Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kışa girerken gardırobunuzu hazırlayın…Yazlık giysiler nasıl saklanır?

Mavi Kadın>Yaşam>Kışa girerken gardırobunuzu hazırlayın…Yazlık giysiler nasıl saklanır?

Sonbaharın gelmesiyle birlikte sıcak havaları hızlı bir şekilde geride bıraktık. Yazlık kıyafetlerin yerine baharlık kıyafetlere bırakıyor bu da gardıropların yeniden düzenlenme zamanı geldiğini gösteriyor. Mevsimi geçen kıyafetlerin nasıl düzgün bir şekilde saklanacağını merak ediyorsanız, püf noktaları haberimizde bulabilirsiniz.

Sedir topları ve limon kabukları gibi doğal alternatifler kullanarak güvelere karşı önlem alabilirsiniz
Sedir topları ve limon kabukları gibi doğal alternatifler kullanarak güvelere karşı önlem alabilirsiniz

Eylül ve Ekim aylarıyla birlikte sonbahara geçiş yaparken, yazlık elbiseler artık gardıroplarda yerini baharlık ve kışlık giysilere bırakıyor. Sıcak bir yazın ardından soğuk günlerin yaklaştığı bu dönemde, kışlık eşyaları düzenli bir şekilde yerleştirmek önemlidir. Ayrıca, eşyaları yerleştirirken fazla yer kaplamamak için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekebilir. Yazlık kıyafetleri saklarken ve diğer giysileri düzenlerken izlemeniz gereken adımları bu haberimizde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. İşte tüm yanıtlar:

Kıyafetlerinizi saklama konusundaki pratik öneriler:

Kışa girerken gardırobunuzu hazırlayın…Yazlık giysiler nasıl saklanır?

  • Yazlık kıyafetlerinizi saklamak için gardıroplarınızın üst kısmına hasır sepetler yerleştirebilirsiniz. Bu sepetlerde kıyafetleri katlayarak düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.
  • Odanızda bulunan bazanın altına hurç içinde yazlık kıyafetleri bölümlerine ayırarak yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde kıyafetlerinizi düzenli tutabilirsiniz.

Kışa girerken gardırobunuzu hazırlayın…Yazlık giysiler nasıl saklanır?

  • Kırışmaması gereken kıyafetleriniz varsa, onları korumak için kanvas elbise çantaları içine asarak kırışmadan güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.
  • Eğer kullanmadığınız bir boş oda varsa, mağazalarda bulunan tekerlekli giysi askılarından temin ederek kıyafetlerinizi düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz.
  • Kırışmayacak kıyafetlerinizi de hurçların içine saklayabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi bu şekilde düzenli bir şekilde saklayarak mevsim geçişlerinde gardırop düzenininizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

Kışa girerken gardırobunuzu hazırlayın…Yazlık giysiler nasıl saklanır?

GÜVELERE KARŞI ÖNLEM ALIN 

Özellikle kıyafetlerin düşmanı olan güvelerden korunmak, giysilerinizi saklarken dikkat etmeniz gereken bir konudur. Naftalin kullanımı eskiden sıkça tercih edilen bir yöntemdi, ancak sağlık açısından olumsuz etkileri olduğundan, uzmanlar artık bunu önermiyorlar. Bunun yerine sedir topları ve limon kabukları gibi doğal alternatifler kullanarak güvelere karşı önlem alabilirsiniz. Bu yöntemler, hem kıyafetlerinizi korur hem de sağlığınıza zarar vermez.

Kışa girerken gardırobunuzu hazırlayın…Yazlık giysiler nasıl saklanır?

KALDIRDIĞINIZ KIYAFETLERİN KÖTÜ KOKMASINI ENGELLEYİN

Kıyafetlerinizin kış boyunca kapalı kalması, kötü kokuların oluşmasına neden olabilir. Bu sorunu önlemek için nefes alabilen kumaşlardan yapılmış ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca, hoş kokulu ürünler de kullanarak koku oluşumunu engelleyebilirsiniz. Örneğin, lavanta kesesi gibi doğal ve hoş kokulu ürünleri kıyafetlerinizin saklandığı alanlara veya kutuların içine yerleştirebilirsiniz. Bu sayede hem dolabınızın içini hem de kıyafetlerinizi kötü kokulardan koruyabilirsiniz. Lavanta kesesi işlem görmediği ve yağı alınmadığı için uzun süre kokusunu korur. Bu sayede kışlık kıyafetleriniz sadece güzel kokmaz, aynı zamanda güvelerden de korunmuş olur.

 

Kaynak : Mynet.com, Onedio.com
Editör : Ceren Erdoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...