküteri dükkanında silahlı kişilerin gelerek maktul Ercan Gönülkırmaz'a ateş etmeleri ve yanlarında getirdikleri yanıcı maddeyi iş yerine dökerek ateşe vermeleri olduğu belirtilmişti.

İddianamede, Ercan Gönülkırmaz'ın hayatını kaybettiği, iş yerinin yangın nedeniyle kullanılamaz hale geldiği aktarılarak, sanıkların 2 otomobille olay yerine gittiği, birinin maktule ateş ettiği, Servet Tevetoğlu'nun ise işyerini ateşe vererek araçla kaçtığı ifade edilmişti.

Servet Tevetoğlu, Akın Özagin, Arif Rasim Topçu, Murat Budak, Nihat Budak ve Turgay Tokur'un "kan gütme saikiyle öldürme", "mala zarar verme" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 9 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti. Servet Tevetoğlu, bu olay nedeniyle 2 yıl cezaevinde kaldıktan sonra 250 bin TL kefalet ve adli kontrol şartı ile serbest kalmıştı. Tevetoğlu, kefaletini ödemeden açık cezaevinden firar etmişti ve daha sonra Edirne'de yakalanmıştı.

Kaynak : Mavi Kadın, İHA
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...