Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Robot süpürge mi dikey süpürge mi? Hangisi daha kullanışlı?

Mavi Kadın>Tekno kadın>Robot süpürge mi dikey süpürge mi? Hangisi daha kullanışlı?

Ev temizliğinin başlıca yardımcılarından biri de elektrikli süpürgelerdir. Temizliğin baş kahramanı olan süpürgeler klasik elektrikli süpürge, dikey süpürge ve robot süpürge olarak karşımıza çıkar. Peki Robot süpürge mi dikey süpürge mi? Hangisi daha kullanışlı?

Robot süpürge mi dikey süpürge mi? Hangisi daha kullanışlı?

Elektrikli süpürgelerin temizliğe olan katkıları saymakla bitmez. Temizliğe büyük  oranda yardım eden elektrikli süpürgeler farklı model ve özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda evlerde en çok tercih edilen süpürge çeşitleri ise hiç kuşkusuz robot ve dikey süpürge modelleri. Peki en çok tercih edilen robot süpürge ve dikey süpürge arasındaki farklar neler? İşte yanıtı…

ROBOT SÜPÜRGE & DİKEY SÜPÜRGE ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Robot süpürge mi dikey süpürge mi? Hangisi daha kullanışlı?

Robot süpürgeler üzerlerinde bulunan sensörler yardımıyla kırıntı ve tozu algılayarak o alanı temizleyebilir. Aynı zamanda içine tozu hapsederek gün boyu temizliğe devam edebilir. Hepsinde olmayan ancak sadece bazı modellerde bulunan silme özelliği ile kısa bir sürede yer süpürme ve silme işlemi yapılabilir. Hem de bunun için yerinizden kalkmanıza gerek bile kalmaz. Yapmanız gereken şey yalnızca robot süpürgenin temizlemesi gereken yerleri belirlemek. Sizin belirtmediğiniz alanları robot süpürge es geçecektir. Bu özellikleri ile robot süpürge ilk sırayı çekiyor diyebiliriz.

Robot süpürge mi dikey süpürge mi? Hangisi daha kullanışlı?

Bir de en çok satılan diğer model dikey süpürgeler var. Dikey süpürgeler de temizlik yapmayı çok seven ancak büyük yer kaplayan klasik elektrikli süpürgeleri kullanmak istemeyenler tarafından tercih ediliyor. Dikey süpürgeler, sahip oldukları çeşitli aparatlar ile temizlik yapmayı daha hızlı ve pratik bir hale getiriyor. Özellikle sosyal medyada viral haline gelen yatak süpürme videoları dikey süpürgeler ve onların aparatları ile çekiliyor. Dikey süpürgeler anında ve hızlı temizlik için robot süpürgelerden bir adım öne çıkıyor. Üstelik toz alma aparatları ve koltuk ve yatak süpürme gibi başlıkları dikey süpürgeler ile derinlemesine temizlik yapılmasını sağlıyor.

ROBOT SÜPÜRGE KULLANIM AVANTAJLARI NELER? 

  • Kendi kendine toz ve kırıntıları süpürebilme
  • Mop özelliği ile yerler süpürüldükten sonra silinmesi
  • Kendi kendini şarj edebilme
  • Sadece istenilen alanların silinmesi ve süpürülmesi

DİKEY SÜPÜRGE KULLANIM AVANTAJLARI NELER? 

  • Temizliğe yardımcı olacak birçok aparatın olması
  • Dar ve küçük alanların hızlı bir şekilde temizlenmesi
  • Yatak ve koltuk gibi alanların aparatlar ile derinlemesine temizlenmesi
  • Silme özelliği bulunan dikey süpürge modellerinin aynı zamanda yerleri silmesi

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Tuğba Naz Küçük
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...