Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Oğuzhan Uğur'un "Barajlar çatladı" paylaşımı için istenen ceza belli oldu!

Mavi Kadın>Magazin>Oğuzhan Uğur'un "Barajlar çatladı" paylaşımı için istenen ceza belli oldu!

Oğuzhan Uğur 6 Şubat depremlerinden sonra barajların çatladığına yönelik paylaşım yapmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma tamamlanırken, Uğur'un 4 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Oğuzhan Uğur'un "Barajlar çatladı" paylaşımı için istenen ceza belli oldu!

6 Şubat depremlerinden sonra Oğuzhan Uğur'un "Barajlar çatladı" paylaşımı günlerce konuşuldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Buna göre Uğur'un 4 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Hazırlanan iddianamede, Uğur'un 'basın ve yayın yoluyla halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma' suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Depremin ertesi günü Oğuzhan Uğur'un sahibi olduğu sosyal medya hesabından  Kahramanmaraş ve Antakya'da barajların çatladığı yönünde paylaşım yapılmıştı. 

Yapılan paylaşım sonrasında Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili yürüttüğü soruşturmayı tamamlandı.

Oğuzhan Uğur'un

UĞUR'UN İFADESİ

İddianamede; Oğuzhan Uğur'un, 'basın ve yayın yoluyla halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçundan 4 buçuk yıla kadar hapsi istendi.
Uğur verdiği ifadede infial yaratma amacında olmadıklarını belirterek, "Bölge için milyonlarca lira para toplanmasına destek olduk. Tek amacımız depremzedelere yardım etmekti" dedi.

Oğuzhan Uğur için yargılama önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayacak. 

Oğuzhan Uğur'un

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...