2023-01-29 11:46:10 | Son Güncelleme : 2023-03-03 22:54:17

Ortalığı kasıp kavuran, izlenme rekoru kıran Wednesday'ın gotik tarzı modaya yön verdi!

Geçtiğimiz aylarda Netflix’te yayınlanan ‘Wednesday’ dizisi, kıyafetleriyle birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Tüllerin, dantellerin, kadifelerin ve derilerin ön planda olduğu kıyafetler modaya önem veren kişilerce mercek altına alındı. Peki gotik giyim nedir?

Ortalığı kasıp kavuran, izlenme rekoru kıran Wednesday'ın gotik tarzı modaya yön verdi!

Bir dijital platformda yayınlanan 'Wednesday' dizisi adeta ortalığı kasıp kavurdu. İzlenme rekorları kıran, sosyal medyada gündem olan dizinin en çok kıyafetleri ilgi gördü. Dizinin ana karakteri Wednesday'ın kendine özgü gotik tarzı büyük dikkat çekti. 2. sezon için onay alan dizisinin şimdiden kıyafet seçimleri merak konusu oldu.

Wednesday'ın kıyafetleri gotik tarza sahip diyebiliriz.Peki gotik giyim nedir? Gotik giyim tarzı: Ana rengin siyah olduğu bir giyim tarzıdır. Diğer renkler ya hiç ya da çok az kullanılır. Gotik kıyafetlerde dantel, kadife, deri ve tül tarzı kumaşlar kullanılır. Kıyafetler kalın topuklu, uzun çizmeler veya postal diyebileceğimiz bağcıklı botlar ile kombin yapılır.

Gotik giyimde kıyafetler kadar aksesuarlarda önemlidir. File ve dantel çoraplar giyilir. Gösterişli ve ağır takılar takılır. Zincirler, büyük yüzükler, piercingler… Kıyafetlerin yanı sıra gotik tarzın en önemli tamamlayıcısı makyajdır. Siyah ağırlıklı göz makyajı, ruj ve ojeler kullanılır. Ten makyajı genelde soluk ve beyaz yapılır.

Peki Wednesday gotik tarzı nasıl yansıttı? Hadi beraber Wednesday’ın ilgi çeken kombinlerine bakalım...

Wednesday daha sade kıyafetler tercih etti. Genel siyah renk ağırlığını bozmadan beyaz renk kullandı.

Kıyafetlerinde siyah ve beyaz rengin dışında küçük çiçek desenlerine yer verildi.

Wednesday Addams'ın ikonik siyah tüllü, kemerli elbisesi sosyal medyada en çok konuşulan kıyafeti oldu.

Mavi Kadın
En Çok Okunanlar
Moda
|
31 Ekim 2022 - 16:19
Sosyal medyanın gündemine yerleşen dizide hayran bırakan 6 kombin
İki farklı hayat tarzına sahip ailelerin hayatlarının kesişmesini konu alan Kızılcık Şerbeti dizisi, 28 Ekim Cuma akşamı Show TV’de yayın hayatına başladı. İlk bölümüyle milyonlarca seyirciyi ekran başına kilitleyen dizi reyting rekorları kırdı. Dikkat çeken konusunun yanı sıra izleyiciler Sıla Türkoğlu’nun kıyafetlerine hayran kaldı. Peki, Kızılcık Şerbeti dizisi kıyafetleri hangi marka? İşte detaylar…
Moda
|
02 Ocak 2023 - 20:18
Reyting rekortmeni dizinin son bölümüne damga vuran kıyafetler
Cuma akşamları herkesi ekrana kilitleyen Yalı Çapkını dizisi, ilgi çekici senaryosu ve yetenekli kadrosu ile her hafta reytinglerde zirveye yerleşmeyi başarıyor. 30 Aralık Cuma akşamı yayınlanan son bölümde oyuncuların stili ise seyirciden tam not aldı. Peki, Yalı Çapkını dizisinin son bölümünde giyilen kıyafetler hangi marka?
Moda
|
10 Ocak 2023 - 18:57
Korhanlar’ın gelini Seyran kıyafet stiliyle göz kamaştırdı
Sezonun en ilgi çekici yapımı Yalı Çapkını dizisi, her geçen gün bomba gelişmelere sahne oluyor. 6 Ocak Cuma akşamı yayınlanan 16. bölümde heyecanı artıran gelişmeler yaşandı. Son bölümdeki olay örgüsü bir yana izleyiciler Korhanlar’ın gelini Seyran’ın giydiği kıyafetlere de hayran kaldı. Peki, Yalı Çapkını son bölümde giyilen kıyafetler hangi marka?