Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saç cilası nedir, nasıl hazırlanır, fiyatı nedir, nerede satılır?

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Saç cilası nedir, nasıl hazırlanır, fiyatı nedir, nerede satılır?

“Saç cilası, boya, röfle, gölge gibi işlemler sonrası saçta oluşan renk farklılıklarını gidermek, yine bu işlemlerden sonra saçta meydana gelebilen kızıllıkları, turunculukları yok etmek, saçın parlak ve canlı görünmesini sağlamak için yapılan bir saç bakım işlemidir. Bu makalemizde saç cilası nedir, ne işe yarar, fiyatı nedir, evde saç cilası nasıl yapılır?” Konuları hakkında bilgiler verdik.

Saç cilası nedir, nasıl hazırlanır, fiyatı nedir, nerede satılır?

Kadın olsun erkek olsun her insan saçlarının güzel görünmesini ister. Çünkü saçların güzel olması önemli güzellik kıstaslarındandır. Güzel saçlara kavuşmak için boyama, balyaj, gölge yaptırma, röfle yaptırma gibi saçlara çeşitli işlemler uygulanır. Ancak bu işlemlerde kimi zaman istenilen saç rengi elde edilemeyebilir, hatta saç renginde ton farklılıkları oluşup insanın canını sıkabilir. Saç cilası işte tam da burda devreye girip imdadınıza yetişir, bu sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Saç cilası saç rengini eşitler, mat görünümü giderir, saç tellerine doğal bir ışıltı verir.

SAÇ CİLASI NEDİR?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte saçlarımıza istenilen rengi ve şekli kolaylıkla verebiliyoruz. Bu durum her ne kadar çok avantajlı görünse de saça uygulanan kimyasal işlemler zamanlarda saçlarda kırılma, kopma, dökülme ve elektriklenme gibi istenmeyen sonuçlara yol açabiliyor. Saç kremi kullanarak yahut kozmetikçilerdeki saç bakım maskelerini saçımıza uygulayarak saçları onarma işlemi yapılabilir. Ancak çoğu zaman bu işlemler yeterli gelmez. Bir diğer husus da saçlarımızda renk değişimi yaptığımızda istediğimiz sonucu elde edemeyip farklı saç tonlarıyla karşılaşmaktır. Saç cilası ise işte tüm bu problemlerle baş etmek sağlıklı saçlara sahip olmak için saçlarımıza uygulayabileceğimiz en etkili yöntemlerdendir. Saç cilası; röfle, perma, boya, balyaj, gölge gibi kimyasal işlem görüp yıpranmış saçları onarmak, saçta oluşan renk farklılıklarını gidermek için kullanılan bir yöntemdir. Uzmanlar saç cilası için "saç boyasının sulandırılmış hali" terimini kullanırlar. Saç cilası kullanılmasının amacı saçın canlı ve parlak görünmesini sağlamak, saçtaki renk farklılıklarını gidermek ve saç rengine doğal bir görünüm kazandırmaktır.

SAÇ CİLASI NE İŞE YARAR?

Saç cilası şu gibi durumlarla karşılaştığınızda saça uygulanabilir;

  1. Saç boyama işlemi sonrası saçtaki ton farklılıklarını gidermek
  2. Röfle sonrası saçta turuncu, kızıllık, çiğ sarı ve yeşilimsi tutamlar oluşması durumunda bunları gidermek için.
  3. Saç boyası işleminden sonra saçta oluşan matlığı giderip saça canlılık getirmek
  4. Bir kaç yıkama sonrası saç boyasının akması ve saçta kötü bir renk ortaya çıkması durumunda bu sorunu gidermek için
  5. Boyalı saçların ömrünü uzatmak
  6. Saçın rengini açar, daha doğal bir görünüm kazandırır. Özellikle saçları sarı olanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.
  7. 2 farklı renk tonunun saça uygulanmasıyla kötü sonuç elde ettiyseniz yine saç cilası imdadınıza yetişecektir.

EVDE SAÇ CİLASI NASIL YAPILIR?

3 yemek kaşığı saç kremi ile 1 yemek kaşığı esmer şekeri karıştırın. Saç derinizi ve saçlarınızı bu karışımla nazikçe ovup ılık suyla iyice durulayın. 

SAÇ CİLASI NEDİR? FİYATI NE KADARDIR?

Saç cilasını kozmetikçilerden veya Google’a “Saç cilası” yazıp internet üzerinden temin edebilirsiniz. Saç cilası fiyatları kuaförden kuaföre değişmektedir. Fiyatlar 150 ila 600 TL arasındadır.

SAÇ CİLASI NASIL UYGULANIR?

Saç cilasını kullanmak için saç cilasına biraz ılık su katılıp sulandırılır ve saçın açık renk tonuna sahip olan bölgelerine uygulanır. Böylece saç cilası saçın tamamına değil, sadece açık tonlardaki kısımlara etki etmesi sağlanır. Saç cilası kullanarak, saçın tamamını değil yalnızca boyanması gereken açık tondaki kısımlarını boyamış oluruz. Böylece saçımızın tamamı yıpranmaz.

  1. Saç cilası kuaförde yaptırılabilir.
  2. Kozmetikçilerden saç cilası satın alıp evde kendiniz saçınıza uygulatabilirsiniz. (Watsons kozmetikte ballı veya avokadolu saç cilası satışı yapılmaktadır.)
  3. Yahut kendi saç cilanızı evde kendiniz yapabilirsiniz.

Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...