Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kayıp şemsiyeyi gözleri keskin olanlar 15 saniyede buluyor

Mavikadin>Keşfet>Kayıp şemsiyeyi gözleri keskin olanlar 15 saniyede buluyor

Psikanalizlerde kullanılan optik illüzyonlar, görsel zekanın gelişimi için kullanılmaktadır. Analitik düşünme becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız saklı şemsiyeyi 15 saniyede bulmalısınız. Süreniz başladı..

Resimdeki illüzyonda saklı bir şemsiyeyi bulmanızı istiyoruz.
Resimdeki illüzyonda saklı bir şemsiyeyi bulmanızı istiyoruz.

Sosyal medyada gündem olan ve herkesin birbirinin dikkatini ölçmek için gönderdiği bir optik illüzyonu çözüyoruz. Resimdeki illüzyonda saklı bir şemsiyeyi bulmanızı istiyoruz. Onu bulmanız için 15 saniyeniz var.

Optik illüzyonlar aklı şaşırtan ve şekli değişen görüntüler olarak bilinir. Fiziksel, bilişsel ve fizyolojik gibi farklı çeşitlerde optik illüzyonlar vardır. Optik illüzyonlar, aklımızın olayları nasıl anlamlandırdığını aydınlattıkları için psikanalizle ilgilidir.

Kayıp şemsiyeyi gözleri keskin olanlar 15 saniyede buluyor

 

İnsan beyni, nesneleri ve görüntüleri her açıdan farklı algılayarak olduğundan farklı görebilir. Resimdeki optik illüzyon sosyal medyada oldukça popüler. Testi hazırlayan uzmanlar görselin içinde saklanmış şemsiyeyi 15 saniye içinde bulmanızı istiyorlar. Peki siz kaç saniye içinde bulabilirsiniz? Kendine güvenenler yorumlara kaç saniyede bulduklarını yazsın. 

Yukarıdaki illüzyon hem çocuklar için hem de yetişkinler için hazırlanmış bir zeka oyunudur. Bu optik illüzyonda iki kız ve bir erkek çocuk sırt çantalarıyla ormanda kamp yapıyorlar. Ağaçların etrafında kuşlar, sincaplar ve baykuş bulunmaktadır.

Görüntüye biraz daha yaklaşın ve çocukların bulunduğu orman içinde saklanmış şemsiyeyi bulmaya çalışın. Resmin karmaşasına takılıp şemsiyeyi bulamamanız durumunda, resmin sağ alt tarafındaki ağaca bakın. İllüzyonda saklanmış şemsiyeyi bulabildiniz mi? Yoksa çok mu iyi gizlenmiş bulamıyorsunuz?

Kayıp şemsiyeyi gözleri keskin olanlar 15 saniyede buluyor

 

Şemsiyeyi bulamayanlar için yardımcı olalım. Gizlenmiş şemsiye sağ taraftaki ağacın arkasında bulunuyor. Uzmanlar, bu illüzyondaki şemsiyeyi 15 saniyede bulan kişilerin iyi bir gözlem yeteneklerinin olduğunu ve ortalamanın üzerinde zekaya sahip kişilerin bulabileceğini öne sürüyorlar.

Kayıp şemsiyeyi gözleri keskin olanlar 15 saniyede buluyor

 

Gizlenmiş şemsiyeyi bulmak çok zor olduğu için binlerce kişinin kafası bu görüntü ile karışmış durumdadır.

Şimdi sıra sizde, ormanın içine saklanmış şemsiyeyi kaç saniyede bulabildiniz? Bulanları tebrik edip, diğer illüzyonlarda da başarılar diliyoruz.

Kaynak : turkiyegazetesi.com.tr
Editör : Nuran Yunak Gözüaçık
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...