Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ne yaparsanız yapın ojeleriniz kolayca çıkmayacak… Tırnaklarda kalıcı oje etkisi!

Mavi Kadın>Güzellik>Ne yaparsanız yapın ojeleriniz kolayca çıkmayacak… Tırnaklarda kalıcı oje etkisi!

Evde uyguladığınız ojelerinizin daha uzun süre kalıcı olmasını ister misiniz? Uçlardan dökülmeye başlayan ve sürekli tazelenmesi gereken ojelerinizin daha uzun süre dayanması için 4 öneri yazımızda…

Tırnaklarınızdaki ojenin daha uzun dayanması için ince bir ilk kat uygulaması gerekiyor.
Tırnaklarınızdaki ojenin daha uzun dayanması için ince bir ilk kat uygulaması gerekiyor.

Rengine bayılarak aldığınız ojelerin hemen çıkması yoruyorsa, para verip aldığınız ojenin kalitesinden şüphe duymaya başladıysanız ve artık oje sürmeye fazla zaman ayırmak istemiyorsanız yapmanız gerekenler var.

Ojelerin bozulmadan uzun süre boyunca dayanması bir hayli zor. Sürdüğünüz anda kolayca çıkan ve sizi uğraştıran ojeler için yapmanız gereken birkaç şey var. Şimdi vereceğimiz tüyoları uyguladığınızda çelik gibi sağlam ojeleriniz olacak, kalıcı ojeye ihtiyacınız azalacak…

OJENİN UZUN SÜRE DAYANMASI İÇİN YÖNTEMLER

Evde uygulanan ojelerin kalıcılığı daha azdır. Ama çoğu zaman ellerimizle bir iş yaptığımızda ojelerimiz hemen çıkıverir. İşte buna engel olmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

Tek katla sınırlı kalmayın

Tek kat ve kalın şekilde sürülen ojeler daha erken çıkmaya mahkum. İşte bu yüzden ilk katı ince sürmeli, kurumasını bekledikten sonra düzgün bir ikinci kat uygulamalısınız. İki kat uygulanan ojeler renk açısından da iyi olacaktır. Sürmek istediğiniz rengi ortaya çıkarmak için iki kat şart.

Ancak dediğimiz gibi, kalın kat sürmemeye dikkat edin. Bu püf noktayı aklınızdan çıkarmamalısınız. Böylece ojenizin daha uzun süre boyunca kalmasını garantileyebilirsiniz.

Tırnaklarınızı temizlemelisiniz

Ne yaparsanız yapın ojeleriniz kolayca çıkmayacak… Tırnaklarda kalıcı oje etkisi!

Tırnaklarımız tıpkı cildimiz gibidir. Yani yapıları yağlı olabilir. Ayrıca tırnağımızda daha önceden kalan iyi temizleyemediğimiz oje kalıntıları bulunabilir. Bu kalıntılar ojelerin tutunmasını engelleyeceğinden, ojeyi sürmeden önce tırnaklarınızı temizlediğinizden emin olmalısınız.

Oje kurutucu kullanmalısınız

Sürdüğünüz ojelerin uzun süre boyunca kurumaması sizi zorlayabilir. Beklemekten yorulmak istemiyorsanız oje kurutucu kullanarak ojelerinizin anında çıkmasını önleyebilir, daha kalıcı ve uzun süre dayanan tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Ojelerinizin hızlı kuruması için ekstra bir ürün kullanmak istemiyorsanız sürdüğünüz iki kat ojeden sonra biraz bekleyip ardından soğuk su dolu bir kapta tırnaklarınızı bekletebilirsiniz.

Şeffaf ve güçlü bir cila uygulayın

Her koşulda tırnaklarınızdaki oje çabucak çıkıyorsa geriye tek bir yöntemi denemek kalıyor; ojelerinizin üzerine cila uygulamak. Bu yöntem en etkililerinden biridir ve tırnaklarınızı bir haftaya kadar koruyabilir. Ojeleriniz sanki bugün sürmüşsünüz gibi iki gün sonra da canlı bir şekilde kalmaya devam eder. Kalıcı oje etkisi yapan bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.

Ne yaparsanız yapın ojeleriniz kolayca çıkmayacak… Tırnaklarda kalıcı oje etkisi!

Her kadın tırnaklarının eşsiz görünmesini ister. Aynı zamanda oje sürmek de çoğu kadının hoşlandığı işlemlerden biridir. Ojelerin sürüldüğü anda bozulmasını engellemek için bahsettiğimiz bu yöntemleri kullanmanızın yanı sıra tırnak bakımlarınızı da ihmal etmemelisiniz. Yani ojenin de nihayetinde bir kimyasal olduğunu unutmamalı, tırnak kırılmalarına karşı nefes almalarına ve bakımla yumuşamalarına izin vermelisiniz.

Kaynak : Makyaj.com, aydinlik.com.tr
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...