Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Mavikadin>Saç bakımı & saç uzatma>Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Sıcak yaz günlerinin ardından güneşin ve tuzlu suyun etkisiyle ya da soğuk, kuru havaların gelişi ile saçlarınızda kırıklar, yıpranmalar oluşur, nemini kaybeder. Genellikle mevsim geçişlerinde yaşanan, havaların bu kurutucu, zararlı etkilerinden kurtulmak; saçlarınızı her mevsime hazırlayıp, şımartmak için Çiçeksepeti’ndeki birbirinden faydalı saç ürünlerini kullanabilirsiniz! 

Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Saç bakımı yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz, önemlidir. Yetersiz saç bakımı saç dökülmelerine sebep olabileceği gibi kötü bir görüntü oluşmasına da sebep olur. Saçlarınızı tanıyarak, onun ihtiyacı olanı vererek onu iyileştirebilirsiniz. Saçlarınıza bakım yapmak için ihtiyacınız olan ürünlerin hepsini Çiçeksepeti uygulamasını indirip keşfedebilirsiniz. 

Çeşitli saç bakım ürünlerini kullanmaya başlamadan önce, saçlarınıza en iyi şekilde bakım yapabilmek için;

●    Öncelikle saçlarınız tanımanız önemlidir. Saçlarınızın yapısı ince telli mi, kalın telli mi? Saçlarınız kıvırcık saça mı yatkın yoksa düz mü? Kırıklardan mı daha çok şikayetçisiniz, dökülmelerden mi? Tüm bu sorulara cevap vererek saçlarınızıın özelliklerini belirleyebilirsiniz. 
●    Saçlarınız için doğru şampuanı bulmak, saç bakımında büyük bir önem taşır. Saçınıza uygun bir şampuan seçerken ayrıca bu ürünün içeriğine de bakmalısınız. Ağır kimyasallar içeren şampuanlar, saçlarınızı iyileştirmek yerine saçlarınıza zarar verebilir. Bu yüzden mümkün oldukça doğal içerikli şampuanları tercih etmeniz önemlidir. Ürün önerilerimizi yazının devamında sizlerle paylaşıyor olacağız.
●    Saçlarınıza saç kremi uygularken saç dipleri yerine saç uçlarına krem uygulamanız gerekir. Saç diplerine saç kremi uygulamak, saçların daha kolay dökülmesine sebep olabilir. Bunun yerine kremi saç uçlarına krem uygulayıp saçlarınızın yumuşamasını sağlayabilirsiniz. 
●    Saç köklerinizi beslemek, saçınızı güçlendirerek daha dayanıklı hale getirmek ve uzamasını hızlandırmak için saç bakım yağları birebirdir. Çoğunlukla haftada bir ya da iki kez kullanması tavsiye edilen saç bakım yağları saçlara ve kafa derisine masaj yaparak yedirilince derinlemesine bir bakım sağlar.
●    Doğal çözüm olan zeytinyağı, badem yağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağları kullanarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Saçlarınız için kullanabileceğiniz bu bakım yağları sayesinde saçlarınız daha parlak, daha yumuşak olurken aynı zamanda daha hızlı uzar. 
●    Belli aralıklarla saç bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Saç bakım maskeleri saçlarınızı onarmanızda etkili olan ürünlerdir. Kullanma sıklığı birinden diğerine değişen bu maskeleri hem evde hazırlayabilirsiniz hem de Çiçeksepeti App üzerinden uygun fiyatlarla kolayca satın alabilirsiniz. 
●    Saç bakımının en önemli noktalarından biri de iyi beslenmektir. Saçlarınızı besleyecek vitamin ve mineralleri içeren besinleri tüketerek saçlarınızın daha iyi görünmesini ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. 
●    En sağlıklı saç, nefes alan saçtır! Belli aralıklarla saç uçlarınızdaki kırıkları aldırmak, saçlarınız için oldukça faydalıdır. 
●    Soğuk su, saç derisindeki doğal yağları koruyup saça sağlıklı bir parlaklık verir. Ayrıca saça ekstra nem yükleyerek saçın daha pürüzsüz bir görünüme ulaşmasını sağlar. Sıcak su ise saç derisindeki gözenekleri açmanın aksine gözenekleri kapatarak saç derisinin daha uzun süre daha temiz kalmasını sağlar. Ama bununla birlikte saç derisini yağ ve kire karşı savunmasız hale getirir. Bu yüzden saç yıkama konusunda su sıcaklığı önemlidir. Ilık su kullanarak saçlarınızı en iyi şekilde temizleyebilirsiniz. 

Saçlarınız için genel olarak bu bakımları yaparak saçlarınızın her zaman güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Çiçeksepeti Extra’da binlerce farklı saç bakım ürününü keşfedebilirsiniz. En trend ürünler, alanında uzman markalar… Saç bakım yağları, şampuanlar, bakım maskeleri ve çok daha fazlasını Çiçeksepeti uygulamasını indirerek kolayca satın alabilirsiniz! 

Saç Bakımı için Ürün Önerileri

Cansız ve Mat Saçlar

Cansız ve mat saçlar nasıl anlaşılır? Saçlarınız canlılığını yitirmiş, gevşek ve mat bir görünüme sahip olur. Çabuk kırılır ve hacimsiz bir hale gelir.

Kerastase Soleil Bain Apres 
Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri 
Şampuanın özellikleri:

●    UV filtresine sahip teknolojisi ile UV ışınlarının saçta sebep olduğu zararlara karşı koruma sağlar. 
●    İçeriğindeki katyonik yumuşatıcı bileşenler saç telinin suya karşı dayanıklılığını arttırır. Tuzlu ve klorlu suyun saçları kurutmasını önler. Saçların nemlenmesini sağlar. 
●    Seramid sayesinde saç kütikülleri güçlenir, böylece saçlarda tekrar oluşum kolaylaşır. 
●    Şampuanın içeriğinde saçların kolay şekillenmesini sağlayan yapılandırıcı polimeler vardır. tuzlu ve klorlu suyun saçları kurutmasını önler. 

Tüm saç tipleri için canlandırıcı ve nemlendirici etkiye sahip olan şampuan, saçlarınızı temizler ve parlatır. Saç derisini besleyen şampuan, aynı zamanda saçı dış etkilerden de korur. 

Şampuanın kullanımı: 

●    Saçlarınızı ıslatın ve saçınızın kirliliğine göre bir ya da iki fındık büyüklüğünde şampuanı saçınıza uygulayın.
●    Yumuşak hareketlerle saç derisine masaj yaparak şampuanı tüm saç derinize yedirin.
●    Saçınızı iyice durulayın.

Herbal Essence Altın Moringa Yağlı Saç Bakım Kremi
Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Saç bakım kreminin özellikleri:

●    Saç bakım kremi doğal kökenli bir içerikten oluştuğu için saça zarar veren paraben, parafin, silikon, renklendirici gibi maddeleri içermez. 
●    Özel temel antioksidanlar, aloe vera ve deniz yosunu karışımından oluşur. 
●    Saçlarınızı arındırırken saçların yumuşamasını da sağlar. Aynı zamanda saçlara parlaklık verir. 
●    Saç kremi pH dengeli olduğu için boyalı saçlarda da krem, güvenle kullanılabilir. 

Saç kremi nasıl uygulanır:

●    Saçlarınızı yıkadıktan sonra duştayken nemli saçın uçlarına saç kremini uygulayabilirsiniz. 
●    Daha sonra kremi durulayabilirsiniz.
●    Saç kremini her duştan sonra kullanmak yerine hafta iki kere kullanarak saçlarınızı rahatlatabilirsiniz.

Kurumuş Saçlar

Kurumuş saçlar nasıl anlaşılır? Saç uçlarında kırılmalar ve bölünmeler varsa, saçlar daha çok kabarıyorsa ve saç dökülmesi normalden daha fazlaysa saçlarınızda kurumalar olmuştur. 

Davines Oi Tüm Saçlar için Sülfatsız Şampuan
Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri
Şampuanın özellikleri:

●    Beta-karoten ve antioksidanlar açısından zengin olan Roucou Yağı ile zenginleştirilmiş bir içeriği vardır. 
●    İçeriğindeki yağlar sayesinde saçların yumuşak, esnek parlak ve hacimli olmasını sağlar. 
●    Kremsi yapısı ve hafifliği sayesinde günlük olarak kullanılabilir. Ayrıca kokusu uzun süre kalıcıdır. 
●    Antioksidan etkiye sahiptir.
●    Saçı güçlendirip saçları çevresel zararlardan korur.

Şampuanın kullanılışı:

●    Şampuan, paraben içermediği için saç derisini yormaz. Bu yüzden günlük olarak kullanıma uygundur. Saçlarınızı her gün yıkıyorsanız bu şampuanı kullanabilirsiniz. 
●    Duşta, saçlarınız ıslakken fındık büyüklüğünde şampuanı saçınıza uygulayabilirsiniz. 
●    Şampuanlı saç derisine yumuşak hareketlerle masaj yapıp daha sonra saçlarınızı iyice durulayabilirsiniz. 

Nuxe Sun Huile Moisturising Protective Milky Oil
Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri
Saç koruyucu saç yağının özellikleri:

●    Saçları UV ışınlarından korurken saça nem ve parlaklık verir. Ayrıca saçları tuz ve klorun etkilerinden de korur. Saç renginin korunması için yüzmeden önce saç yağının saçlara uygulanması gerekir. 
●    Saçlar nemlendirir ve saçlara yumuşak, ipeksi bir his verir.
●    Yapılan araştırmalara göre ürünü kullanan kadınların %100'ü saçlarının beslendiğini hisseder. %95'i ise saçlarının daha parlak olduğunu düşünüyor.(1)
●    Saç sütü; tuz, klor ve kumdan kaynaklanan hasarların %99,5'ine karşı koruma sağlar.

Saç sütünün kullanılışı:

●    Ürünü kullanmadan önce sütün daha homojen hale gelmesi için şişeyi çalkayabilirsiniz. 
●    Yüzmeden önce ya da sudan çıktıktan hemen sonra saçlara yaklaşık 20 cm uzaktan yağı sıkabilirsiniz. Ürünü durulamanız gerekmez. 
Yağlı Saç Tipleri 
Yağlı saç tipi nasıl anlaşılır? Saçlarınızı kısa süre önce yıkamış olsanız bile saçlarınız yağlı, gevşek ve cansız bir görünümdedir. Kafa derisi çok fazla yağ üretiyorsa sıklıkla kepek oluşumu gözlenir.

Kerastase Specifique Bain Divalent Yağlanma Karşıtı Şampuan 

Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Şampuanın özellikleri: 

●    Saç derisinde oluşan fazla yağlanmayı, fazla sebum üretimini azaltır. Yağlı saç tiplerini dengeleyen bir şampuandır. Bi-Activ sistemi sayesinde saç derisini temizleyip yatıştırır. 
●    Saçların taranmasını kolaylaştırırken saç köklerine de hacim kazandırır. 
●    İçeriğindeki emici kil sayesinde saç derisinin temizlenmesini sağlar ve saç derisini derinlemesine arındırır. Ayrıca eş zamanlı olarak saçların daha iyi uzamasını ve saç uçlarının daha iyi görünmesini sağlar. 

 Şampuanın uygulanışı:

●    Şampuanı nemli saça uygulayıp saçlarınızı köpürtün. Saç derisine ve saça nazik şekilde masaj yapın. 
●    Saçlarınızı iyice durulayın.
●    Şampuanı ikince kez saçlarınıza tekrar uygulayın, özellikleri saç uçlarını ve saç gövdesini temizleyin. 
●    Saçlarınızı tekrar durulayın.

Boom Butter Saç Peelingi
Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri
Saç peelinginin özellikleri:

●    Tıkanmış saç köklerinin sebep olduğu saç problemlerini çözmek için formüle edilmiştir. 
●    İçeriğindeki 6 doğal yağa (Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, Shea yağı, Aloe vera yağı, argan yağı, tatlı badem yağı) ek olarak kayısı çekirdeği parçaları sayesinde saç köklerinin açılmasına ve saçların sağlıklı şekilde büyümesine yardımcı olur. 
●    Shea yağı saçlardaki kuruluklara karşı cildi sakinleştirir; avokado yağı gözenekleri tıkayabilecek kirleri ciltten uzaklaştırır; Hindistan cevizi yağı saçı nemlendirip kabarıklığı önler; argan yağı, içeriğindeki A ve E vitaminleri ile uzama problemlerine yardımcı olur; tatlı badem yağı saç dökülmelerini en aza indirir; aloe vera yağı saçı besleyip güçlendirir.
●    Saç yağlılığını, saç dökülmesini ve saç hassasiyetini kontrol ederken saçların daha hızlı büyümesine de yardımcı olur. 

Peeling saça nasıl uygulanır:

●    Peelingi, saçlarınız hafif ıslakken saçınıza uygulamanız önerilir. Nemli saç diplerine kremi sürüp 10 dakika kadar saç diplerinize masaj yapabilirsiniz.
●    Uygulamadan sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayabilirsiniz.
●    En iyi sonuç için saç peelinginin haftada iki kere uygulanması önerilir. 

İnce Telli Saçlar

İnce telli saç tipi nasıl anlaşılır? 

John Frieda Detox&Repair
Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri
Şampuanın özellikleri: 

●    İçeriğindeki avokado yağı ve yeşil çay yağı sayesinde ince telli saçları onarır.
●    Saçlara ve saç köklerine detoks bakımı yaparken saçların kuru ve yıpranmış görüntüsünün de ortadan kalkmasını sağlar. 
●    Anında yenileyici özelliği sayesinde ilk yıkamadan itibaren saça verdiği yumuşaklık, parlaklık ve hacim etkisi fark edilebilir. 

Şampuanın uygulanışı:

●    Duşta ıslak saça  şampuanı uygulayabilirsiniz. Fındık büyüklüğünde bir şampuanı saçlarınıza uygularken saç diplerinize masaj yapabilirsiniz. 
●    Saçınızı iyice duruladıktan sonra şampuanı ikinci kez tekrar uygulayıp tekrar saçlarınızı durulayabilirsiniz. 
●    En iyi sonuç için John Frieda Detox & Repair Saç Kremi ve saç maskesi ile birlikte kullanılması önerilir.

Pantene Hindistan Cevizi Özlü Yağ

Mevsim Geçişlerinde Yıpranan Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Saç yağının özellikleri:

●    Hindistan cevizi yağı; kuru, yıpranmış ve ince telli saçlar için yoğun bir besleyicidir. 
●    Hindistan cevizi yağı sayesinde saçlar, ihtiyacı olan nemi kazanır.
●    Bakımlı, yumuşak ve parlak bir saç görüntüsü oluşmasını sağlar. 
●    Günlük kullanım için uygundur. 

Saç yağının kullanımı:

●    Günlük kullanım için uygun bir yağdır. Hem nemli saç uçlarına hem kuru saç uçlarına saç yağını uygulayabilirsiniz. 
●    Avucunuzun içine birkaç damla yağ alıp yağı saç uçlarınıza sürerek saç uçlarınızın daha iyi görünmesini ve saçlarınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz.


Saçlarınıza bakım yapmak için ihtiyacınız olan ürünlerini hepsini Çiçeksepeti uygulamasını indirip keşfedebilirsiniz. Çiçeksepeti’nde sık sık yapılan kampanyalar ile tüm ürünlere uygun fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinden yapacağınız ilk alışverişte indirim kazanırken koleksiyon yapıp koleksiyonunuzu sevdiklerinizle paylaştığınızda da çeşitli indirimler kazanabilirsiniz! Siz de Çiçeksepeti’ni hemen indirin, fırsatlar dünyasına dahil olmanın keyfini yaşayın! 

Kaynak: https://www.ciceksepeti.com/sac-bakim


Editör : Faruk Arvas
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...