Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Milano Moda Haftasında Türk rüzgârı: ‘Ülkemi temsil ettiğim için çok gururluyum’

Mavi Kadın>Moda>Milano Moda Haftasında Türk rüzgârı: ‘Ülkemi temsil ettiğim için çok gururluyum’

Milano Moda Haftasına katılan ünlü modacı Recep Demiray, özel tasarımlarını sergileyerek ülkemizi temsil etti. Demiray, 15 özel tasarımı davetlilere sundu.

Milano Moda Haftası Türk modacının tasarımlarına sahne oldu.
Milano Moda Haftası Türk modacının tasarımlarına sahne oldu.

Moda dünyasını bir araya getiren Milano Moda Haftası 21-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu özel etkinliğe katılan isimlerden biri de ünlü modacı Recep Demiray oldu. Demiray, “Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle büyük bir organizasyonda ülkemi temsil ettiğim için çok gururlu ve mutluyum” açıklamasıyla hislerini dile getirdi.

“TÜRK MODASI DÜNYA MARKASI OLACAK NİTELİKTE”

Ünlü markaların, tasarımcıların ve moda duayenlerinin yer aldığı etkinlikte 300’e yakın davetliye moda şöleni yaşatıldı. 'Fashion in the city' etkinliği kapsamında 15 özel tasarımını sergileyen modacı Recep Demiray, tasarımlarını İtalyan mankenler eşliğinde sundu.

İhlas Haber Ajansı'na göre; global çaptaki bu etkinliğe katılmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Demiray şunları söyledi:

“2024 yaz koleksiyonumu Milona Moda Haftasında, hem de Cumhuriyetimizin 100. yılında denk gelen anlamlı bir zamanda sunduğum için çok gururlu ve mutluyum. Bundan sonraki çalışmalarımda her yıl farklı coğrafyalarda ülkemi temsil etmeyi hedefliyorum. Türk modası dünya markası olacak bir niteliğe sahip, çok kaliteli ve sıra dışı ürünler üretiyoruz.”

Milano Moda Haftasında Türk rüzgârı: ‘Ülkemi temsil ettiğim için çok gururluyum’

RECEP DEMİRAY KİMDİR?

Liseyi Diyarbakır’da okuyan, üniversiteyi ise Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde Moda Tasarım Bölümü ile tamamlayan Recep Demiray 31 yaşında genç bir modacıdır.
Okulunu bitirdikten sonra Diyarbakır’ın özel dokuma puşilerinden hazırladığı mini bir koleksiyonla ilk defilesini gerçekleştirdi. Daha sonra 29 Ağustos 2015 yılında İstanbul Beylerbeyi Bosphorus Palace Hotelde defile gerçekleştiren Demiray, bu defilesi sonrasında sektörde büyük bir yer edindi. İlk showroomunu memleketi Diyarbakır’da açan Demiray, sonrasında İstanbul'a geldi. Burada moda okullarında eğitimler alarak kendini geliştiren modacı, Nişantaşı'nda showroomunu açtı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...