Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir Evde Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu

Mavikadin>Saç bakımı & saç uzatma>Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir Evde Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu

Saç dökülmesi stresten, kansızlığa kadar çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan bir sorundur. Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir Evde Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu

Saç dökülmesi stresten, kansızlığa kadar çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan bir sorundur. Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen saç dökülmesini durduran doğal tariflere yer verdik. Saç dökülmesini önleyen kimyasal şampuanlar yerine bu bitkisel tarifler derdinize deva olacaktır. Erkek tipi saç dökülmesi için de bu kürleri deneyebilirsiniz. Prof. Saraçoğlu bu kürlerin çocuklarda uygulanıp uygulanamayacağı konusunda herhangi bir bilgi vermemiştir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’dan Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü Tarifi

Saç dökülmesine karşı uygulaması oldukça kolay olan bitkisel kür önermekteyim. Bu kürü evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Lavantanın doğru türü en etkili olanıdır. Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram veya tepeleme 1 yemek kaşığı) 2-3 su bardağı kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika kısık ateşte demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz  ve ılıkken süzünüz.  Şayet saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız. Saçlarınız kirli  ve çok yağlanmış ise önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır.  Saç dökülmesine karşı oldukça etkilidir. Kırk yaşlarımda başlayan saç dökülmemi lavanta kürü sayesinde önledim. Lavanta kürünü uygulayıp başarılı sonuç almış çok sayıda insan tanıdım.

 Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır. Eğer, saçlarınızda kepek var ise veya saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, bunun için çözüm ısırgandır.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu Isırgan Otu İle Saç Kürü Tarifi

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu ısırgan otunun saç için nasıl kullanılacağı ve saça faydaları hakkında şu bilgileri veriyor;

Saçlara canlılık ve parlaklık vermek için ısırgan otunu kuru veya taze olarak kullanabilirsiniz. (Taze ısırgan otunu pazardan satın alabilir, kuru ısırgan otunu ise aktarlardan temin edebilirsiniz. Yahut hem taze hem kuru her iki cins ısırgan otunu googledan aratıp internetten satın alabilirsiniz.)

Isırgan otu saçlar için nasıl kullanılır?

Bir tutam ısırgan otunu (yaklaşık 4-5 gram) 3 su bardağı kaynamakta olan suda dört dakika boyunca kısık ateşte haşlayın. Soğuduktan sonra süzün. Saçlarınız temiz ise ısırgan otu suyu ile saçlarınızı yıkayın. Yarım saat etki etmesini bekleyin. Daha sonra sadece su ile yıkayıp kurulayın. Şayet saçınız kirli ise önce şampuan veya sabunla yıkayın. Daha sonra hazırladığınız ısırgan otu suyunu saçlarınıza yarım saat etki etmesini ve sadece suyla yıkayıp kurulayın. Bu uygulama ile saçlarınıza, canlılık, parlaklık kazandırmış olursunuz. Aynı zamanda saçınızdaki kepeklenmeyi de önlemiş olursunuz.

Suna Dumankaya’dan Saç Dökülmesi İçin Kesin Çözüm Doğal Maske Tarifleri Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...