Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Nagehan Alçı’dan Ozan Kütahyalı’ya şoke eden sözler: Evliliğim boyunca şiddet gördüm, boşanmakla da kurtulamadım!

Mavi Kadın>Magazin>Nagehan Alçı’dan Ozan Kütahyalı’ya şoke eden sözler: Evliliğim boyunca şiddet gördüm, boşanmakla da kurtulamadım!

Yorumcu ve yazar Rasim Ozan Kütahyalı ile anlaşmalı olarak tek celsede boşanan Nagehan Alçı uzun zamandır psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddet gördüğünü ifade etti. Boşandıktan sonra da bu şiddetin devam ettiğini açıklayan Alçı hukuki süreçleri başlatıyorum şeklinde konuştu. 

Nagehan Alçı’dan Ozan Kütahyalı’ya şoke eden sözler: Evliliğim boyunca şiddet gördüm, boşanmakla da kurtulamadım!

Habertürk yazarı Nagehan Alçı tek celsede boşandığı yorumcu ve yazar Rasim Ozan Kütahyalı'dan uzun zamandır psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddet gördüğünü anlattı. Ayrıldıktan sonra da bu şiddetin devam ettiğini ifade eden Alçı "En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır" dedi.

Evliliği sürerken şiddet dolayısıyla kapıya polis çağırdığını açıklayan Nagehan Alçı, boşandıktan sonra da şiddet görmeye devam ettiğini söyledi. Alçı "Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım. Ama artık susmayacağım. Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum" ifadelerini kullandı.

Nagehan Alçı ve yorumcu yazar Rasim Ozan Kütahyalı 2010 yılında evlendi. İkiz çocukları bulunan çift boşanmak için aile mahkemesine başvurmuştu.

40 MİLYON LİRA TAZMİNAT İSTEMİŞTİ

Nagehan Alçı mahkemeden gizlilik ve yayın yasağı talep etmişti. Dilekçede, "Dört yıldır ayrı evlerde yaşayan tarafların evlilikleri fiilen bitmiştir. Müvekkilin bir ömür süreceğini düşünerek yaptığı evlilik birliği, Rasim Ozan Kütahyalı’nın kusurlu davranışları nedeniyle bitmiştir. Bu nedenle 40 milyon lira tazminat ile ikiz çocukların velayetinin müvekkile verilmesini talep ediyoruz. Ayrıca ikiz çocuklar için aylık 60 bin lira nafakanın Rasim Ozan Kütahyalı’dan tahsilini talep ediyoruz" ifadeleri yer aldı. 

Nagehan Alçı’dan Ozan Kütahyalı’ya şoke eden sözler: Evliliğim boyunca şiddet gördüm, boşanmakla da kurtulamadım!

Sosyal medya hesabından şiddetin devam ettiğini anlatan Alçı şunları söyledi:

"Hayatımın en büyük pişmanlığı klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar. Yıllardır kendime itiraf edemediğim, içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi… İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor. Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor. Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım."
Nagehan Alçı, evliliği süresince maruz kaldığı şiddet ve manipülasyonu çocuklarına miras bırakmamak ve böyle bir şeyle anılmasınlar diyerek üzerini örttüğünü anlattı. 

En büyük pişmanlığının yaşadıklarının sanki kendi kusuruymuş gibi susmuş olmak olduğunu söyleyen Alçı, uğradığı şiddetle kendi kendine baş etmeye çalıştığını ifade etti. 

Nagehan Alçı açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım.
Bunun yalnızca iki istisnası var… Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen İkisi de her şeye şahit… Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim. Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim."

"BOŞANMAKLA KURTULAMADIM"

Hazırladığı boşanma dilekçelerini işleme koymadığını anlatan Alçı, "Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim. Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili hemcinslerim… Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım." dedi. 

"HUKUKİ SÜREÇLERİ BAŞLATIYORUM"

Artık susmayacağını ifade eden Alçı gerekli hukuki süreçleri başlattığını anlattı. 
Alçı, "Hukuka ve adalete güvenim tam. Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın!" şeklinde konuştu. 

ŞİDDET DEVAM EDİYOR

Sustukça şiddetin devam ettiğini boşansanız da devam ettiğini söyleyen Alçı, sizi kendi malı gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin dedi. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...