Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saç tellerine adeta bakım yapıyor: Tahta tarak kullanmanın faydaları

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Saç tellerine adeta bakım yapıyor: Tahta tarak kullanmanın faydaları

Uzmanlar saç sağlığınız için doğal ahşap tarak kullanılmasını tavsiye ediyor. Peki ahşap tarak kullanmanın faydaları neler?

Saç tellerine adeta bakım yapıyor: Tahta tarak kullanmanın faydaları

Ne kadar iyi şampuan ve bakım kremi kullanıyor olursanız olun, saç güzelliğinin en önemli araçlarından birisi taraklar. Ancak yanlış tarak kullanımı tüm saç görünümünü alt üst edebiliyor. Saç uzmanları daha bakımlı saçlar için ahşap tarak kullanılmasını öneriyor. Bu yazımızda ahşap tarak kullanmanın faydalarını derledik.

‘AKUPUNKTUR NOKTALARINI TETİKLER’

Tahta taraklar kafa derisine baskı yapıp akupunktur noktalarını tetikler. Saç diplerine bir nevi masaj uygulayarak kan dolaşımını hızlandırır ve saçların daha parlak görünmesini sağlar.

Plastik tarakların uç kısımları inceldiği için saçtaki sağlıklı yağları eşit şekilde dağıtamaz. Ahşap tarak ise saçtaki yağları her yere eşit olarak yayabiliyor. Böylece saç derisi her zamankinden daha sağlıklı oluyor.

Saç tellerine adeta bakım yapıyor: Tahta tarak kullanmanın faydaları

‘ELEKTRİKLENMESİNİ ÖNLER’

Plastik tarağın aksine saçların tararken statik hasarı önler ve elektriklendirmez.

Hassas saç derilerinde morarmayı ve kafa derisini soymayı önler.

Saçların ölmesini ve saç derisinin yağlanmasını engeller.

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı tararken ahşap tarak kullanırsanız, saç diplerindeki kan akışı seviyesi artar ve saçlarınız daha hızlı uzar.

Ahşap taraklar, diş ve uç kısımlarının özel yapısı nedeniyle diğer taraklar gibi saç tellerinde hasar bırakmaz ve saç dökülmesine neden olmaz.

AHŞAP TARAK NASIL TEMİZLENİR?

Ahşap taraklar doğal malzemeden üretilir ve düzenli olarak temizlediğinde ömür boyu kullanılabilirler. Ahşap tarak bakımı da oldukça kolay. Su kullanmak yerine zeytin yağı ile temizleyebilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...