Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saç çıkarıyor, dökülmeyi önlüyor...Sadece tek malzeme ile saçlarınızı eski sağlığına kavuşturun!

Mavikadin>Saç bakımı & saç uzatma>Saç çıkarıyor, dökülmeyi önlüyor...Sadece tek malzeme ile saçlarınızı eski sağlığına kavuşturun!

Saç dökülmesi, birçok insan için can sıkıcı bir sorun olabilir. Günümüzde genç yaşlı farketmeksizin bu problemle karşı karşıya geliyor. İşte saç dökülmesini ortadan kaldıracak tek malzemeli kür tarifi...

Saç çıkarıyor, dökülmeyi önlüyor...Sadece tek malzeme ile saçlarınızı eski sağlığına kavuşturun!

Saç dökülmesi günümüzde her yaşta görülmektedir. Bu problem mevsim geçişlerinde saçı sık sık boyamak ya da sık kimyasallara maruz bırakmak, genetik faktörler ve stres gibi durumlarda saç dökülmesinin nedenleri arasındadır. Saç dökülmesine iyi gelen bu kür çok etkili ve başarılı evde tek malzeme ile kolaylıkla yapabileceksiniz. İşte saç dökülmesini durduracak kür tarifi;

Saç çıkarıyor, dökülmeyi önlüyor...Sadece tek malzeme ile saçlarınızı eski sağlığına kavuşturun!

TEK MALZEMELİ KARANFİL KÜRÜ

Karanfil kürü, saç sağlığına faydalı olabilecek doğal bir yöntemdir. Karanfilin antioksidan ve anti-enflamatuar özellikleri, saç derisini rahatlatır ve saç tellerini güçlendirir. Aynı zamanda da kan dolaşımını artırarak saç köklerine daha fazla besin ve oksijen taşıyabilir, bu da saç büyümesini teşvik eder.

Karanfil kürünü saç bakımında kullanırken, doğru bir şekilde hazırlamak ve uygulamak önemlidir. İşte adım adım bir karanfil kürü nasıl hazırlanır ve uygulanır:

Malzemeler:

  • 10-12 tane karanfil
  • 1 bardak su
  • Sprey şişesi
  • 10-12 tane karanfili alın ve bir bardak suyun içine koyun.
  • Suyu kaynatın ve kaynadıktan sonra biraz soğumaya bırakın.
  • Karanfilleri süzün, böylece karanfil suyunu elde edersiniz.
  • Elde ettiğiniz karanfil suyunu bir sprey şişesine boşaltın.

KARANFİL KÜRÜ NASIL UYGULANIR?

Saç derinize karanfil suyu püskürtün, özellikle saç köklerine dikkat edin. Saç derisine masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.Karanfil suyunu saç derisine uyguladıktan sonra, saçınıza hafifçe masaj yapın ve saç tellerine doğru dağıtın. Saçınızda karanfil suyunu 1-2 saat kadar bekletebilirsiniz. Daha sonra saçınızı iyice durulayın ve isterseniz şampuan ve saç kremi kullanarak yıkama işlemini tamamlayın.

Saç çıkarıyor, dökülmeyi önlüyor...Sadece tek malzeme ile saçlarınızı eski sağlığına kavuşturun!

KARANFİLİN SAÇA FAYDALARI NELERDİR? 

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLER

Zayıf saç kökleri, agresif saç bakım ürünleri veya sık sık saç şekillendirme işlemleri genetik faktöreler saç dökülmesine yol açabilir. Karanfil yağının içerdiği antioksidanlar, saç köklerini güçlendirmeye ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur.

SAÇI PARLATIR

Saçların nem dengesinin sağlanması, onların canlı ve parlak görünmesi için çok önemlidir. Karanfil suyu ve yağı saçları nemlendirerek onları güçlendirir. Yağın saç bakımında kullanılması, saç tellerine derinlemesine nüfuz ederek nem kaybını önler ve saçların daha parlak görünmesini sağlar

SAÇI UZATIR VE GÜRLEŞTİRİR

Karanfil suyunun ve yağının saç köklerini besleyerek saçın büyümesini ve gürleşmesini teşvik edebileceği söylenmektedir. Bu nedenle saç bakımında karanfil kullanımı, saç sağlığını artırır. Saç derisinin temizlenmesi ve arınması, saçın daha iyi büyümesi ve sağlıklı kalması için önemlidir. Ayrıca, karanfil yağı saç derisine masaj yapılması da bu süreci hızlı şekilde destekler. Bu da saçın daha iyi beslenmesine ve oksijen almasına yardımcı olur.

KEPEĞİ ÖNLER

Kepek, saçın baş düşmanlarından biridir. Karanfil saç derisini nemlendirebilir ve kepeğin oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca kan akışını artırarak saç derisinin daha iyi beslenmesine yardımcı olur. Karanfil saç derisinin altındaki dokuları canlandırır, kan akışını hızlandırır ve saçları uzun süre nemli tutar.

BEYAZLAMAYI ÖNLEYEBİLİR

Saçların erken beyazlaması birçok farklı nedenle ilişkilendirilebilir ve genetik faktörler bu durumda önemli bir rol oynar. Saçlarınızın erken beyazlamasını önlemek için karanfil yağı gibi  doğal yöntemleri denemek harika bir fikir olabilir. Bu yağın içeriğindeki elementler saç pigmentlerinin üretimini artırabilir ve sizin için daha genç ve enerjik bir görünüm sağlayabilir. 

Kaynak : mynet, sacsirlari
Editör : Yağmur Akın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
İçindeki savaşçıyı ortaya çıkarmak isteyen kadınlara Viking saç modelleri
Saç Bakımı & Saç Uzatma
İçindeki savaşçıyı ortaya çıkarmak isteyen kadınlara Viking saç modelleri
Uzun örgüler ve karmaşık görünüm, karakteri dışa vuran bir stil... Viking saç modelleri, içlerindeki savaşçıyı ortaya çıkarmak isteyen kadınlar arasında oldukça popüler. Her döneme uyan, modern ve hareketli bir görünüm veren Viking saç modelleri nedir? Nasıl yapılır? 2004 yılının en çok tercih edilen Viking saç stillerini derledik.
Kepeğe evde çözüm: Mürver çayından elma sirkesine 8 doğal formül
Saç Bakımı & Saç Uzatma
Kepeğe evde çözüm: Mürver çayından elma sirkesine 8 doğal formül
Kepek, çoğu insanın hayatının bir döneminde karşılaştığı sinir bozucu ve rahatsız edici bir durum. Kimi zaman sürekli olarak kaşınıyor olmanın verdiği rahatsızlık, kimi zaman ise omuzlarımıza düşen beyaz parçacıklar güvenimizi sarsabilir. Peki ya bu can sıkıcı problemin üstesinden gelmek için pahalı şampuanlara veya tedavilere başvurmak yerine, doğal ve etkili yöntemleri denemeye ne dersiniz? İşte kepek sorununa evde çözüm 8 yöntem.
TikTok'ta yükselen trend Heatless Curls nedir, nasıl yapılır?
Saç Bakımı & Saç Uzatma
TikTok'ta yükselen trend Heatless Curls nedir, nasıl yapılır?
Popüler sosyal medya platformu TikTok'ta bir trend tüm hızıyla yükselişte: Heatless Curls! Geleneksel ısı kullanarak yapılan saç şekillendirme yöntemleri yerine, daha sağlıklı ve zararsız bir alternatif olan Heatless Curls; buharlaştırıcıları, düzleştiricileri ve maşaları unutturacak cinsten. Peki, Heatless Curls nedir nasıl yapılır? Neden trend oldu? Ayrıntıları Mavi Kadın editörü yazdı.
Sonraki Haber Yükleniyor...