Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kararan koltuk altını bembeyaz yapıyor, yalnızca iki malzeme yetiyor!

Mavi Kadın>Keşfet>Kararan koltuk altını bembeyaz yapıyor, yalnızca iki malzeme yetiyor!

Koltuk altı kararması yaygın karşılaşılan görsel sorunlardan. Koltuk altı kararmasını yok edecek, o çirkin görüntüyü giderecek formül ise mutfağınızda saklı! Yalnızca karbonat ve limon ile koltuk altlarını bembeyaz yapmak mümkün. İşte koltuk altı kararmasını yok eden doğal formül:

Limonu koltuk altınıza sürmek, her gün bu işleme devam etmek koltuk altlarının beyazlamasına yardımcı oluyor.
Limonu koltuk altınıza sürmek, her gün bu işleme devam etmek koltuk altlarının beyazlamasına yardımcı oluyor.

Genetik, deodorant ve ter önleyicilerdeki kimyasal tahriş edici maddeler, ciltte ölü hücre birikmesi, yaşlanma, dar kıyafetlerin yol açtığı sürtünme, tıraştan kaynaklanan tahriş ve aşınma, düzenli ağda yapılması... tüm bunlar zamanla koltuk altında kararmaya neden olabiliyor. Koltuk altı beyazlatmak için güzellik merkezlerinde fraksiyonel lazer, karbon peeling gibi yöntemlere başvurabileceğiniz gibi mutfağınızda bulunan doğal malzemeler sayesinde de koltuk altı renginizi aydınlatıp beyazlatabilirsiniz. Karbonat ve limon koltuk altı beyazlatmak için en çok tercih edilen ve en pratik yöntemlerden. İşte limon ve karbonat ile koltuk altlarını beyazlatan formül:

LİMON VE KARBONAT İLE KOLTUK ALTI BEYAZLATMA YÖNTEMİ

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • Yarım limonun suyu (içerisine biraz su katıp seyreltilebilir)

Bir kasede bir yemek kaşığı karbonat ve yarım limon suyunu güzelce karıştırıp macun haline getirin. Bu karışımı koltuk altına sürüp bir dakika masaj yapın. 20 dakika bekledikten sonra suyla yıkayıp durulayın. Bu formüle koltuk altlarınız beyazlayana kadar haftada 2-3 kez devam edin.Limon suyu, bir tür AHA veya Alfa Hidroksi Asit olan sitrik asitten oluşuyor, cildi eksfoliye ederek ölü hücreleri cilt yüzeyinden temizliyor, bu sayede koltuk altlarını beyazlatıp aydınlatıyor. Karbonat da renk bozulmasını ortadan kaldıran ve gözeneklerinizi açan mükemmel bir renk açıcı madde vazifesi görüyor. Bu nedenle karbonatlı limon suyu karışımı koltuk altı beyazlatmanın etkili yolları arasında yer alıyor.

Limonla koltuk altı beyazlatmak için uygulayabileceğiniz bir diğer formül de limonun zerdeçal ile karıştırılarak kullanılması. Bunun için bir kaba 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu yeterli miktarda zerdeçalı katıp karıştırın. Bu macunu koltuk altlarınıza eşit şekilde uygulayın. 30 dakika sonra suyla yıkayın.

Kararan koltuk altını bembeyaz yapıyor, yalnızca iki malzeme yetiyor!

Evde karbonat yahut zerdeçal yoksa yalnızca limon da tek başına koltuk altı kararmasına iyi gelebilir. Limonu dilimleyip koltuk altlarınıza sürün. 10 dakika sonra koltuk altlarınızı soğuk suyla durulayın, kurulayın ve nemlendirici uygulayın.

Limon, narenciye asidi içeriği sayesinde koltuk altlarınızı beyazlatmaya yardımcı olmakla kalmıyor, koltuk altı kokusuna neden olan bakterileri öldürerek kötü kokuyla savaşıyor.

Kaynak : Mavi Kadın, stylecraze.com, healthline.com
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...