Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir? Rüyada deprem olacağını hissetmek ne demek?

Mavi Kadın>Yaşam>Rüyada deprem görmek ne anlama gelir? Rüyada deprem olacağını hissetmek ne demek?

Rüyalar kişiye özeldir ve yaşadığımız ya da etkilendiğimiz olayların bir tür yansımasıdır. Deprem gibi doğal afetler de bizi etkiler. Peki rüyada deprem olduğunu görmek ne anlama gelir? Rüyada deprem olacağını haber almak ne demek? Rüyada deprem sarsıntısı nasıl yorumlanır? İşte rüyada deprem görmenin tüm tabirleri...

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir? Rüyada deprem olacağını hissetmek ne demek?

Rüyada deprem görmek hemen henem her insanın yaşadığı bir durumdur. Çünkü doğal afetler insanların bilinçaltında derin izler bırakır. Türkiye de deprem ülkesi olduğu için deprem kaygısı taşımamız normaldir. Peki rüyada deprem olduğunu görmek, deprem olacağını hissetmek ne anlama gelir? Rüyada depremde yıkılan evin altında kalmak, enkazdan sağ çıkmak ne anlama gelir? Rüyada deprem görmenin tabiri/yorumu nedir?

Soruların cevaplarına geçmeden önce hatırlatalım... Rüyalar hem günlük yaşadığımız olayların ve bilinçaltımızın bir yansıması hem de gelecekte yaşanacak olayların habercisidir. Rüyalar hakkında bilim adamlarının ve rüya yorumcularının görüşleri farklıdır. Bu farklı rüya yorumlarının yanı sıra her insan birbirinden değişik kişilik ve ruh yapısına sahip olduğu için rüya yorumu da aslında kişiye özeldir. Fakat yine de ortak simge ve semboller kanıtlamıştır ki rüyalarda görülen olayların ortak anlamları, gelecekten haber verme özellikleri de vardır.

Rüyanın yorumu ne olursa olsun kişi her gördüğü rüyayı hayra yormalı, olumsuz hisler ya da anlamlar taşısa da çabalamayı, umut etmeyi, çalışmayı, hayal kurmayı bırakmamalıdır. 

RÜYADA DEPREM GÖRMEK NE DEMEKTİR?

Rüyada bulunduğunuz yerde deprem olduğunu görmek; evin, eşyaların sallandığını görmek hayatınızda gerçekleşecek önemli bir değişikliğe işaret ediyor olabilir. Bu değişim yer değişikliği, taşınma, kariyerde değişiklik, medeni durumda değişiklik gibi konularda olabileceği gibi ruhsal anlamda da olabilir. Bir şeyleri fark etme, fikir ve davranış değiştirme, ruhsal gelişim olarak da yaşanabilir.

Rüyada depremin büyük alanlarda yaşandığını görmek, sokakların, binaların sallandığını hatta yıkıldığını görmek ülkesel bir sorunu işaret eder. Hatta ülkeler arası savaşlar, diplomatik krizler yaşanabilir.

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir? Rüyada deprem olacağını hissetmek ne demek?

Rüyada deprem sonucu evinin yıkıldığını görmek ev içinde yaşanacak ekonomik bir sıkıntı anlamına gelir. Böyle bir rüya sonrasında harcamalara dikkat edilmeli, maddi durumu zora sokacak alışverişler yapılmamalıdır.

RÜYADA DEPREMDEN KAÇMAK NE DEMEK?

Rüyada depremle yerin sarsıldığı görülüyorsa ve kişi kaçarak o ortamdan kurtuluyorsa bu olumlu bir işaret olarak kabul edilir. Kişinin yaşamındaki sorun, sıkıntı yaratan durumlardan kurtulup ferah günlere ulaşacağının göstergesi kabul edilir. Kişi günlük ya da iş yaşamında güzel haberler alacak, içinde bulunduğu olumsuz durumları aşacak, sıkıntılı günleri atlatacaktır. Depremden kaçıp kurtulmak güzel günlere kavuşulacağına dair bir müjdedir.

RÜYADA DEPREM OLACAĞINI HİSSETMEK NE DEMEK?

Bazı rüyalarda deprem değil de depremin olacağına dair his görülür. Kişi rüyasında deprem olacağını hissettiğini görür. Rüyada depremi hissetmek kimi görüşlere göre olumlu kimi görüşlere göre ise olumsuzdur. Olumlu görüşlere göre bu rüyayı gören kişiler başarılı olarak maddi kazançlara kavuşacak, güzel haberler alarak mutlu olacaktır. Olumsuz görüşlere göre ise çabalarının karşılığını alamayacak, hayal kırıklığına uğrayacaktır.

RÜYADA DEPREM OLDUĞUNU DUYMAK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada deprem yaşanmıyor fakat başkasından duyuluyorsa bunun anlamı güvenilen bir kişiden beklenmeyen bir davranış görüleceğine işarettir. Sevilen kişiden gelecek davranış hayal kırıklığı yaratabilir.

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir? Rüyada deprem olacağını hissetmek ne demek?

Farklı bir görüşe göre ise çok sevilen birinden müjdeli bir haber alınacağına dair işarettir. Sevdiğiniz biri hakkında duyacağınız güzel bir haber sizi de çok mutlu edecektir.

RÜYADA DEPREMDE YIKILAN EVİN ALTINDA KALMAK

Rüyada yaşanan deprem sonrasında yıkılan binanın altında kaldığını görmek içe dönüş olarak yorumlanır. Kişi başkalarına kapalı bir hayat sürecektir. Paylaşmak istemeyeceği, kendine sakladığı durumlar yaşayacaktır. Kişi rüyasında yıkıntıdan kurtulduğunu görürse borçları temizleme, çok sıkıntılı bir durumu aşarak yeni bir sayfa açma durumlarıyla karşılaşacağını gösterir.

RÜYADA BAŞKA BİR EVDE DEPREM OLDUĞUNU GÖRMEK

Rüyada kendi evimizden başka bir evde deprem olduğunu görürsek bu durum yakınımızda başka bir hanede yaşanacak sorun ve sıkıntılara işaret eder. Çiftler arasında küslük, ayrılık, çocuklarla kavga gibi olaylar yaşanabileceği ve bu durumun bizi de etkileyeceği ön görülmektedir.

DEPREM RÜYASI GÖRMENİN PSİKOLOJİ ANLAMI

Deprem rüyası görmek kişinin kaygılı ve stresli bir ruh hali içinde bulunduğuna işaret eder. Kişi düzeninin değişmesinden, sahip olduklarını kaybetmekten, yer değiştirmekten korktuğu için deprem rüyası görmüş olabilir. Deprem rüyası görmenin bir başka anlamı kendini güvende hissetmemektir. Kişi yakınındakilerden, bulunduğu ortamdan gelebilecek kötülüklerden endişeliyse bu durum rüyada deprem olarak kendini gösterebilir.

Kaynak : Mavi Kadın, Milliyet Haber
Editör : Işıl Bulur
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...