Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Nihat Altınkaya kimdir, nereli? Hangi projelerde yer aldı? İşte Survivor All Star'ın yarışmacısı...

Mavikadin>Biyografi>Nihat Altınkaya kimdir, nereli? Hangi projelerde yer aldı? İşte Survivor All Star'ın yarışmacısı...

Survivor All Star 2024 sezonunda açıklanan yarışmacılarından biri Nihat Altınkaya oldu. Oyunculuk kariyeriyle tanınan Altınkaya birçok dizide rol aldı. Nihat Altınkaya kimdir, nerelidir? Hangi projelerde yer aldı? İşte tüm merak edilenler...

2010 yılında İrem Altınkaya ile evlenen Nihat Altınkaya'nın iki kızı olmuştur
2010 yılında İrem Altınkaya ile evlenen Nihat Altınkaya'nın iki kızı olmuştur

Survivor All Star 2024'te açıklanan ilk isim olan Nİhat Altınkaya yeniden gündeme geldi. Altınkaya 2012 yılında Survivor yarışmasında şampiyon olarak akıllarda yer etti.  R&B müzik türünü seven oyuncunun bu sene nasıl bir performans göstereceği merak ediliyor.

NİHAT ALTINKAYA NERELİ?

Nihat Altınkaya 28 Eylül 1979'da Karabük’te dünyaya gelmiştir. Aslen Rizeli olan Altınkaya ilk, orta ve lise eğitimini Karabük'te almıştır. İki kız kardeşi olan Altınkaya'nın annesi banka memuresidir. Babası demir çelik işiyle uğraşan oyuncu Karabük Demir Çelik Lisesinde ve Ankara Emlak Bankası Spor Kulübünde iki sene profesyonel voleybol oynamıştır.

17 yaşında sakatlık nedeniyle voleybola ara veren Nihat Altınkaya Ayvalık'a giderek bir gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışmıştır. İstanbul'a taşınan Nihat Altınkaya burada da yine gece kulüplerinde çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda boks eğitimi alan Altınkaya'nın oyunculuk ve modellik kariyeri tesadüfen yolda yürürken keşfedilerek başlamıştır. Kast ajansı sahibi tarafından İstiklal Caddesi'nde yürürken keşfedilen Nihat Altınkaya, Gökçe Doruk Erten sayesinde Funda Arar’ın 'Özledim' şarkısının klibinde oynamıştır. 

NİHAT ALTINKAYA'NIN EŞİ VE AİLESİ

Nihat Altınkaya kimdir, nereli? Hangi projelerde yer aldı? İşte Survivor All Star'ın yarışmacısı...

Nihat Altınkaya 2010 yılının Aralık ayında İrem Altınkaya ile evlenmiş ve çiftin iki kızı olmuştur. Melek ve Ayşe adında iki kızı olan oyuncu kızlarıyla sık sık fotoğraf da paylaşıyor. Oyuncunun en beğendiği aktör Cüneyt Arkın ve Kadir İnanır olarak biliniyor.

NİHAT ALTINKAYA'NIN OYNADIĞI DİZİLER

Nihat Altınkaya Yaprak Dökümü ile çıkış yakalayarak Elimi Bırakma, Söz, Medcezir, Yüksek Sosyete, Kahramanlar,  Binbir Gece, Tozlu Yollar, Unutulmaz, Karadayı, Kara Para Aşk gibi dizilerde yer alarak izleyicinin beğenisini kazandı.

Oyunculuk kariyeri için Belçika ortak yapımı Turkuaz filmi dâhil üç sinema filminde oynayan Nihat Altınkaya "Ekol Drama Sanat Evi"nde Ayla Algan ve İpek Bilgin gibi eğitmenler tarafından tiyatro sanatı eğitimi almıştır.  Altınkaya, 'En Mutlu Olduğum Yer' filminde Ezgi Asaroğlu ile başrolü paylaşarak oynamıştır. 

Kaynak : Mavi Kadın, Wikipedia
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...