Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Süre:10 saniye! Gizli ‘H’ harfini yalnızca IQ seviyesi çok yüksek olanlar bulabiliyor

Mavi Kadın>Keşfet>Süre:10 saniye! Gizli ‘H’ harfini yalnızca IQ seviyesi çok yüksek olanlar bulabiliyor

Bu optik illüzyonda görevimiz ‘H’ harfini bulmak! Resimde ilk bakışta birçok ‘B’ harfi bulunuyor. Testi hazırlayan uzmanlar yalnızca yüksek IQ'ya sahip kişilerin 10 saniye içerisinde gizli kalmış ‘H’ harfini bulabildiğini söylüyor. Kendinizi test etmek için hazır mısınız?

Optik illüzyon testleri ile görsel zekanızı test edebiilirsiniz.
Optik illüzyon testleri ile görsel zekanızı test edebiilirsiniz.

Görsel testler, optik illüzyonlar internetteki en popüler eğlencelerden biri haline geldi. "İllüzyon" kelimesi Latince "alay etmek" anlamına gelen illudere kelimesinden geliyor. Gözlem becerilerinizi test etmeye hazır mısınız? İşte zekanızı ve gözlerinizin keskinliğini test etmek için orta zorluk seviyelerinde bir meydan okuma! Bu optik illüzyonda, teste katılanlardan B harfleri içerisinde ‘H’ harfinin bulunması isteniyor. Benzer şekillerden dolayı beyin, B'ler arasındaki H'yi algılamakta zorlanabilir, bu da testi en zeki bireyler için bile zorlaştırır.

Size ipucumuz: el yazısı ile yazılmış 'B' harfi kavisli bir şekle sahipken, 'H' harfi ise bu kadar kavisli değil daha düz.

Süre:10 saniye! Gizli ‘H’ harfini yalnızca IQ seviyesi çok yüksek olanlar bulabiliyor

‘H’HARFİ NEREDE?

Görevimiz üstteki resimdeki ‘B’ harfleri içerisinde gizlenmiş ‘H’ harfini bulmamız. Bunun için de 10 saniye süremiz var. Bu görseldeki ‘H’ harfini yalnızca çok zeki olanlar 10 saniyede bulabiliyor. Zor bir test olduğu için soruyu cevaplamadan önce resme dikkatlice bakmanız gerekiyor.

Bu optik illüzyonda 'B' harfinin yer aldığı 8 satır ve 26 sütun bulunuyor. ‘H’ harfini 10 saniye içinde bulmak için satır ve sütunlara tüm dikkatinizi vererek bakın. Hala bulamadıysanız resmi kendinize doğru yakınlaştırıp uzaklaştırın.

ÇÖZÜM

Bulanları tebrik ederiz. Bulamayanlar için gizli ‘H’ harfini aşağıdaki resimde işaretledik:

Süre:10 saniye! Gizli ‘H’ harfini yalnızca IQ seviyesi çok yüksek olanlar bulabiliyor

OPTİK İLLÜZYONLAR ZEKAYI ARTIRIYOR!

Optik illüzyon IQ seviyenizi, görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi test etmenin eğlenceli bir yoludur. Optik illüzyonlar zihni kandırmak için renkleri, ışığı ve desenleri kullanır ve bu da onları zihni meşgul eden mükemmel bir aktivite haline getirir. Bunun gibi optik illüzyonlar uygulamak algılarınızın açılmasına, zekanızın artmasına yardımcı olabilir.

Kaynak : The Times Of İndia
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...