Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Neden kapının önüne tuz serpilir? Büyükannelerin her zaman bildiği bir şey vardır...

Mavi Kadın>Keşfet>Neden kapının önüne tuz serpilir? Büyükannelerin her zaman bildiği bir şey vardır...

Eskiler daha iyi bilir. Büyükannelerimiz ev kapısının önüne tuz serperdi. Peki bunu neden yaptıklarını biliyor musunuz? Nedenini öğrenince çok ama çok şaşıracaksınız

Neden kapının önüne tuz serpilir? Büyükannelerin her zaman bildiği bir şey vardır...

Son zamanlarda kötü enerjinin ortamdan atılması ve negatifiklerin kaybolması için onlarca yola başvurulur. Eskilerde ise büyükannelerimiz büyükbaannelerimiz evin dış kapısının önüne tuz serperlerdi. Eğer şimdilerde bu manzara ile karşılaşırsanız sakın yadırgamayın. Çünkü bunun onlara göre oldukça makul bir sebebi var. İşte evin büyüklerinin yaptığı bu ritüelin arkasında yatan gerçek...

Bazı besinlerin veya baharatların mistik güçlerinnin olduğuna inanılır. Özellikle tütsüler ve çiçekler, çoğu kültürde köklü bir geçmişe sahiptir. Öyle ki tarih kitaplarına göre, kötü enerjiyi atan ve huzur getirdiğine inanılan bu ritüellerin Antik çağdan günümüze kadar geldiği söyleniyor. Peki iyi ama bu mistik gücün tuzda olacağını tahmin eder miydiniz. Yemeklere ve salatalara eklenen, ev temizliğinde kullanılan gündelik hayatın olmazsa olmaz tuz, meğerse kötü enerjileri yok etmek ve vücudu dinginleştirmek için de kullanılırmış. 

Neden kapının önüne tuz serpilir? Büyükannelerin her zaman bildiği bir şey vardır...

TUZ SERPME GELENEĞİNİN ARKASINDA YATAN GERÇEK

Ensonhaber.com sitesinde yer alan içeriğe göre, birçok kişi, olumsuz etkilerden korunmanın ve evlerini arındırmanın eski bir yolunu sürdürüyor: kapının önüne tuz serme geleneği. Bu gelenek, kötü ruhları durdurabileceğine ve sakinleri zarar görmekten koruyabileceğine inanan insanlar arasında yaygın bir uygulamadır. Tuz, güçlü bir negatif enerji emici olarak kabul edilir ve evlerdeki kötü enerjiyi uzaklaştırmanın etkili bir yolu olarak görülür. Günümüzde bile, birçok insan bu geleneği yaşatmaya devam ediyor.

Neden kapının önüne tuz serpilir? Büyükannelerin her zaman bildiği bir şey vardır...

TUZU NE KADAR TÜKETMELİYİZ

Uzmanlar üç beyazdan uzak durun der hep. Un, şeker ve tuz. Peki bu doğru mu? Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, tuz tüketiminin 1 çay kaşığının aşmaması öneriliyor. Bu da ortalama olarak 5-6 grama denk geliyor. Fakat tuzun aşırı tüketilmesi veya hiç tüketilmemesinin çeşitli sağlık problemlerine yol açtığını rahatlıkla dile getirebiliriz. Tüketilmesi önerilen en sağlıklı tuz çeşitleri içerisinde; doğal deniz tuzu, sofra tuzu, koşer tuzu, kaya tuzu, Himalaya pembe tuzu ve alaea tuzu yer alıyor. 

Kaynak : Mavikadin.com, Ensonhaber.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...