Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Tuzsuz şampuan nedir? Ne işe yarıyor? Saça iyi gelir mi?

Mavikadin>Saç bakımı & saç uzatma>Tuzsuz şampuan nedir? Ne işe yarıyor? Saça iyi gelir mi?

Saçları düz, hacimsiz ve sönük kişiler, haklı olarak bu durumdan kurtulmak ve daha dolgun saçlara kavuşmak istiyor. Hacimli, şekliyle kendine hayran bırakan, parıl parıl parıldayan saçlar içinse tercih tuzsuz şampuan oluyor.

Tuzsuz şampuan nedir? Ne işe yarıyor? Saça iyi gelir mi?

Doğal içeriği ve besleyici özellikleriyle tuzsuz şampuan, faydalarıyla şaşırtıyor ve her dönemde severek kullanılıyor. Öyleyse tuzsuz şampuan nedir ve neden kullanılır? Gelin, detaylarıyla tuzsuz şampuanın faydaları konusuna yakından bakalım. 

TUZSUZ ŞAMPUAN NEDİR?

Saçlarda doğallık ve yumuşaklık arayanlar için organik saç bakım ürünleri son yıllarda fazlasıyla tercih ediliyor. Tuzsuz şampuan da bu ürünlerden biri. O halde doğallığıyla saçları beslediği düşünülen ve adını sıkça duyduğumuz tuzsuz şampuannedir? Neden tuzsuz şampuan kullanmalıyız?

Kimyasala yer vermeyen formülüyle saç diplerindeki kuruluğa ve kaşıntıya iyi geldiği bilinen bu şampuan türü, içerisinde tuz ve sülfat barındırmıyor. Saçları korurken arındırıyor, aynı zamanda beslenmesine yardımcı oluyor. Saç derisini yormadan yağ ve kirden arındıran bu şampuan, saçın doğallığının kaybedilmemesi için oldukça önemli bir yapıda. Saç derisi temiz tutulduğu zaman saç da o kadar parlak ve canlı duruyor. Bu parlaklık da tuzsuz şampuan sayesinde oluyor.

Tuzsuz şampuan köpürür mü diye de çok fazla kişi tarafından sorular geliyor. O halde söylemeliyiz ki, tuzsuz şampuanın bir diğer özelliği de yıkama esnasında çok fazla köpürmemesidir. İçinde kimyasal bulunsa da diğer şampuanlara oranla daha az kimyasal barındırması sebebiyle köpürmediğini gözlemleyebilirsiniz.

Eğer saçınıza keratin, perma gibi işlemler uyguladıysanız tuzsuz şampuan nedir diye sormanız olası. Çünkü büyük ihimalle kuaförünüz bu şampuanın kullanılmasını önermiş olabilir. Saçlara uygulanan kimyasal işlemlerin etkilerinin bozulmaması için tuzsuz şampuan kullanmanız gerekecek. Bu sayede saç telleriniz, uygulanan işlemi koruyacak. Kimyasal ve tuz içerikli şampuanlar, bu çeşit işlemlerin kolayca bozulmasını sağlar.

Tuzsuz şampuan nedir? Ne işe yarıyor? Saça iyi gelir mi?

TUZSUZ ŞAMPUAN SAĞLIKLI MI?

Tuzsuz şampuan kepek yapar mı, sağlıklı mı, besleyici mi diye sorular aklınızda dönüyorsa bunları da yanıtlandıralım ve konuyu aydınlatalım. Özellikle yıpranan ve işlem gören saçlar için hassas şekilde temizlik sunan tuzsuz şampuan, saçları beslemeye yardımcı oluyor. Tuzsuz şampuan nedir, sağlıklı mı, sorularına cevap olarak herhangi bir zararı olmadığı söylenebilir. Sağlıklı ve güçlü bir saç derisine bu şampuanla ulaşılıyor. Ayrıca, saç tellerini sertleştirmeden de temizlik sağlıyor. Sülfat ve tuz içermemesi nedeniyle saçların kurumasını engelliyor. Bu nedenle saçların nemi tutmasını sağladığından sağlıklı olarak kabul ediliyor.

Saçında işlem veya boya olan kişilerin tuzsuz şampuan kullanması sağlıklı sayılıyor. Çünkü bu şampuan türü boyalı saçlar için uzun süre renk koruması sağlıyor. Ayrıca, saçın işlem sırasında gördüğü zararı da en aza indiriyor. Ayrıca tuzsuz şampuan kepek yapar mı diye merak edenlere aksini söylemek mümkün. Bu şampuan kepek yapmak yerine saç derisini arındırıcı özellikler gösterdiğinden  var olan kepekleri temizliyor ve kepeğin oluşumunu engelliyor.

Tuzsuz şampuan nedir? Ne işe yarıyor? Saça iyi gelir mi?

Günlük hayatta saçına çok fazla ısıyla şekil veren kişilerin saçları sağlıksız oluyor. Buna bir de içinde fazla kimyasal olan şampuan girince işler daha kötü hale geliyor. İşte burada da tuzsuz şampuan devreye giriyor. Aynı zamanda, saçların dolgunluğu da korunuyor. Saç kaybı ve dökülmesi konusunda da saçı destekliyor.

Hassas saç derisine sahip bireyler de ‘tuzsuz şampuan nedir?’ diye merak ediyor. Bu şampuan, saç derisini yıpratmadan hassas temizlik yapmayı sağlıyor. Saç derisi için sebum koruyucu bir katman oluşturduğundan saçı daha yumuşak bir şekilde temizliyor. Ayrıca, yağlı saç derisine iyi geldiği için fazla yağlanmadan kurtarıyor. Bu şampuan dalgalı ve kıvırcık saça sahip insanların da tercihi.

TUZSUZ ŞAMPUAN HER GÜN KULLANILIR MI?

Sülfat ve tuz içermeyen bu şampuan türü sağlıklı olsa da tıpkı diğer şampuanlar gibi her gün kullanımı zararlı olabiliyor. Bunun sebebi her gün kullanılan şampuanın saç derisinin pH dengesini bozmasıdır.

Tuzsuz şampuanda boyalı saçlarda boyanın ne tür olduğu da önem taşıyor. Boyanın türüne göre tuzsuz şampuan kullanımı her gün için önerilmiyor.

Tuzsuz şampuan nedir? Ne işe yarıyor? Saça iyi gelir mi?

TUZSUZ ŞAMPUANLAR SAÇ DÖKER Mİ?

Günümüzde oldukça popüler olan ‘tuzsuz şampuan nedir?’ sorusuna cevabın ardından bu şampuanların saç döküp dökmediğini de ele alalım. Peki, tuzsuz şampuan saç döker mi?

Tuzsuz şampuan saç dökmeknin aksine saç oluşumunu destekliyor. Daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşmak isteyen bireyler bu şampuanı kullanıyorlar. Saçları gereksiz kimyasaldan koruyan bu şampuanlar son dönemlerde herkesin gözdesi olmayı sürdürüyor.

Kaynak : Mavi Kadın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...