Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Pelin Karahan zayıflama sürecini anlattı: 3 öğün yemek fazla

Mavi Kadın>Magazin>Pelin Karahan zayıflama sürecini anlattı: 3 öğün yemek fazla

Kavak Yelleri dizisiyle hayatımıza giren yetenekli oyuncu Pelin Karahan 49 kiloya düştü. Önceden sağlıksız beslendiği için yaptığı spordan da istediği verimi alamadığını söyleyen Pelin Karahan zayıflama sürecini anlattı. 

'Eskiden çok kötü besleniyordum. Üç öğün yemek yiyoruz ama bence üç öğün fazla, ara öğünler vs. de cabası'
'Eskiden çok kötü besleniyordum. Üç öğün yemek yiyoruz ama bence üç öğün fazla, ara öğünler vs. de cabası'

10 kilo vererek istediği kiloya ulaştığını ifade eden Pelin Karahan zayıflama sürecinde nasıl beslendiğini anlattı. Kavak Yelleri dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan güzel oyuncu 2014 yılında Bedri Güntay ile evlendi.

Kısa süre içinde 49 kiloya düşen Pelin Karahan fit görünümüyle dikkat çekiyor. ‘Şebeke’, ‘Muhteşem Yüzyıl’, ‘Yeter’ gibi projelerde adından söz ettiren başarılı oyuncunun büyük bir takipçi kitlesi bulunuyor. 

Bedri Güntay ile evliliğinden Ali Demir ve Can Eyüp adında iki çocuğu olan Pelin Karahan doğum sürecinden sonra nasıl zayıfladığını anlattı. 

Ceyda Düvenci ile Bambaşka Sohbetler programına konuk olan Pelin Karahan fit görüntüsü ile dikkat çekerken kilo verirken uyguladığı şeylerden bahsetti. 

''ÇOK KARBONHİDRAT VE ŞEKERLİ YİYECEK TÜKETİYORDUM''

En son ‘Güven Bana’ adlı filmle ekranlara gelen Karahan, zayıflama sürecinden şu şekilde bahsetti: 

“İki doğumdan sonra eski kiloya dönmek zor oluyor. Metabolizma yavaşlıyor, artık hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. Kiloluyken kendimi sağlıklı görmüyordum. Kendimde hep bir ağırlık, uyku hali hissediyordum beslenmeden dolayı. Çok karbonhidrat ve şekerli yiyecek tüketiyordum. Yaptığım sporun da karşılığını istediğim gibi alamıyordum. Sonrasında ‘dikkatli beslenmeye başlayacağım’ dedim. Çünkü ben daha hareketli ve enerjik bir insanım. O beslenme tarzı beni aşağı çekiyordu. Öyle yola çıkınca bu sefer yaptığım sporun da çok hızlı etkisini gördüm.” 

Pelin Karahan zayıflama sürecini anlattı: 3 öğün yemek fazla


Beslenme tarzının değiştikten sonra metabolizmasının da hızlandığını anlatan Pelin Karahan sözlerine şöyle devam etti: 

“Metabolizmam çok hızlı çalışmaya başladı. Eskiden çok kötü besleniyordum. Üç öğün yemek yiyoruz ama bence üç öğün fazla, ara öğünler vs. de cabası. Sette sabahladığın zaman gece de yiyorsun. Emzirme ve hamilelikte ne yersen çocuğa gider mantığıyla çok kötü besleniyormuşuz. Bunu hala yapan insanlar çok fazla. Düzgün beslendiğin zaman aradaki farkı anlıyorsun. Aslında yememek hafiflik. Şimdi daha keyif alıyorum. Sadece kilo almak değil; şişlik, ödem, uyku hali, gözlerin kapanması durumu… Bunlara hiç gerek yok aslında hayatımızda. Hele ki benim, iki çocukla gözlerimin kapanmasına hiç ihtiyacım yok.”


ŞİMDİ DENGELİ BESLENİYOR

Pelin Karahan kilo verme sürecinden önce sağlıksız beslendiğinin altını çizerek, şimdi her şeyden dengeli şekilde yediğini ifade etti. Karahan,  “Kilo verdiğim dönemde yemediğim şeyler oldu ama şimdi her şeyi dengeli tüketiyorum. Bende inanılmaz bir potansiyel var. Her sabah simit, poğaça yer misin? Akşam mantı ve makarna yer misin yemekte? Her gün böyle besleniyordum. O zaman olmuyor yani…” dedi.

Kaynak : turkiyegazetesi.com.tr
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...