Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Koreli kadınların sırrı: 10 adımda Kore cilt bakım rutini

Mavi Kadın>Güzellik>Koreli kadınların sırrı: 10 adımda Kore cilt bakım rutini

Kore dizilerindeki kadın oyunculara ve Koreli kadın şarkıcılara baktığımızda ciltlerinin ışıl ışıl parladığını görürüz. Bunun sebebi kullandıkları ürünler değil her gün düzenli olarak yaptıkları cilt bakım rutinleridir. Peki Kore cilt bakım rutini nasıl yapılır?

Koreli kadınların sırrı: 10 adımda Kore cilt bakım rutini

Gün boyu kirli hava ve güneş ışınlarına maruz kalıyoruz. Maruz kaldığımız dış etkenlerden dolayı cilt yapımız bozuluyor. Akne, leke ve kırışıklık oluşumları artıyor. Bu noktada önemli olan şey kullandığımız ürünler değil o ürünleri düzenli kullanıp cilt bakım rutini oluşturmaktır. Bunun için Kore cilt bakım rutini, rutin oluşturmaya ilk başlayacak kişiler için faydalı bir seçenektir. 

Koreli kadınların sırrı: 10 adımda Kore cilt bakım rutini

10 ADIMDA KORE CİLT BAKIM RUTİNİ

1. YAĞ BAZLI TEMİZLEYİCİ

Kore cilt bakım rutininin bu kadar popüler olması ve etkili sonuç vermesinin asıl sebebi cildi çift aşamalı yıkamaktır. Bunun amacı ciltte biriken kir ve makyaj kalıntılarını derinlemesine temizlemektir. Eğer cildinizdeki gözenekler yeterince temizlenmemişse diğer uygulayacağınız ürünlerden istediğiniz etkiyi elde edemezsiniz. Yağ bazlı ürünler genellikle kuru ciltlere önerilir. Yağ bazlı cilt temizleme ürününü kuru cildinize masaj yöntemiyle uygulayıp ılık suyla yıkamanız gerekmektedir. 

2. SU BAZLI TEMİZLEYİCİ

Kore cilt bakım rutinindeki etkili sonucun asıl sebebi olan çift aşamalı temizliğin ikinci aşaması su bazlı temizleyici ile cildi temizlemektir. Bu aşamanın amacı ilk adımdaki yağ bazlı temizleyicinin sonucunda ciltte kalan fazla yağın arınmasıdır. Köpük yapısında olan bu temizleyiciyi de cildinize masaj yaparak uygulamanız gerekir. Böylece cildinizi tüm kirlerden arındırmış olacaksınız. 

3.PEELİNG

Cilt yüzeyinizde zaman içinde oluşan ölü derileri temizlemek için kullanılır. Haftada 2 veya 3 kez uygulayacağınız peeling sayesinde cildiniz daha pürüzsüz bir yapıda olacaktır. Bu yöntem sayesinde kullandığınız diğer ürünler cildinize daha hızlı bir şekilde etki edecektir. 

4. TONİK

Cilt hastalıkları uzmanı doktor Tuba İşeri tonikler için "Cildin günlük bakımında temizlikten sonraki en önemli adım ciltteki artıkları temizleyen ve gözenekleri sıkılaştıran tonik uygulamasıdır." der. Tonik özel bir solüsyondur. Cildinizin pH değerini korur ve nemli kalmasını sağlar. Pamuk ile cildinize uygulayabilirsiniz. 

5. BİTKİSEL YAĞLAR

Bitkilerden elde edilen doğal yağlar Kore bakım rutininin vazgeçilmezidir. Bu yağlar cildi nemlendirerek cilt bariyerinin güçlenmesini sağlar. 

6.CİLT BAKIM SERUMLARI

Cildin ihtiyacına göre tercih edilir. Gözenek sorunları, leke sorunları için birçok serum bulunur. Cildinizin ihtiyacına göre satın aldığınız serumları parmak uçlarınızla cildinize yedirerek uygulamanız gerekmektedir. 

7. KAĞIT MASKELER

Kozmetik mağazalarında ya da eczanelerde değişik desenli ve aromalı birçok maske satılmaktadır. Hem vitamin hem de nem sağlayan bu maskelerden cilt tipinize uygun olanını tercih etmeniz gerekir. Haftada 1 ya da 2 kez uygulayabilirsiniz.

8. GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Göz çevresi ciltteki hassas bölgelerden biridir. Uykusuzluk, telefon veya bilgisayar ekranına fazla maruz kalma gibi etkenlerin sonucunda göz çevresi zarar görür. Bu zarara yanlış makyaj ve cilt bakım uygulamaları da eklendiğinde göz çevresi kurur. Bu yüzden neme ihtiyacı vardır. Koreli kadınlar göz çevresini nemlendirmeye önem gösteriyor. Böylece göz çevrenizdeki kırışıklıkları azaltabilirsiniz. 

9. NEMLENDİRİCİ

Koreli kadınların asla ihmal etmediği aşama cildi nemlendirme aşamasıdır. Önceki adımlarda cildinizi derinlemesine temizlediğiniz için cildiniz süreceğiniz nemlendiriciyi kolaylıkla emecektir. Böylece pürüzsüz ve parlak bir cilt elde edebilirsiniz. 

10. GÜNEŞ KREMİ

Cilt bakım rutininin son aşaması olan güneş kremi uygulaması cildi cilt kanserinden ve kırışıklardan korur. Güneşin zararlı etkileri sonucu ciltte güneş lekeleri oluşur. Hem yaz ayında hem de kış aylarında atlamamanız gereken önemli adımlardandır. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sima Ekinci
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...