Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Optik illüzyon testi: Gizlenen tırnak törpüsünü 10 saniyede bulabiliyorsanız siz bir dâhisiniz!

Mavi Kadın>Yaşam>Optik illüzyon testi: Gizlenen tırnak törpüsünü 10 saniyede bulabiliyorsanız siz bir dâhisiniz!

Optik illüzyon testleri son zamanların en sevilen eğlencelerinden. Bu illüzyonda da görevimiz pembe ojelerin arasından 10 saniyede tırnak törpüsünü bulmak. Hazırsanız optik illüzyon testine başlıyoruz.

Optik illüzyon testinde 10 saniyede törpüyü bulursanız tebrikler! Çok dikkatli birisiniz.
Optik illüzyon testinde 10 saniyede törpüyü bulursanız tebrikler! Çok dikkatli birisiniz.

Optik illüzyon testleri adeta beynimizle oyun oynuyor, yalnızca çok zeki olanlar, görsel dikkati yüksek olanlar bu testlerde başarılı oluyor! Bu optik illüzyonda görevimiz basit. Tek yapmamız gereken aşağıdaki resmi incelemek ve mümkün mertebe en kısa sürede pembe ojelerin arasından tırnak törpüsünü bulmak.

TIRNAK TÖRPÜSÜ NEREDE?

Dağınık bir masa veya çekmecede küçük bir eşyayı bile bulamadığımızda genellikle modumuz düşüyor canımız sıkılıyor, hatta kimi zaman dikkatimiz o kadar dağınık oluyor ki aradığımız şeye bakıp da görmüyor bile olabiliyoruz. Kolayca kaybolan şeylerden biri de tırnak törpüsüdür; özellikle de oje tutkunuysanız ve çekmecenizde çok sayıda tırnak bakım ürünü varsa. Bundan yola çıkarak Birleşik Krallık'ın saç ve güzellik uzmanlarına yönelik en büyük bağımsız tedarikçisi Capital Hair and Beauty optik illüzyon testi hazırladı. Bu testte amaç pembe ojelerin içerisinden törpüyü bulmak.

Bir kişinin resimdeki tırnak törpüsünü bulması ortalama 51 saniye sürüyor; pek çok kişi de tamamen pes ediyor; beş kişiden biri yenilgiyi kabul ediyor. Ancak çok zeki olanlar resimdeki törpüyü 10 saniyede buluyor. Hazırsanız başlıyoruz!

Optik illüzyon testi: Gizlenen tırnak törpüsünü 10 saniyede bulabiliyorsanız siz bir dâhisiniz!

Son 3 saniyeniz. 3 2 1…

Süre bitti.

Bulamadıysanız üzülmeyin. Aşağıdaki resimde törpünün yerini işaretledik. Ordan bakabilirsiniz.

Optik illüzyon testi: Gizlenen tırnak törpüsünü 10 saniyede bulabiliyorsanız siz bir dâhisiniz!

OPTİK İLLÜZYON TESTLER NE İŞE YARIYOR?

Optik illüzyonlarla düzenli olarak pratik yapmak, görsel becerilerin geliştirilmesinde etkili rol oynayabiliyor.

Dikkat ve konsantrasyonu artırıyor: İllüzyondaki resmi bulmak resimdeki ince ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor bu da odaklanma kabiliyetini destekliyor. Bu testler özellikle DEHB hastalığı olanlar için çok faydalı.

Bilişsel uyarım: Optik illüzyonlarla karşı karşıya kaldığınızda beyniniz yoğun bilişsel aktiviteye maruz kalıyor, bu da zihinsel çevikliği ve problem çözme yeteneğini geliştiriyor.

Duyusal keşif: İllüzyonlar duyularınızın sizi nasıl aldatabileceği deneyimi sağlıyor ve etrafımızdaki dünyayı nasıl algıladığımıza dair anlayışımızı artırıyor.

Eğlenme ve rahatlama: Optik illüzyon testleri, hayatın yorucu akışında hoş bir mola olarak hizmet edebiliyor, zihninizi çalıştırırken aynı zamanda kişiyi rahatlatıp eğlendiriyor.

Bilişsel gerilemenin önlenmesi: Araştırmalar, optik illüzyonlar gibi görsel zorluklara tabi olmanın, bilişsel işlevin korunmasına ve yaşamın ilerleyen dönemlerinde bilişsel yönde gerilemenin önlenmesine yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Kaynak : The Daily Record
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...